mescere haritası yüklemek

'GARMIN GPS' forumunda carcar tarafından 7 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. carcar

carcar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar ben orman bölge müdürlüğünün mescere haritasını garmin marka cps me yüklemek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.elimde netcat de hazırlanmış harita var,macellan marka cps e yükleme yapmışlar.ben nasıl yaparım.
    email:sbadioglu@hotmail.com

2. kkazim

kkazim Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: mescere haritası yüklemek

Elinizdeki georeferenced haritalar sanırım netcad ge modülü ile google earth e aktarılabiliyor. Ben yapmaya çalıştım ama sanırım projeksiyondan dolayı bir miktar kayma oldu o yüzden devam etmedim. Gerçi netcad modülü içindeki bir programcık ile dzeltilebiliyrmuş. diyelim ki google earth e aktardınız burada kmz olarak kayedtikten sonra, mapc2mapc programı ile garmin custom map olarak kaydedebilirsiniz. daha sonra bu kmz dosyasını cihazda garmin klasörü içerisinde custom maps klasörü içerisine atarsanız haritayı yüklemiş olursunuz( Yüklenen haritayı cihazı açtıktan sonra seçmeniz gerekir). Custom map de dikkat edilecek nokta, harita parçalarının 1Mp i geçmemesi ve toplamda harita parça sayısının 100 ü geçmemesi. Custom map olarak limitler bunlar, Birdseye formatında bu limitleri geçebilirsiniz ama yapılabilmesi için cihaza firmware patcher yüklenmesi lazım..

3. uralikinci

uralikinci Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Merhabalar,

Gpsanadolu.com orman mühendislerinin haritalarını gpslere yüklemek konusunda destek veriyor.

İyi Çalışmalar.

4. cedrus48

cedrus48 Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

Ben garmin ve magellana orman meşçere haritalarını yükleyebiliyorum üstelik kendi renklerinde. Yüklemek isteyen arkadaşlar için facebookta kurduğum CBS ORMAN grubuna bekliyorum. Orada nasıl yüklediğimi gösteren videolar ekledim. Grubun linki aşağıdadır;

http://www.facebook.com/groups/168562079862099/

Yükleniyor...