Mıtsubıshı 4x4 L200 Hakkında Yardım Ve Önerileriniz....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan --HEKİMOĞLU-- Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,904

--HEKİMOĞLU--

Yeni Üye
Yer
Buca / İZMİR
Sevgili arkadaşlar....

Kurban bayramı sonrası 2007-2009 model aralığında Mıtsubıshı 4X4 L200 almak istiyorum.. bu sebepten dolayı sizlere bir kaç sorum olacak.. sorularımı numaralandırıp konu ile ilgili sorulara yanıtlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.. Cevap ve önerileriniz için şimdiden teşekkür eder bu vesileyle kurban bayramınızı kutlarım...
Saygılar
Özgür HEKİMOĞLU

1. Araç 4X4 olacağından şanzımanı manuel mi yoksa otomatik mi olmalı...(ben şahsen çok ağır off road koşullarında kullanmayacağımdan otomatik diyorum fakat sizlerin görüşleri önemli..)
2. L 200 ile ilgili aksesuarlar... mesela kasa kabini, üst bagaj, çekici vinç ön-arka, çeki demiri vs. bunların ekonomik yoldan temini
3. L200 kategorisindeki modeller insitive, intense ve magnum.. bunlardan hangisi

aklıma gelen soruları sıraladım bunların haricinde sizlerin önerileri ve öngörüleri nelerdir. Yardımlarınıza ihtiyacım var. desteklerinizi bekliyorum..

Etiketler
Ynt: Mıtsubıshı 4x4 L200 Hakkında Yardım Ve Önerileriniz....

Merhaba Özgür bey, vaktim pek yok kısa geçeceğim kusura bakmayın, öncelikle kararınız L200 kararınız çok iyi
1- Araç ile ağır off-road yapmayacaksanız ve uzun yol kullanıyorsanız ve bütçeniz müsait ise kesinlikle sanırım 2009 sonrası çıkan triptonik vitesli olan modelden almanız kesinlikle isabetli olucaktır. Eğer ki olmaz derseniz kesinlikle manuel almanız, eski tip otomatik kullanıcısından tavsiye edilir :smiley:

2- Araziye çıkıyorsanız olmazsa olmaz diye bileceğimiz onlarca araç gereç var ama genel olarak benim en çok kullandıklarımdan yola çıkarsam; lastik indirme aparatı ve şişirme için komprosör, esneyen çeki halatı, şişme kriko veya hi-jack, çeki demiri, vinç, iyi bir arazi lastiği, yükseltme kiti, vs.. Bunları ekonomik ve güvenilir bir yer arıyorsanız, aracınızı aldığınızda İstanbul Kartal İlfer oto İlyas Ustaya teslim edin yapılacakları kısaca söyleyin ve aracınız hazır olduğunda gidin alın ve güle güle binin ;)

3- Instyle modeli almanız şiddetle tavsiye edilir :smiley: kendi aracımda tek yaptığım hata Instyle modeli almamam.. Instyle modeli orjinalde 178 bg'dir ve arazide güç çooook lazım olmaktadır..

Şimdiden alıcağınız araç için hayırlı olmasını temenni ederim..

Ynt: Mıtsubıshı 4x4 L200 Hakkında Yardım Ve Önerileriniz....

hasanbasrib' Alıntı:
Merhaba Özgür bey, vaktim pek yok kısa geçeceğim kusura bakmayın, öncelikle kararınız L200 kararınız çok iyi
1- Araç ile ağır off-road yapmayacaksanız ve uzun yol kullanıyorsanız ve bütçeniz müsait ise kesinlikle sanırım 2009 sonrası çıkan triptonik vitesli olan modelden almanız kesinlikle isabetli olucaktır. Eğer ki olmaz derseniz kesinlikle manuel almanız, eski tip otomatik kullanıcısından tavsiye edilir :smiley:

2- Araziye çıkıyorsanız olmazsa olmaz diye bileceğimiz onlarca araç gereç var ama genel olarak benim en çok kullandıklarımdan yola çıkarsam; lastik indirme aparatı ve şişirme için komprosör, esneyen çeki halatı, şişme kriko veya hi-jack, çeki demiri, vinç, iyi bir arazi lastiği, yükseltme kiti, vs.. Bunları ekonomik ve güvenilir bir yer arıyorsanız, aracınızı aldığınızda İstanbul Kartal İlfer oto İlyas Ustaya teslim edin yapılacakları kısaca söyleyin ve aracınız hazır olduğunda gidin alın ve güle güle binin ;)

3- Instyle modeli almanız şiddetle tavsiye edilir :smiley: kendi aracımda tek yaptığım hata Instyle modeli almamam.. Instyle modeli orjinalde 178 bg'dir ve arazide güç çooook lazım olmaktadır..

Şimdiden alıcağınız araç için hayırlı olmasını temenni ederim..

selam yukardaki cevap gayet açıklayıcı... diğer yandan kendimce eklemek istediklerim

motor gücü konusu gerçekten önemli çünki lastik ebadını büyüttüğünüzde yada büyütürseniz 136 hp olan araçlarada hissedilir derecede performans azalıyor mesela 265 75 16 taktığımda rampalarda 1 vites düştü yakıt arttı daha sonra 245 70 16 taktım eski performansı geri geldi...
diğer yandan atsc- ve rd lock lu modeller bunlar arasında kararı siz vericeksiniz ben alırken atsc li olanı tercih ettim ağır offroad da kesinlikle rdlock gerekli fakat esp (atsc) uzun yolda ve trafiği yoğun olduğu yerlerde ve acemi kullanıcılar için olmazsa olmazdır... diğer yandan atsc li araçlara sonradan diflock (rdlock) takılmakadır atsc ile rdlock araçları birbirinden ayırmak için direksiyonun sol tarafında far ayar düğmesi yanında kayan araba işaretli bir düğme varsa atsc (esp) li bir araç olduğu anlaşılır... eğer orada rd/lock yazıyorsa fabrika çıkışlı difransiyel kilitli bir araç olduğu anlaşılır...

otomatik şanzıman ve manuel konusunda şunu söylemem gerek benim araç manuel şanzıman otomatiklerde derin su geçişlerinde şanzıman havalandırmasından su aldığı ve dikkat edilmediği taktirde arıza yatığını biliyorum...
manuelin tek arızası arazi şanzıman kolunun arada kalması yani 2h 4h 4hlc ve 4llc konumları arasında sıkışması onua konsolu söküp arazi vites kolunu çıkarıp geri takarsanız düzeliyor...
bu iş 2009 model olan l200 lerde olmuyormuş 2009 dan aşağı modellerde kronik ...
diğer yandan eğer istanbul gibi sıkışık trafikli bir memlekette iseniz otomatik alın dün tekirdağdan memlekete döndüm ve grand vitara dizel aldım dizel olunca manuel oluyor fakat o trafikte milim milim ilerlemek inanın debriyaj fren gaz arasında çırpnmak hiç zevk vermiyor....

ama özellikle 178 hp almanızı kesinlikle tavsiye ederim

şimdiden hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR