Motokaravanlar için kasko

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,420

Etiketler
Ynt: Motokaravanlar için kasko

Motokaravan sigortasını ilk sefer yaptırıyorsanız, aracınızın ve karavan kısmının değerine ve sigorta şirketine bağlı olarak yaklaşık 3-4000 TL arasında değişebilir. Belli yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmıyorlar.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

Benim sigortacım, araç kargosunun yanında sigortaya ek teminatlar ilave etti. Bu teminatta karavan malzemelerinin açıklama dökümünü yapmıştı.

Konu ile ilgili yaptığım araştırmada her sigorta şirketi ayrı fiyat isterken,ayrı şeyler söylüyor.Anladığım kadarıyla ülkede motokaravan kaskosu belirgin değil.

Merhaba, karavanınızın kasko poliçesinde kullanım tipi olarak "kamyonet " mi yazıyor, yoksa " karavan" veya "özel amaçlı taşıt" mı yazıyor. Bu konuda Anadolu Sigorta ile anlaşmazlığa düştüm, yardımcı olursanız ve eğer haklıysam tahkime gitmeyi düşünüyorum. Uzun uğraşlardan sonra 3. ek poliçede dip not olarak " Araç ruhsatında Motorlu Karavan olarak geçmektedir. " ibaresi konuldu. Ne kadar bağlayıcıdır bilemiyorum. Selamlar.

Kaskoda sigorta şirketinin poliçe kesmeden ekspertiz yapması olagan uygulamadır ancak birçok acenta prosedürü pas geçebiliyor.
Poliçenizde m.karavan yazıldıysa bundan sonraki sorumluluk sigorta şirketinin olacaktır.

Sn Güngör, teşekkür ederim. Ancak benim daha evvel Axa sigortada poliçemde motokaravan kullanım biçimi olarak belirtiliyordu. Anadolu Sigorta da geçişte bir hata olduğunu kabul etmekle beraber karavan sigortası yapabileceğini yalnız % 65 hasarsızlık sigortasının olamayacağını, yeniden sıfırdan başlamam gerektiğini belirtti. Bu durum benim sözlü itirazımla kaldığı için iki senedir böyle idi. Benim itirazım üzerine Nisan sonundan bu yana kaskosuz seyahat ettim. (gıyabımda ne olur ne olmaz diye sigorta ettirdiklerini daha sonra öğrendim.) Mayıs ayında iadeli taahhütlü itirazımı bildirdim, genel merkezle bir telefon görüşmesi yaptım, ve isim ve tarih olarak belirledim. Niyetim tahkime gitmek idi. Ancak acente bu sefer de daha evvel bahsettiğim gibi 3. ek poliçe yaparak dip not " araç ruhsatında motorlu karavan olarak geçmektedir" ibaresini koydular. Bu benim için yeterli mi, seneye gene aynı sorun tekerrür eder mi ? Sigortacıların herhangi bir kaza sonunda çamura yatmaları rastlanmıyan durum değil. Bir de sigartacının bir aracı kamyonet veya karavan olark sigortalamasının ne maliyet farkı var bilmiyorum?. Selamlar.

Bu konu bugünlerde benim kafamı kurcalıyor, aracım karavana çevrilmezden önce panelvan olarak kaskoluydu. Rusat değişimi sonrasında eski şirket kasko yapmadı, sadece aviva yapmayı kabul etti o da ruhsat değişimi nedeniyle mevcut hasarsızlıkların ortadan kalkacağını, araç donanımı dahil 2000 tl kasko bedeli tuttuğunu söyledi. Şimdilik kararsız bir şekilde beklemedeyim ???
Aynı olay trafik sigortası için de geçerli...

Bu konuda bilgi paylaşımının ve eylem birliğinin gereğini düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR