Motokaravan Içinde Atv Taşımak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barışözgür Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,190

barışözgür

Kamp II
herkese merhaba

öncelikle moto karavan sahibi olmayı çok istiyorum ama bunun için doğru zamanı bekliyorum diyelim . bu arada sizlerden beklediğim fikirler olacak

şu an off road aracı ve araç üstü çadır ile kamp yapmaktayım.ama karar kıldığım karavan ....

doğa ile içiçe olmaktan ayrı bir keyif alıyorum .
bunu şu anki aracım ile yapabilirken
moto karavan ile bu durum çok kısıtlanacak .

buna alternatif olarak genelde kullanılan moto karavanlarda römork vs taşımadan atv tarzı araç taşıyan , taşımak için fikri olan varsa beklerim ..

benim aklıma ilk gelen genelde arkaya yatak yapılan bölümde yatagı gerektiği kadar yükselterek ufak bir garaj yapmak ... sizler nederseniz..
uygulanabilirliği nasıl olur bunun için nasılbir araç olmalı vs..

yorumlarınızı bekliyorum

Sn barışözgür bu düşünceyi yurtdışı ofroad karavanlarla hayata geçirenler var. Ama kullandıkarı genellikle Mercedes unimog tarzı yüksek ve güçlü araçlar. Sizin atv boyutları, karavanın genişliği, çekiş gücü gibi faktörleri göz önüne almanız gerekecek.

Sn barışözgür bu düşünceyi yurtdışı ofroad karavanlarla hayata geçirenler var. Ama kullandıkarı genellikle Mercedes unimog tarzı yüksek ve güçlü araçlar. Sizin atv boyutları, karavanın genişliği, çekiş gücü gibi faktörleri göz önüne almanız gerekecek.
aslında tamamen aynı şeyi çok düşünüyorum. bir unimog alıpta karavana çevirmeyi.çoook isterim fakat maliyeti korkutuyor beni çünkü araç zaten tr de çok pahalı ayrıca bakım maliyeti vs..

olabilir olan geçenlerde işyeri servisini incelerken (mercedes sprinter) sanırım 18+1 die geçiyor. arka taraf bu söylediğim iş için gayet yeterli gibi gözüktü.

hala araştırmalara devam bakalım ..

Atv aracını karavanın içerisinde taşıyabilmeniz için büyük bir araca ihtiyacınız var demektir bu da sizi dogadan aracın büyüklügünden dolayı bir miktar uzaklaştıracaktır.Ayrıca içeriden alacagınız alan iç planda çok zorlayacak gereksiz bir çok alan kaybınız olacak.Bence psa gurubu 15 veya 17 metreküplük bir aracı karavana dönüştürüp arkasına atv aracını taşıyabilecek kadar bir romork şu tekne romorklarına benzer bir yapı sanki daha uygun.

Römork kullanilacaksa kapalı olan tercih edilmelidir. Hem atv kapalı yerde korunur hem de römork ile başka eşyalar da taşınabilir

arkada römork çekmek çok mantıklı gelmiyor nedense .... bunu çok düşünsem şu anki aracımın arkasına biraz daha yüksek off road bir karavan takarım .. ama dediğim gibi asıl amaç karavan içinde atv olması

bu arada atv boyut olarak 1900x1050x1120

ATV'yi araca koyunca sıra dışı bir dizayna doğru yönelmeniz gerekecek. 190cm uzunluğa ihtiyacınız varsa, PSA 17m3 kullanınca yüksek yatak uzunlamasına da kullanılabilir. Yataktan sonraya 217cm yeriniz kalıyor. yatağı geniş tutayım derseniz 190x190cm yatak alanı olur. Yerden 110cm gibi yüksek yapılırsa tavana 100cm mesafe kalıyor. Yatak ince tutulursa hem yatmaya hem de şark köşesi mantığı yaşam mahalli olarak da kullanılabilir. Yaşam alanı yüksekliği en az 90cm olmalı. Araçta kalan bölümde ise diğer karavan aksesuraı yer alması gerekiyor. Yüksek yatağa ve sıra dışı başka bir dizayna örnek foto.
Baustze
Clipboard24

Son düzenleme:

ATV'yi araca koyunca sıra dışı bir dizayna doğru yönelmeniz gerekecek. 190cm uzunluğa ihtiyacınız varsa, PSA 17m3 kullanınca yüksek yatak uzunlamasına da kullanılabilir. Yataktan sonraya 217cm yeriniz kalıyor. yatağı geniş tutayım derseniz 190x190cm yatak alanı olur. Yerden 110cm gibi yüksek yapılırsa tavana 100cm mesafe kalıyor. Yatak ince tutulursa hem yatmaya hem de şark köşesi mantığı yaşam mahalli olarak da kullanılabilir. Yaşam alanı yüksekliği en az 90cm olmalı. Araçta kalan bölümde ise diğer karavan aksesuraı yer alması gerekiyor. Yüksek yatağa ve sıra dışı başka bir dizayna örnek foto.Ekli dosyayı görüntüle 56152 Ekli dosyayı görüntüle 56153
zaten ilk aklımdan geçen sizin gönderdiğiniz ilk foto tarzı bir plandı .

ayrıca verilen bilgiler için teşekkür ederim

yada sonunda dayanamıyıp ne olursa olsun bir çkme karavan alıp
onun arkasına tek teker desteği ile taşıcam galiba

valla yapmak istediğim karavandaki sorun offroad için bir alet, crf 250 düşünmüştüm hem ince hem hafif ama atv yi yatağın altına sokabilsek çok daha mantıklı olacak Burak arkadaşımızın 17 m3 lük aracı gibi bir araç şart hertürlü birşeylerden fedakarlık gözüküyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR