Merhaba Arkadaşlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 33cem27 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,799

33cem27

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar hafta sonu kullanmak için (( Mersin'de yaşıyorum toroslara gitmeden olmaz tabi KAMP için )) ve arada bir işe gitmek için bir araç almaya karar verdim ve araştırmalarım sonucu birkaç tanesi arasında kaldım, 1.-Feroza / 2.-Vitara / 3.-Samurai / 4.-Niva / 5.-Opel Frontera hatta biraz da kendimi zorlarsam 6.-Freelander düşünüyorum.
Sizin tavsiyeniz ne olurdu bu konuda genç bir kardeşinize. Yakıt benim için aslında herkes için önemli bir faktör ama ben daha çok kronik sorunlarından korkuyorum araçların sizin bildiğiniz veya tecrübe ettiğiniz sorunları var mı bu araçları. Mesela uzun yolu nasıl.? Hararet sıkıntısı yaşarmıyım.? Bakımlarında usta bulmakta sıkıntı çekermiyim.? ve Tabiki yakıt.??? Forumda dolaşırken Porya kilitlerinden bahsetmişsiniz otomatik manuel olarak hiçbir fikrim yok mesela bunlardan.
Kısacası ben bir arazi aracı alıp haftasonu ve tatillerde kamp yapmak denize gitmek, kışın toroslara çıkmak sucuk ekmek tabiki, .ok olmasa da arada bir Mersin / Antep - Mersin / Antalya vs. de yapılması gerek tabi.
En kısa zamanda tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

Etiketler
Soru itibari ile yorum yapmadım, herhalde herkesin cevap vermeme sebebi aynı

Dostum 5 marka verip , sonrada bu araçlar hakkında ferdi sorular somuşsun , her markaya aynı soruyu yapıştırdıysan ne ala yok sadece burda soruyorsan burası grand vitara başlığı

5 ini değil ama 3 ünü kullanmışlığım var.bir kaç fikir az edeyim dilerseniz.hem iş hem gezi maksatlı düşünüyorsanız ilk tercihiniz frelander olmalı saydığınız araç içinde.kendileri safkan arazi aracı değildir zaten otomobil klasmanında sayılabilir.Lada niva traktörden biaz hallice safkan bir arazi aracıdır arazide çok başarılı ancak malzeme kaliesizliğinden sürekli parça değiştirmen gerekir.kaportası o kadar dandikki özellikle kış aylarında pas kusmaya başlar izalasynu olmadığı için bütün sesi içeride hissedebilisin.Bir daha lada niva mı asla yanından dahi geçem.ancak her ne sebeptendir bilinmez benim gönlümde ayrı bir yer edinmiştir.belkide çok uğraştığım içindir.samurai 1.3 motor hacmşnden dolayı arazi performansı çok iyi değildir.ancak modifyeye çok iyi cevap verir yapısı gereği görselde mükemmel ancak sadece o kadar ladadan çok bir farkı yoktur konfor anlamında.frontera özellikle 2.2 kesinlikle uzak durulması gereken bir araçtır.kalışları bir hayli zayıf hızlanması da bir o kadar geçtir.ancak konfor anlamında bu 5 araç içinde ilk sırayı alır.arazi için modifye anlamında çok fazla alternaltif sunmaz.saydığınız araç içinde en mantıklı olanı frelander bana sorarsanız küçük motor ekonomik olsun derseniz suziki vitara olanlara bakın.illada güç olsun derseniz amerikan candır

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri