Merhaba. Sizce Jeep Cj-5 Mi Alayım? Yoksa Vosvos Mu Alayım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SametDik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,485

SametDik

Yeni Üye
Merhaba gezenbilir ailesi. Öncelikle sizlere kendimi tanıtayım Ben Samet Dik-Kütahya,yaşım 20,
Uzun süredir kararsız kaldığım konu var. Alabileceğim paraya uygun İki araç var karşılaştırdığım,ikiside çocukluğumdan beri çok sevdiğim araçlar,gönül ister hem vosvos hemde cj5 almak ama şuan ikisinden birini alıp ilerleyen zamanlarda aklımda kalan diğer aracıda almak var.Hem maddi yönü bir kenara çoğumuzun genel problemi olan garaj,park sorunu var. İlerleyen zamanlarda Müstakil ev aldığımızda 2. aracımıda alırım gönül rahatlığıyla kendi alanıma park ederim. Birkaç zamandır bu siteyi inceliyorum benim gibi CJ-5 severler var arada ve Vosvos'u olan abilerde çarptı gözüme :smiley: Şimdi sizden CJ-5 ve Vosvos kullanmış olan yada vosvosu,CJ-5'i olan ustalardan fikir ve tavsiyelerini istiyorum. Öncelikle herkez diyecek ki Jeep arazi aracı,vosvos ise otomobil. Ben genellikle şehir içi kullanıcağım. Gündelikten ziyade hafta sonları şehir turu tarzında kullanmak istiyorum. Esnaf adamız bi pazarımız var :smiley: Şimdi benim düşündüğümü söyleyeyim size. Çevremde hiç Vosvos ustası yok alırsam parça ve çözülemeyen motor sorunlarıyla uğraşırım diye korkuyorum. Jeep CJ-5'de ise yakıt ve gene aynı şekil çözülemeyen motor ve şanzıman sorunu yaşarım diye korkuyorum, Genelde duyduğum Vosvoslar 1300CC,1600CC olmasına rağmen 0.35,0.40 kuruş yakıt yaktığı gerçek. Düşünüyorum bir vosvos 35,40 kuruş yakarsa, CJ-5'lerde 4x2'de 0.50,0.55 yaksın CJ5 alayım hem avlanma ruhsatı çıkarttırdım avada giderim arazidede turlarız diye düşünüyorum. düşünüyorum,düşünüyorum :smiley: Benim sizden istediğim bu araçların olumlu,olumsuz tüm yönlerini açıklarsanız artık düşünmek yerine faliyete geçip satın almaya çıkıcam,çünkü düşündüğüm hergün takip ettiğim ilanlar uçuyor :smiley: Bana tüm yönleriyle bu araba şu kadar yakar,bu araba bu kadar masraflı diye açıklarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Merhaba. Sizce Jeep Cj-5 Mi Alayım? Yoksa Vosvos Mu Alayım?

Sen tarzini belirlemelisin once :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ilk arabansa kesinlikle vosvosla basla. Hem yakiti hem parcasi daha uygun. Ustasida daha cok bulunur. Bununla basla sanayi alemine ucuzundan. Sonra zaten fikirlerin bakis acin degisecek ona gore plan yaparsin

Oguzhan abi benim tarzım farklı olmak. Rock'n Roll :smiley: Bu iki araçta zaten otomobil ve arazi aracı olmanın yanı sıra kendine has bi tarzı ve doğası var. Amacım ucuz otomobil almak olsa şahin,doğan alırım ama bana gelmez öyle arabalar, arazi alacak olsamda Niva veya Samurai alırım. Ben bu araçlardan hangisini daha önce alsam diye kara kara düşünüyorum :smiley: CJ piyasası yüksek geliyor bu ara temiz olmasa bile yok arazi canavarı,yok dağ geçisi diye çok para istiyorlar. Şimdi bi CJ alıp deli divane masraf yaparken bi bakmışsın toplanmışın senin aldığın paradan ucuz. Yada Vosvos alıyosun o arada temiz CJ kaçırıyosun. :smiley: Ben bu ikisinden hangisini alırsam daha ucuza eksiklerini tamamlar,hiç bir sıkıntı çıkarmayacak şekilde toplanıp sürekli memleket memleket gezip usta,parça aramamak derdim. :smiley: Bu arada CJ5'lerde 3800CC ve 4200CC motor farklı olsada yakıt aynı diyorlar. Arazi hariç 4x2'de yakıt bilgisi olan birisi beni bilgilendirirse çok sevinirim. Cevaplarınız için teşekkürler :smiley:

Sametcim Siz bilinç altında woswos odaklanmışsınız aslında,sehir turu yapılabilecek gözlerin üzerinde olacağı araç woswos olur,ilk araç olarak woswos un keyfini sürün derim, Allah kısme etsin birde cj yi sonra al , yakıtı senikorkutmasın mükemmel bakımlı bir cj kus grubundan bile az yakıt yakar tecrübeyle sabit deneyebiliriz.selamlar
hersey gönlünce olsun.woswos aramaya basla sen woswos da cj den geri kalmaz aynı bile yakar suphen olmasın woswowsun benzini cj nin lpg sine denk gelir. ikiside var bizde tecrübeyle sabit

Abi çok sağol. Allah razı olsun. Düşünüp düşünüp çözemediğim şeylerde yardımcı oldun. :smiley: Abi zaten forumdaki bazı CJ5 sahiplerinin Vosvosu da olduğunu seziyordum sendede varmış :smiley: Abi 1303 VW Big 1.6 Lpgli ne kadar yakar sence? Derdim ucuz yaksın değil zaten şehir içi turu için kullanıcamda fakat ilanlardaki arabalar çok uzaklarda dek geliyor :smiley: Geçen mesela Kayseri'den çok güzel toplanmış ve çok komik paraya 79 CJ5 kaçırdım. Sırf ordan buraya ne kadar yakar diye düşünürken gitti. :smiley: Nasip değilmiş heralde. :smiley:

Forumdan biraz cevre edinir isen arac hangi sehirde olursa olsun ariyacak birisi varsa gider bakar kaporasini yollar isi bitirirsin.ben hic gormedigin aracin yari parasini kapora diye yolladim alirken :smiley: guvenicegin biri varsa pc basindan kalkmadan arac alirsin.

Samet woswos da lpg risklidir. İşin ehli bir ustanın elinden geçmesi lazım ,malum woswosda su olmadığı için eksoz borusunun içerisinden ısıtma için bir sistem uygulamaktalar ,ilerleyen zamanda eksoz borusundaki çürümeleri göz önünde bulundurduğunda ,gazla uğraşıyorsun yanma tehlikesi cok fazla lpg voswos da tercih etmemeni öneririm, 1.6 Lpg 10 14 litre gaz yakar kullanıma bağlı olarak benzinide 9 10 litre varsay hesap ortada.uzun yolda cj yakıtta seni cok sasırtacaktır. seri kullanımda 14 litre gazın aşağısı var 12 ye kadar yukarısı yoktur.aracın bakımlı ise eger ;)

Abi cevaplarınız için çok sağolun. Bu aralar hem gezerek hemde internetten araştırarak Vosvos arıyorum fakat ufak tefek far,kadran falan incik boncuk işleri bi vosvos parası tutuyor, Abi sence 1300cc mi alayım yoksa 1600cc mi? BBS RS-2 jant düşünüyorum çekişte yürüyüşünde sıkıntı olmasın diye 1600cc'lere bakıyorum doğru düşünüyomuyum? Birde vosvosların jantlar 4 bijonlu değilmi? Direk aldığım jant lastik takımı uyarmı? Abi kime sorsam 0,50 kuruş yakıyor diyolar bu kadar yakması normal mi? Babamda 64 direksiz İmpala var 350cui 5.7lt V8 o bile 2.5lt pet şişe benzinle şehir turu atıyor. Bi anlayamadım şu olayı küçük motorlar neden büyük motorlardan fazla yakar şaşıyorum :smiley: Baktık düzgün vosvos bulamadık CJ-5'e dönücez :smiley:

350 cui v8 motorlu cj5 var bende vereyim dediğiniz gibi 2.5 litrelik pet şişe ile şehir turu atın ;)

Abi 350 cui'yi CJ-5'e takmanın amacı neydi? :smiley: o motor cj den pahalı direk takmak yerine ben olsam dizel sıfır motorla takas ederdim alıcısı çok olur biz bile 350'nin külbütör kapağı için şehir şehir gezdik :smiley: Yanılmıyosam Sahibinden'de Ordu'da 350cui'li cj5 vardı o senin mi yoksa? :smiley:

hiç sormayın arabayı satmaya kalktım dediğiniz gibi motoru arabadan fazla paraya taktırdım full zarar satarsamda yağmurlar başladı tekrar cj ye hevesim geldi gibi vazgeçip komple revize edebilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR