Motorsiklet ile Kamp için Çadır ve Çanta Önerileriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan exRage Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,209

exRage

Yeni Üye
Merhaba,

Biz 2 arkadaş olarak 17 Mayıs'da 2 ayrı motorsikletle Ege ve Akdeniz turu yapmak istiyoruz. Turun genelinde çadırda kalmak istiyoruz. Ekipmanlarla ilgili yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacım var.

* Tam profesyonel 1 adet outdoor çanta almak istiyoruz. 60- 75 lt civarında. İyi bir şey olsun istiyoruz. Önerileriniz nelerdir ?

* 2 ayrı 2 kişilik çadır almak istiyoruz. Maliyeti çok yüksek olmayan, yağmur ve rüzgara kısmen dayanıklı. Otomatik çadır mı yoksa normal mi ? Önerlileriniz nelerdir ?

*Mat olarak havalı mat mmı uygundur ? Yoksa normal mat mı ? Taşıma açısından bize en uygun olanı hangisidir ?

Etiketler
Ynt: Motorsiklet ile Kamp için Çadır ve Çanta Önerileriniz?

Deuter Aircontact 75+10 alın. 10 sene çanta derdiniz olmasın.

Çadırı ya husky ya da vaude alın diyeceğim ama vaude çok pahalı sanırım. Ama Vaude Space 2 modeli çok güzeldir çadır olarak.

Öncelikle teşekkürler Ohzman ,

İsmini verdiğin çantayı internetten inceledim. Gerçekten harika bir çantaya benziyor. Fakat sanırım bu biraz fiyatlı. Yani max 300-350 TL olmalı. max 300 TL olması tercihimizdir.

Verdiğin çadıra baktım :smiley: Hem büyük bir çadır 3 kişi ve ekipmanları için yeterli diyordu. Hem de fiyatı 760 TL .

Başka önerisi olan varsa bekliyorum. Nihayetinde biz acemiyiz ve gelecek her türlü yorum bilgilenmemize neden olacaktır. Teşekkürler

Bu malzemeleri nakit alacaksanz, Karaköy Atlas, Meydanav veya everestten alın. Nakite indirim yapıyorlar bolca. Deuter'i Ben 340'e almıştım everestten. Aynısı çadır için de geçerli.

75+10 yerine 60+10 düşünürseniz bolca bütçenize uygun çanta var ama ben gene de 70-80 arası almanızı tavsiye ederim. Tabi gidip bir şişik olarak boyutlarını görün çantaların. Alacağınız yerde içini uyku tulumu falan doldurtun öyle alın

Evet Ohzman nakit almayı düşünüyorum. Avcılarda ki And Outdoor'a gittim. Çanta olarak çok seçenekleri yoktu. İgloo adında 75+10 lt bir çanta önerdiler. 170 TL civarında. Ama çantadan emindeğilim. Zaten yapılanma sürecindelermiş. Çadır konusunda da şu deacthlon'a baktım uygun kolay açılır çadırlar var onlardan almak yeterli olur gibi geldi bana. Senin çantanın modeli tam olarak nedir ?

Benim önceden Karrimor Jaguar vardı 70+ 20 ama şu an Deuter Aircontact Pro 70 + 15 kullanıyorum çok da memmunum. Dağcılık yaparken kullanıyorum tabi, Bir de boyuma göre çok uygun çünkü ince uzun yapısı var. 1.90 üstü olduğum için daha rahat ettiyor ama motorsiklette daha basık ve yanlardan geniş model tercih etmeniz daha iyi olacaktır sanırım. Gerçi benim çantanın kafa kısmını doldurmazsanız 1.80'lik adamın tam boyuna göre oluyor doluyken.

İgloo giriş sınıfı bir markadır. Eğer ekonomik bir model istiyorsanız orta sınıf olarak Salewa önerebilirim size. Ya da Deuter'in de alt modelleri var. Ama tecrübeme dayanarak diyebilirim ki Çanta bir bot gibi 2-3 senede bir yenilenecek birşey değil. 350 yerine 300 vereyim dediğiniz zaman uzun vadede üzülebilirsiniz.

Sırasıyla önerim Deuter, Vaude , The North Face, Salewa olacaktır.

Ohzman' Alıntı:
Deuter Aircontact 75+10 alın. 10 sene çanta derdiniz olmasın.

Çadırı ya husky ya da vaude alın diyeceğim ama vaude çok pahalı sanırım. Ama Vaude Space 2 modeli çok güzeldir çadır olarak.

Deuter çanta konusunda çok iyidir, bende Futura Vario serisini kullanıyorum Yürüyüşlerde, Air contact da etrafımda ki arkadaşlarım kullanıyorlar o modeldende çok memnunlar.
Sürekli kamp, yürüyüş vs gibi faaliyetleriniz olacaksa, baştan bir kere iyisini almanızı tavsiye ederim

Merhaba bende çanta olarak karrimor panther modelini kullanıyorum 65 litredir tavsiye ederim.Ama geçenlerde ankara panorada kar spor var oarada 80lt TNF çantaya 450 gibi bir fiyat vermişlerdi.Bir sorun derim.Benim kullandığım çanta fiyat performans açısından işinizi görür yaklaşık 200 lira civarlarında dahada az olabilir...Çadır olarak yine fiyat performans açısından eusebio troll-b ve loap vende birde marmot eos çadırlarına bakmanızı öneririm ilk iki çadır 4-5 mevsim oarak geçiyor fiyatları hiç fena değil.İyi yolculuklar

Emre

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Verdiğini modelleri inlemeye başladım. Anlaşılan Deuter marka çantalara yoğunlaşmalıyım. Siencepeople ' ın verdiği modelleri de inceleyeceğim ve sanırım seçmek üzere yeteri kadar alternatifimiz olacak. Çadırlara gelince verdiğin modellere şöyle bir baktım da siencepeople çok iyi görünüyorlar ama çok da pahalılar. Sanırım yaz kampı olacağı için çadır konusunda ucuz bir şey tercih edeceğiz. Ama bu ucuz çadırları yaz kampı için kullanıp deneyimlerini anlatacak ve öneride bulunacak arkadaş varsa iyi olur. Ohzman ve uda4a Deuter demiş artık yavaş yavaş bir liste oluşmaya başladı. Teşekkürler

Tekrar merhaba aslında çanta için ayırdığınız bütçeden biraz kısıp çadır bütçenize ilave ederseniz daha çok fayda sağlayacağını sanıyorum ayrıca eusebio troll-b çadır için konuşursanız nakitte indirim yapılıyor genellikle yinede siz bilirsiniz bu benim düşüncem. :smiley:

exRage' Alıntı:
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Verdiğini modelleri inlemeye başladım. Anlaşılan Deuter marka çantalara yoğunlaşmalıyım. Siencepeople ' ın verdiği modelleri de inceleyeceğim ve sanırım seçmek üzere yeteri kadar alternatifimiz olacak. Çadırlara gelince verdiğin modellere şöyle bir baktım da siencepeople çok iyi görünüyorlar ama çok da pahalılar. Sanırım yaz kampı olacağı için çadır konusunda ucuz bir şey tercih edeceğiz. Ama bu ucuz çadırları yaz kampı için kullanıp deneyimlerini anlatacak ve öneride bulunacak arkadaş varsa iyi olur. Ohzman ve uda4a Deuter demiş artık yavaş yavaş bir liste oluşmaya başladı. Teşekkürler

Kafanızı bulandırmak istemem ama eğer kampçılık ve doğa yürüyüşleri ile ilgilenmiyorsanız sadece 1 sefer yazı çıkarmaksa amaç bu kadar pahalı ürünlere yönelmeden de sorununuzu çözersiniz, şu anda olmasa bile eskiden yazın sadece uyku tulumu içinde yattığımı bilirim, çadır olmadan, hatta daha ilerisi, dışardan bakınca içerisi ayna gibi görünen çadırımla bile yazın konakladığım oldu.
Kullanım süresi+gidilecek yer+bütçe bunların bir değerlendirmesi yapılmalı, ayrıca siz kapm yaptığınız alana kadar motorsikletinizlede gidebiliyorsunuz bu da bir avantaj.

Şimdi durum şu ;

Arkadaşım askerde şu an . Döner dönmez İstanbul'da bir gece kaldıktan sonra tura başlıyoruz. Çantayı arkadaşım için alıyorum çünkü kendisi yurtdışına da ara ara çıkan ve kampçılık faaliyetlerine ilgisi olan biri. Yani tek çanta alıyoruz. O da iyi bir çanta olmasını istedi. Yaklaşık 17 gün boyunca Feribotla Mudanya'ya geçtikten sonra Ayvalık'dan başlayıp Antalya'ya kadar gezeceğiz. Turun genelinde çadırda kalmayı planlıyoruz. Tabi arada pansiyonda kalma durumumuzda olabilir. Hava şartları, iyi bir uyku, veya nitelikli bir kamping alanı bulamaz isek. Tabi maliyetlerde çok önemli. Önerdiğiniz çadırlar yaklaşık 450 ile 700 TL civarı. Biz 2 ayrı 2 kişilik çadır almak istiyoruz. Yani bana kalırsa şu decathlon daki 69 TL'lik çadırlar yeterli ama arkadaşım ara sıra Şile tarafına kamp yapmaya gideriz ondan dolayı kısmen rüzgara dayanıklı bir şey olsun istiyor. Yani en önemli parça profesyonel olması açısından çanta gözüküyor.

Bu arada şöyle bir öneri var ;

http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=1026

Bu çadır fiyat ve özellikler açısından gayet mantıklı gözüküyor. Aynı çadır everestoutdoors.com'da 147 TL . Bu çadır sanki ihtiyacımızı karşılayacak gibi gözüküyor. Yorumlarınız nelerdir ?

exRage' Alıntı:
Bu arada şöyle bir öneri var ;

http://www.outdoor.com.tr/product.php?id_product=1026

Bu çadır fiyat ve özellikler açısından gayet mantıklı gözüküyor. Aynı çadır everestoutdoors.com'da 147 TL . Bu çadır sanki ihtiyacımızı karşılayacak gibi gözüküyor. Yorumlarınız nelerdir ?

Açıkçası hangisini alırsanız alın pollerini aliminyum alın derim dayanıklılık açısından... Ayrıca çadır şekli olarak dome tipi tercih etmenizi öneririm.

Yine kafam karıştı. Aslında dome tipi çadırlar görsel açıdan iyi duruyor. Daha ayakları yere sağlam basan izlenimi veriyor. Ama bu çadırın özellikleri itibariyle alma konusunda netleşmek üzereydim. Peki başka yorumu olan var mı bu çadırla ilgili ?

Sayin ExRage, bircok sey yazilip cizilmis zaten..benim yazacaklarimda sanirim tamamlayici bir yazi olacak..Bir arkadas dome cadir tavsiyesinde haklidir; ruzgara ve tipi seklinde yagan kara/yagmura cok dayaniklidirlar..Cadirinizi alirken cift kat olmasina ve nefes alir bir malzemeden yapilmasina dikkat etmenizi oneririm...Cadir icerideki hava derecesini sabit tutmada brinci etken olacagindan uyku tulumunuzda ortaya cikabilecek sorunlari ortebilecektir..

Ayrica mat konusunda size tavsiyem havali bir mat yerine normal fakat yer ile temasi kesen tirtikli matlari almanizi tavsiye ederim.Fiyatlari biraz yuksektir fakat havali matlardanda ucuz olacagi kanisindayim..Havali mati tavsiye etmememin sebebi, cadirda uykuya dalma esnasina size hissettirebilecegi sogukluktur..Belli bir sure sonra yerin soguklugunu iletken hale gelerek size vermeye baslar ki eger uyku tulumunuzda kalitesizse geceyi rahat geciremezsiniz.

Umarim tamamlayici olmustur.

Saygilarimla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR