MKE Araç Satış İhalesi

'LAND ROVER' forumunda Gurkanerkal tarafından 18 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Gurkanerkal

Gurkanerkal Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0
    Değerli arkadaşlar , aranıza yeni katılmış bulunuyorum. CJ mi Land mi derken gönlüm ( ve kullanma amacım ) beni Land tarafına yönlendirdi. Henüz emekleme aşamasındayım . Zamanla 4 kapılı bir Land Rover toplamak istiyorum ( orjinal alüminyum kasalı,otokar olmayan, bana sürekli problem çıkartmayacak, hafta sonu, balık - kara avı kullanımında kullanılacak. Off road falan yapmayı düşünmüyorum.). Değerli yardımlarınızı bekliyorum.
    İlgilenenlere faydası olur diye araştırırken bulduğum ihale haberini paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar.

http://www.mkehurdasan.com.tr/26082009.htm

2. nordic1903

nordic1903 LR Discovery 2 TD5

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: MKE Araç Satış İhalesi

Daha önce ihaleye katılımış arkadaşlardan öneri bekliyorum..Ustayla gitmek gerekecek sanırım..Ayrıca masraf olacak mı ?

3. Gurkanerkal

Gurkanerkal Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

Yazmayı unuttmuşum kusura bakmayın . İhale için araçlar Kırşehir MKE de bulunuyormuş orada görebiliyorsunuz. İhale dosyası alımı , ihale vs ANKARA' da .Vermiş olduğum link te belirtilen tutarlarda teminat yatırıyorsunuz . Eğer alamazsanız teminatınızı iade ediyorlarmış.( Anında mı iade ederler bilemem ) İhale kapalı zarf usulü.

4. yunus bager

yunus bager LR 1992 DEFENDER 110

Alınan Beğeniler:
    0

5000 tl altı teklifler direk araca başka teklif verilmese bike reddediliyor

5. Gurkanerkal

Gurkanerkal Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

MKE nin perakende satışı da var . İlgilenenler orayı da incelemeli bence.
    3500 TL ye Land var dı orada.

6. yunus bager

Alınan Beğeniler:
    0

benim araçda parakende 3500 tl ye alındı ama kaça malolduğunu ne siz sorun nede ben soyleyeyim tamamen yeniden icad edildi bilmem anlatabildimmi
    parakendeye düşen araçlar kimsenip beğenipte almadığı araçlardır

7. Gurkanerkal

Gurkanerkal Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

OK anladım

8. HeatoN

HeatoN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

peki bu ihaleye verilen araçlar nasıl?yani taklalı falanmı alıp kendimiz mi yaptırıcaz yoksa sağlam araçlarmı?

9. yunus bager

Alınan Beğeniler:
    0

illaki çarpık olanları vardır ama genelde kazarız ama araçlar papotra aksamı olarak en iyisini dahi almış olsanız degişmesi gereken bir çok yerleri vardır
    kapı iç frofılleri ,basamaklar ,ön gögüs, vs, vs ,birde komle boya ve yeniden döşeme yaptırmanız gerekiyor ama şansınıza ihaleye girdiğiniz aracı sadece boyayarakta kullanabilirsiniz en son arkadaşıma aldığımız araç 8bin mke den çıktı boya vs 10 bine çok güzel bir araç oldu TÜVden geçti ve sorunsuz kullanıyor

10. HeatoN

HeatoN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

ama o araçları bulmak önemli işte.şans meselesi..

11. nordic1903

Alınan Beğeniler:
    0

Yunus Bey , tecrüberinize dayanarak soruyorum..Bu araçlar için 5000 TL altı teklif kabul edilmez demiştiniz..6-6,5 aralığında mı alınır bu araçlar ? İhalelerde artış oranı genelde nedir ? Ayrıca edilen masrafları da yazabilirseniz sevinirim..

Teşekkürler

Cenk

12. yunus bager

Alınan Beğeniler:
    0

Cenk bey şimdilik kısa bir bilgi vereyim
    ihale şartnamesini okuduysanız eğer orda belirtirdiği gibi (xxxx sayılı ihala kanununa tabi değildir ) yani demek oluyorki MKE kurumu istediği şekilde ihale yapabilir demektir tam
    şu anda nasıl bir ihale sistemi uyguladıklarını ben bılmıyorum bunu öğrenmenizde fayda var
    araçlar 5000 yada üstü edermi diye sorarsanız acıkcası 5000 etmeyinide varadır ,15000 versen gözüm arkada kalmaz diyebileceğin araçlarda vardır tabi bu seneki ihalede 1 tane vardı arakadaşıma niyetlendik en son 12binlerde geziyordu bıraktık ama 15 de verilirdi

13. nordic1903

Alınan Beğeniler:
    0

O zaman anladığım kadarıyla ihalelerin çok çok büyük avantajı yok..8-9-10 aralığında yürürü iyi bir defender benim işimi görür..Zaten her durumda istediğim ve ihtiyacıma göre düzenleyeceğim düşünülürse çok büyük bir kaybım olmayacaktır..Tabi bu benim fikrim..

Size çok teşekkürler.Sizin de içinde bulunduğunuz 3-4 arkadaş sayesinde çok yol katettim..Sağolun

Cenk

14. figo

figo TEL 312 59 42 0543 644 48 78 GÜZEL OLAN HERŞEY

Alınan Beğeniler:
    0

Selam. Yunusun dediği gibi yanlız 4, 5 ihale de satılmayan seçilen land ları 3.5 e verebiliyorlarmış.
    Geçen ay baktım sivil savunmadaki Hakana kupa lazımmış.
    Yanlız araçları görüp bire bir deyerlendirme yaparak iyiden kötüye doğru elemek lazım?
    Her aracın deyerini kendi gözünde etüt yapsan diye düşünüyorum SAYGILAR.

15. yunus bager

Alınan Beğeniler:
    0

Cenk bey bir tavsiyem daha parekende satışta 110 sw araç kesnlikle tavsiye etmem üstü açik 110 larda daha temiz araçlar bulabilirsiniz araçların yürüyen aksamda eksikleri olsun önemli değil önemli olan paporta iç döşeme şasede çürük olmaması

16. nordic1903

Alınan Beğeniler:
    0

Yunus Bey ; yanlış anlamadım değil mi ? Tenteli 110 tavsiye ediyorsunuz ..Halen irtibat halinde olduğum birkaç tenteli var..O zaman onlara yöneleyim..Haftaya Ankara- Kayseri yapacağım çünkü..

17. yunus bager

Alınan Beğeniler:
    0

Ben sadece MKE ihalelerinde parakendeye düşen araçlardan bahsediyorum
    yani kimsenin beğenipte girmediği 110 sw parakende satışa düşerse demek oluyorki o araç adam olmaz olsada ona harçayacağınız paraya çok daha zahmetsiz 110 sw alabilirsiniz
    tenteli 110 lar fazla rabet görmediğinden parakendede illaki düzğünleri vardır

18. HeatoN

HeatoN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Merhaba yunus bey.
    mke'den nbu araçları aldıktan sonra yapılan masrafların maliyeti nedir?siz kendi aracınıza nekadar bir para harcadınız?Birde ilanlarda okudum; bazı araçların modeli 1990 ama yeni görünümlü falan yazmıslar.ön panjur falan farklı .bunların maliyeti nedir ortalama?koltuk değişmeydi falan?

19. yunus bager

Alınan Beğeniler:
    0

MKE den çıktıktan sonra işletim maliyeti 600 tl
    daha sonra eğer renk haki ise mutlaka değişmesi gerekiyor diğer yapmak istedikleriniz ve aracın kaporta durumuna bağlı
    ve yürüyen aksam komple elden ğeçmesi gereiyor (lastik takozlar ,rotlar,lotiller,keçeler,bilyeler ,vs,vs)
    ben kendi aracıma nekadar masraf ettiğim bu bana göre hoş karşiladığım bir soru değil

87 model ve 92 mode defenderin aralarındaki fark herkezin anlayabileceği bir far değildir yani aynıdır
    yeni gürünümlü derken neyi kastediyorlar acaba torpidodanmı yoksa ön panjurdanmı
    83 modeline bile 2007 ön panjur takabilirsiniz

20. HeatoN

HeatoN Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

yani aracı aldıktan sonra kabaca 7-8 milyar masraf oluyormu?Yani boyatması ve bahsettiginiz parçaların bakımı?bunun şunun için soruyorum 60bintl harcayanlar varmış oyuzden merak ediyorum:)bende aracımı satıp discovery almak sitiyordum ancak şimdi boyle bir araçda düşünüyorum hem elimdeki cmax'de durmuş olur.

Yükleniyor...