mescere haritası yüklemek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan carcar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,448

carcar

Yeni Üye
arkadaşlar ben orman bölge müdürlüğünün mescere haritasını garmin marka cps me yüklemek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.elimde netcat de hazırlanmış harita var,macellan marka cps e yükleme yapmışlar.ben nasıl yaparım.
email:sbadioglu@hotmail.com

Etiketler
Ynt: mescere haritası yüklemek

Elinizdeki georeferenced haritalar sanırım netcad ge modülü ile google earth e aktarılabiliyor. Ben yapmaya çalıştım ama sanırım projeksiyondan dolayı bir miktar kayma oldu o yüzden devam etmedim. Gerçi netcad modülü içindeki bir programcık ile dzeltilebiliyrmuş. diyelim ki google earth e aktardınız burada kmz olarak kayedtikten sonra, mapc2mapc programı ile garmin custom map olarak kaydedebilirsiniz. daha sonra bu kmz dosyasını cihazda garmin klasörü içerisinde custom maps klasörü içerisine atarsanız haritayı yüklemiş olursunuz( Yüklenen haritayı cihazı açtıktan sonra seçmeniz gerekir). Custom map de dikkat edilecek nokta, harita parçalarının 1Mp i geçmemesi ve toplamda harita parça sayısının 100 ü geçmemesi. Custom map olarak limitler bunlar, Birdseye formatında bu limitleri geçebilirsiniz ama yapılabilmesi için cihaza firmware patcher yüklenmesi lazım..

Merhabalar,

Gpsanadolu.com orman mühendislerinin haritalarını gpslere yüklemek konusunda destek veriyor.

İyi Çalışmalar.

Ben garmin ve magellana orman meşçere haritalarını yükleyebiliyorum üstelik kendi renklerinde. Yüklemek isteyen arkadaşlar için facebookta kurduğum CBS ORMAN grubuna bekliyorum. Orada nasıl yüklediğimi gösteren videolar ekledim. Grubun linki aşağıdadır;

http://www.facebook.com/groups/168562079862099/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri