Motokaravan İçin Marka Tercihleri;Marka ve Modeller Arası Kıyaslamalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 153
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 164,735

Camper ya da motokaravan için hangi aracı tercih ederdiniz?

• PSA Grubu (Ducato, Boxer, Jumper)

Kullanılan: 135 37.5%
  • VW grubu (Volt, Transporter T5, T4, T3, T2)

Kullanılan: 78 21.7%
  • Iveco Daily

Kullanılan: 72 20.0%
  • Ford Transit

Kullanılan: 21 5.8%
  • Renault (Master, Messenger)

Kullanılan: 18 5.0%
  • Diğer

Kullanılan: 36 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    360

orsaalabanda

Zirve
Motokaravan olacak araçlar için marka ve model tercihlerimizi, kıyaslamalarımızı bu başlık altında tartışabiliriz...

Etiketler
Ynt: Motokaravan İçin Marka Tercihleri;Marka ve Modeller Arası Kıyaslamalar

PSA grubu, 2001 için söylüyorum, hepsinde aynı motor vardı. Motor kodundan biliyorum. Diğer ayrıntılardan arkadaşlar bahsedecektir.

Oğuz

Camper tarzı düşünüyorsanız, Ducato olabilir diye düşünebiliriz seçeneklerinizden. Ama Alkovenli tarzında düşünüyorsanız kemikli bir araç olması sebebiyle Iveco olsa iyi olur derim.

Bunu çok araştırdım ve ustalarla birebir görüşerek avantajlarını ve dezavantajlarını konuştum. Buna istinaden söylüyorum. Bilgilerinize...

Saygılar.

Levent Köroğlu

Merhabalar,

Ben de şu günlerde Camper'a dönüştürmek üzere bir panel van almak istiyorum. Ancak bu taşıtlar hakkında fazla bilgim yok. Benim önceliklerimi aşağıda sıralıyorum. Bu özelliklere en yakını hangisidir? Yardımcı olursanız sevinirim.

1. İçinde ayakta durulabilmeli
2. Yokuşlarda bayılmamalı, seri olmalı
3. İçinde motor sesi mümkün olduğunca az olmalı
4. Arabanın turu iyi olmalı
5. Yetkili servis/yedek parça öncelikle yaygın, sonra ucuz olmalı

Bildiğim markalar :Ford Transit, İveco Daily, Fiat Ducato, Renault Master, Mercedes Sprinter, VW Transporter, Peugeot Boxer, Citroen Jumper (tabii bunların hepsinde panel van tipi var mı (galiba camsız demek oluyor) içinde ayakta durulabiliyor mu, vs. gibi detayları bilmiyorum. Başka marka var mı tavsiye edebileceğiniz? 1 ay içinde almak istiyorum aracı. Bir de; tüm aksamına bakılıp test edilip garanti verildiği için DOD ya da Birmot gibi bir yerden almak itiyorum aracı. Ne dersiniz? Başka bildiğiniz bir yer var mı DOD ya da Birmot gibi..

Teşekkürler.

NOT: Camper 2 veya 3 kişilik olabilir. Duş olması gerekmiyor. Mutfak kısmı da minimum boyutlarda olabilir. Bu durumda uzun değil de orta kasa yeterli olur mu acaba?

sn. özdener

size göre uygunsa olur neden olmasın,ama araç ne kadar genişlerse o kadar rahat edersiniz.

iyi akşamlar.

Hangi araç olursa olsun öncelikle içinde ayakta durabilmeniz için yüksek tavan olması gerekiyor.Yüksek tavan bir transporter kriterlerinize uygun görünüyor. VW yedek parça fiyatlarının çok uygun olacağı kanaatinde değilim ama sağlamlık açısından bakıldığında uzun vadede diğerlerinden ucuza gelebilir.

İveco hariç diğerleri sanırım önden çekişli.
Aslında hangisinin (önden çekiş yada arkadan itiş) karavan olayına daha uygun olduğunu tartışsak?
Daha önce bir kaç mesaj okudum bu konuda ama kafamda net bir fikir oluşmadı açıkçası.

Bildiğim kadarıyla önden çekiş karavan için her zaman daha iyi. Bu durumda İveco'yu listeden çıkarıyorum. Diğer markalarla ilgili başka bilgisi olan yok mu? Tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen...

Levent06 ve Orsaalabanda VW Transporter tavsiye etmiş, ancak Taiga Transporter yerine VW Volt demiş. Benim kafam karıştı VW almaya karar verirsem Volt mu almalıyım Transporter mı? Transporter'ın içinde ayakta durulabiliyor mu yoksa tavan yükseltme mi yaptırmak gerekiyor. Ben tavan yükselttirmek istemiyorum. Orijinalinde yüksek tavan alsam daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yedek parça konusunda Orsaalabanda ile aynı fikirdeyim. Yaygın yedek parça ve kaliteli yetkili servis önceliğim. Çünkü gerektiğinde 2-3 kadın uzun bir yolculuğa çıkabilmeliyiz. Yani sağlamlık önemli ucuzluk en son...

Tşk.

Sn.Ozdener,

Ben transporter yerine volt demedim. Diğer modellerin karşılığı Volt tur dedim.
Hacimce onlara denk düşen Volt.
Yoksa tercih konusunda bir önerim olmadı.

Pardon ben yanlış anladım o zaman hacimce diğerlerine denk gelen Volt olduğuna göre Transporter Volt'dan daha küçük demek oluyor değil mi? Transporter'ın içinde ayakta durulabiliyor mu? Biliyor musunuz?

Aracın yüksek tavan olması gerekiyor demiştim.Sanırım tam olarak anlaşılmamış.Bu araçların yüksek tavan modelleri tercih edilmeli daha doğru bir cümle olacak:smiley: Tüm bu araçların orjinal yüksek tavan modelleri var.Forumu biraz araştırırsanız örnek fotoğraflar da bulabilirsiniz.

Bu arada 250 kişi okumuş 9 kişi oy kullanmış :p Tuhaf!

Herkesin gönlünde başka bir aracın olabileceği varsayımını göz önünde bulundurarak seçenekleri çoğaltman katılımı arttırır belki ne dersin ?

Evet bence de seçenekleri çoğaltırsanız ben de sorularıma kısmen de olsa cevap almış olurum...
Bir de Motokaravan için ayrı Camper için ayrı oylama yapılmalı aslında değil mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR