Merhaba

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdemhakki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,178

Erdemhakki

Go anywhere do anything
Yer
Artvin arhavi
Arkadaslar merhaba adim erdem istanbul pendikte yasiyorum polis memuruyum meslegimin ilk 6 yilini oxel harekat biriminde yaptim ve bu 6 yil boyunca defenderin her cesidine bindim.
Hic bir zaman kendime ait bir defenderim olmadi ama meslegim geregi kensine ait bir defenderi olan insandan fazla defender kullanmisimdir bundan eminim.
Hobi olarak arac motor mekanik elektrik ne olursa olsun asiri ilgi alaka sahibiyim. Sanayilere gitmem kendi evimin altinda kendi kendime patlak ampul degisiminden tutun segman gomlek degisimine kadar herseyi kendim yapabiliyor ve bundan asiri zefk aliyorum kisaca tamir hastasiyim.
Artik ozel harekatta degilim gonullu olarak bransimi degistirdim son bir yildir defendere binemiyor hatta dokunamiyorum ;)
Defender almaya niyetlendim dizel benzinli farketmez motoru bitik mitik farketmez mekanigi onemsiz herseyini evin altinda kendim yapabilecek kadar cesaret ve hirdavata sahibim sadece kaporta hatlarini ve fiyatini onemsiycem.
Uc dort aydir malum sitelerde butceme uygun defenderleri takip ediyorum acelem de yok pusudayim.
Burdan tanismak ortaminiza girmek istedim.
Hepinize selamlar.

Etiketler
Hoşgeldiniz. Defender sahibi olmak için biçilmiş kaftansınız. El yeteneğinizin olması, motor mekanik elektrik konularında "ben yaparım" demeniz çok iyi. Çünkü bol bol yapacaksınız :smiley: Almak için acele etmeyin. Şuan fiyatlar anlamsız bir şekilde yüksek. Mutlaka karşınıza doğru araç çıkacaktır.

Dizel tavsiye ederim ki ileride TDI motor atabilesiniz. Benzinli alırsanız performansından dolayı değiştirmek istediğinizde tek seçeneğiniz v8 motor oluyor. O da haliyle fazla yakıyor ve LPG istiyor vs. Ama dizel'de seçeneğiniz bol: Orjinal 200,300TDI, TD5, BD30, Puma, Cummins...

Sagolun dogrudur ileriye donuk dusundugumden dizel taraftariyim.
Yuksridada bahsettigim gibi kelepir ve en uyguna almak istiyorum her birseyini kendim yavas yavas yapicam.
Su an motor arizali kelepir araclari alip tamir edip satarak oyalaniyorum.

Cift kabin v8 defender kasalarina hastayim yalniz onlarin da kelepir fiyata olanini hic bulamadim :smiley:

Ahh ahh 2-3 sene önce böyle miydi piyasa herkesin ulaşabileceği bir araçtı Defender. Fiyatlar çok komikti :smiley: O günler geride kaldı ama arada fırsat araçları da çıkmıyor değil. Facebook gruplarını ve ilan sitelerini takip edin.

Facebook kullanmiyorumda malum ilan sitelerinden takibe devam ediyorum temislik aramiyorum tek kriterim var kelepirlik ;)

Onu evin altinda parcaliycam ;)

Erdem bey merhabalar bende def hastasıyım malum fiyatlar hic düşecege benzemıyor lpg def buldum 87 model sizce bu arac nasıldırkronik arızası varmıdır kendim tornacıyım mekanigimde iyiyim ama motor bilgim hic yok motor arızası cok veriyormu bu araclar

Erdem bey merhabalar bende def hastasıyım malum fiyatlar hic düşecege benzemıyor lpg def buldum 87 model sizce bu arac nasıldırkronik arızası varmıdır kendim tornacıyım mekanigimde iyiyim ama motor bilgim hic yok motor arızası cok veriyormu bu araclar

Merhaba bu defenderler icin genel bir yorum yapmaktansa sizin ilgilendiginiz araci inceleyip onun hakkinda yorum yapmak daha faydali olacaktir.
Onemli olan defenderler degildir sizin alacaginiz aractir.
Ortada bi gercek var ki eger ihaleden yani bir kamu kurulusundan cikma defender almayip sahistan alacaksaniz..aldiginiz arac sahsin keyfine gore dayanmis dosenmis oynanmis,ya ozenle toplanmis ya da egrelti toplanip piyasaya surulmus olacaktir. Yani pek de bir kronikligi kalmiyor kimin eline dustuyse onun imkanlarina ve zefklerine gore toplaniyor.
Bizim ozel harekattaki araclar icin konusmak gerekirse ornegin hararetten yatak sardi diyelim raporu tutulur otokara cekilir 5 gun sonra 12 bin liralik bir fatura ve sifir motorla otokardan cikardi.
Diyecegim o ki hep bakimli defenderlere bindim yag gibiydiler biyerinde bi sikinti oldugunda kac lira tutar acaba bu ay kalsin bir dahaki ay yaptirayim gibi problemleri olmazdi.
Kimi turbo islik calar kimi aks keserdi kimi enjektorden mazot kacirir kimi yag yakardi kiminde ust merkezden debriyaj pedalina yag damlatir kimi aks kecesinden fiskiran yagla tekeri yaglardi :smiley:) offf offff hepsi bi baskaydi kafa sallayanlari vardi mesela 70 gecince kafa sallardi. :smiley:)) benzinlisi vardi duz dizeli vardi turbolusu vardi eskileri vardi kisin gec calisirdi hissederdin once sadece iki pistonun calisip diger pistonlarin sonradan devreye girdigini :smiley:) sonra puma motorlar geldi keyif arabasiydi kalkisi gidisi durusu aragazi tadi baskaydi...
İcine 11 kisi silah muhimmat canta biner gorevlere giderdik karsda agrida igdirda sirnakda mardinde modeli ne olursa olsun kapilardan iceri ruzgar kesinlikle girerdi :smiley: yazin yanar kisin donardik ortasi yoktu yazin klimaliya kisin corumluya binmek icin kidemlerimizi konustururduk...virajlara bakis acin degisir defender surerken her viraj keskin olur her yandan esen ruzgar tehlikeli olur kirmizida durdun mu bilirsin herkezin o an seni inceledigini.
İstersen 300 binlira ver sifirini al yinede konforsuz olcak frene basinca garccccc diye esniycek el frenini carttttt diye cekeceksin kapilar camlar heryerini kapat yinede ruzgar esecek icerde onleyemezsin, 90i filan gecince haaa araba geziyoo dedikleri bu heralde dersin,hic bir arabada yoktur inerken koltugunu da canta gibi yanina alip aracin golgesinde oturmak :smiley: ama defenderde vardir...
Cok kaza yaptik cok sehit verdik defenderde sasesi saglamdir gerisi kagit gibidir araba surmek baska defender surmek baska biseydir.
Disardan gorundugu gibi degildir resimlere aldanip icine bindikten sonra bu ne len boyle 70 binlira degil mi bu araba bu nasil dreksiyon bu nasil torpido dedirten arabadir :smiley:)) ben eve defenderle gittigimde fransiz balkon mutfagimiza sandalye ceker oturur hem defenderimi hem de bu ne boyle nerden geldi buraya diyerek etrafinda gezinenleri izlerdim tadina doyum olmazdi.

Uzun oldu ama yazdikca yazasim geldi, tecrubelerimi ve hislerimi anlatmak istedim.

erdem bey

siz biraz mecburen defender hastalığına yakalanmışsınız buna biraz salgın hastalığın ortasında kalmışsınız demek daha doğru olur ama siz kurtulmayı veya umarsızca tedavi aramamışsınız direk ben hasta olayım demişsiniz

hoşgeldiniz

polis olarak devam ettiğinizi anladım yazınızdan elbet bir devreniz veya eski görev arkadaşlarınızdan biri ankarada görev yapıyordur muhtemelen ivedik dolaylarına bir OPERASYON :D düzenlemenizi tavsiye ederim nedeni ilk alım maliyeti düşük fakat masraflı defender oradan bulabilirsiniz ki ben yakınımda bu hastalığa yakalanmış arkadaşlarıma 5-6 adet oldu oradan tedarik ediyoruz

ben 130 aradığım için biraz daha pusuda bekliyeceğim yakında farklı bir devlet kurumunun çok kullanmadığı 130 lar satılığa çıkacak onları beklerken piyasadan uygun fiyatlı bir dizel 130 araştırmalarım devam ediyor

erdem bey

siz biraz mecburen defender hastalığına yakalanmışsınız buna biraz salgın hastalığın ortasında kalmışsınız demek daha doğru olur ama siz kurtulmayı veya umarsızca tedavi aramamışsınız direk ben hasta olayım demişsiniz

hoşgeldiniz

polis olarak devam ettiğinizi anladım yazınızdan elbet bir devreniz veya eski görev arkadaşlarınızdan biri ankarada görev yapıyordur muhtemelen ivedik dolaylarına bir OPERASYON :D düzenlemenizi tavsiye ederim nedeni ilk alım maliyeti düşük fakat masraflı defender oradan bulabilirsiniz ki ben yakınımda bu hastalığa yakalanmış arkadaşlarıma 5-6 adet oldu oradan tedarik ediyoruz

ben 130 aradığım için biraz daha pusuda bekliyeceğim yakında farklı bir devlet kurumunun çok kullanmadığı 130 lar satılığa çıkacak onları beklerken piyasadan uygun fiyatlı bir dizel 130 araştırmalarım devam ediyor
İvedik operasyonu kafama yatti orda baglantilarim var ama git bi bak temizini bulursak alalim desem adam gitse baksa verecegi tepkiyi tahmin ediyorum :smiley:

olum bu ne len manyak misin memur adamsin al bitane clio bin :smiley:

simdilik o topa girmiyecem ama ankaraya yolum duserse ya da ordaki araclar hakkinda uc asagi bes yukari alinabilir veya alinamaz bilgisine ulasirsam ozellikle de gidebilirim.

İkitane rektefe olacak arabam var evin altinsa bekliyolar hava soguk gorev yogun vakit ayirip yapamiyorum onlari halledip cikarmadan firsat isi haric defender isine giremem zaten.

Arkadaslar merhaba adim erdem istanbul pendikte yasiyorum polis memuruyum meslegimin ilk 6 yilini oxel harekat biriminde yaptim ve bu 6 yil boyunca defenderin her cesidine bindim.
Hic bir zaman kendime ait bir defenderim olmadi ama meslegim geregi kensine ait bir defenderi olan insandan fazla defender kullanmisimdir bundan eminim.
Hobi olarak arac motor mekanik elektrik ne olursa olsun asiri ilgi alaka sahibiyim. Sanayilere gitmem kendi evimin altinda kendi kendime patlak ampul degisiminden tutun segman gomlek degisimine kadar herseyi kendim yapabiliyor ve bundan asiri zefk aliyorum kisaca tamir hastasiyim.
Artik ozel harekatta degilim gonullu olarak bransimi degistirdim son bir yildir defendere binemiyor hatta dokunamiyorum ;)
Defender almaya niyetlendim dizel benzinli farketmez motoru bitik mitik farketmez mekanigi onemsiz herseyini evin altinda kendim yapabilecek kadar cesaret ve hirdavata sahibim sadece kaporta hatlarini ve fiyatini onemsiycem.
Uc dort aydir malum sitelerde butceme uygun defenderleri takip ediyorum acelem de yok pusudayim.
Burdan tanismak ortaminiza girmek istedim.
Hepinize selamlar.
Merhaba mke hurda isletmesi ihaleler , buradan aradiginiz araci maximum 4 bin TL ye normal bandda 1500 2000 Tl ye alabilirsiniz

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ama bence defenderin fabrikadan 0 i bile alınmaz bence almayın :smiley:

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdem bey

hoşgeldiniz

Hocam mesaj kutunuza bakar mısınız?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR