Moto GP

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moremiles Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,769

Bu Sene Şampiyonluğu Hangi Sürücü Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    16

moremiles

Kamp I
Moto GP 2007 Takvimi Açıklandı... 22 Nisan'da...

22 Nisan'da bizde!

MotoGP'de 2007 takviminde Türkiye ve Çin yarışları yer değiştirdi. İstanbul Park sezonun üçüncü yarışına evsahipliği yapacak.

18 ayaktan oluşan MotoGP 2007 sezonu 10 martta Katar Grand Prix'si ile başlayacak.

Önümüzdeki yılın takviminde Türkiye ve Çin yarışları yer değiştirdi. İstanbul Park, 22 nisanda sezonun üçüncü yarışına evsahipliği yapacak, Şangay pisti 6 mayısta dördüncü yarışı düzenleyecek.

Takvime eklenen San Marino Grand Prix ile sezon 18 yarışa çıkarıldı.

2007 sezonunda açılış yarışı Katar ve dokuzuncu ayak Hollanda cumartesi günü koşulacak. San Marino etabı 2 eylülde yapılacak. Sezon Valencia'da sona erecek.

Moto GP 2007 takvimi

Katar - 10 Mart
İspanya - 25 Mart
Türkiye - 22 Nisan
Çin- 6 Mayıs
Fransa- 20 Mayıs
İtalya - 3 Haziran
Katalunya - 10 Haziran
İngiltere - 24 Haziran
Hollanda - 30 Haziran
Almanya - 15 Temmuz
ABD - 22 Temmuz
Çek Cum. - 19 Ağustos
San Marino - 2 Eylül
Portekiz - 16 Eylül
Japonya 23 Eylül
Avustralya - 14 Ekim
Malezya - 21 Ekim
Valencia - 4 Kasım

Kaynak : CnnTurk

Etiketler
Ynt: Moto GP 2007 Takvimi Açıklandı... 22 Nisan'da...

MotoGP 22 Nisan 2007 IstanbulPark ta

Motosiklet Federasyonu'nu zora sokan mali kriz nedeniyle yapılamama tehlikesi yaşayan İstanbul GP'si, sıkı pazarlık sonrası ülkemizde kaldı

İstanbul'da iki yıldır düzenlenen ancak 2007'de takvimde yer almasına rağmen 'mali' nedenlerle yapılamama tehlikesiyle karşı karşıya kalınan MotoGP'de kriz çözüldü. 22 Nisan 2007 de MotoGP IstanbulPark ta.

Motosiklet Federasyonu, bütçesini zorlayan ve geçen yıl da ancak Büyükşehir Belediyesi'nin mali desteğiyle gerçekleşebilen MotoGP'de maliyetin giderek artması üzerine yarıştan vazgeçme noktasına geldi. MotoGP'yi düzenleyen ve yayın haklarını elinde bulunduran Dorna şirketine durumun bildirilmesi üzerine, şirketin başkanı Carmello Espeleta hemen Türkiye'ye geldi.

Antalya'da geçen hafta Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile yemekte bir araya gelen Espeleta, 2007 takviminde yer alan yarışın yapılmaması halinde her iki tarafın da zor duruma düşeceği ve tazminat hakkı doğabileceğini belirterek, 'indirim' ve 'taksit' imkanı önerdi. Kıyasıya pazarlık sonrası taraflar, iki taksitte ödenmek üzere 4.1 milyon dolarlık bedelde anlaştı.
Böylece yarışın bu yıl da İstanbul Park'ta yapılması kesinleşti. MotoGP'nin Türkiye yarışı, halen takvimde yer aldığı gibi 22 Nisan 2007'de gerçekleşecek.

Sponsor aranıyor

Motosiklet Federasyonu'nun MotoGP'nin yapılamaması halinde düzenlemeye talip olduğu Süperbike ve Supersport Dünya Şampiyonası yarışının bu şartlarda ertelenebileceği ifade edildi.

Supersport'ta geçen yıl üçüncü olan Kenan Sofuoğlu'nu Türkiye'de yarıştırmak için önemli bir adım olacak bu girişimin, MotoGP ile aynı sezonda yapılmasının kendilerini zorlayacağını belirten Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Ancak iyi bir sponsor desteği bulabilirsek, ikisini de yapmak isteriz" dedi. Uçar, zamanın daraldığını, kendilerine destek olması için Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın kapısını çalacaklarını da söyledi.

Kaynak: Milliyet

BU YARIŞLARA GİTMEYEN KENDİNE MOTORCU DEMESİN!..

Yarışlar yaklaşıyor biraz GAZ açalım:smiley:

Şaka bir tarafa millet geçen sene yağmur vardı filan ama bahane deil, ana tribün hariç İstanbul Park boştu!

Dünya Rallisini kaybettik, sıra buna gelmeden İLGİ göstermek gerek herkes programını ayarlasın,

Hatta siteden grup yapıp motorlarla gidelim...

İnsallah kardesim sen yarıslara bi stand ac olmazsa hazelnut king olarak ;D
vatandaş fındığa doysun...

süper bir organizasyon kaçırmamak gerek ama bilet falan nereden temin edilir bileniniz var mı arkadaşlar?
gidip goo the doctorrrr goooooooo diye bağırcamda ;D

Motorunuzu ya da aksessuarları aldığınız yerlere bi sorun bence
onlara düşüyo bazen davetiyeler
geçen sene bulmuştum bakalım bu sene ... ???

ben beles olandan bahsediyodum ;D
yoksa tabi ki bilet var
ana tribün 90 ytl, açık alan 10 ytl miş
biletix'ten satılacakmış bu haftaki motorsiklet fuarında ise kampanya yapılacakmış,
yukardaki fiyatlardan da daha ucuza bulmak mümkün olabilecek

Bu arada yarışlar NTV'nin haberine göre 30 Nisan'da!

NTV yi boşver 22 Nisan da yarış bitiyor 3 saat sonra banttan kesik olarak yayın yapıyor eurosport daha iyi canlı kanlı
pazar biletix in net sayfasından baktım ben sadece f1 vardı
tamam o zaman bu görevi sana veriyorum mehmet fuardan biletleri kapıyorsun 2 tane kafi bana :D

fuarda da olsa bedava davetiye dağıtacaklarını sanmam ,hele de 90 ytl lik leri...olayda onlarda diger tribünler yaramaz,
ama bir fırsat olursa buradaki arkadaslar icinde almaya calısırım

Moto GP 2007 Takvimi Açıklandı... 22 Nisan'da...

20-22 Nisan 'da İstanbul Park'da

Ana Tribün; 3 günlük kombine bilet 45,00 YTL Junior Kategorisi %50 indirimli
Açık Tribünler; 3 günlük kombine bilet 22,00 YTL Junior Kategorisi %50 indirimli

Geçen seneden biliyorum. moremiles ile beraber gtimiştik yarışlara . kapıda epey ucuza hipodrom bileti de bulmuştuk.bu sene katılımın geçen seneden de daha kötü olacağı gibi bir düşünce oluşmaya başladı. Çünkü bu tür organizasyonlar sağlam tanıtım gerektiriyor.Ve 23 gün kalmasına rağmen ve motorcu olmama rağmen ben bile 2 hafta önce tam olarak tarihi öğrenebildim. Biz motorcular olarak desteğimiz sürdüreceğiz ama önemli olan potansiyel insanların da bu organizasyonlara ilgi duyması.İnşallah Motogp istanbul ayağı için bu son sene olmaz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR