Muğla Civarı Kamp Yerleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcroarx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,457

arcroarx

Ana Kamp
Selam arkadaşlar,

yakın zamanda muğla yakınlarında 3-4 günlük kamp planım var, internetten ve forumdan araştırdım fakat işletmeye ait olan (akyaka, gökova gibi) kamp alanlarında kamp yapmaktan pek hoşlanmıyorum kalabalık oluyorlar. daha çok ateş yakabileceğim, sessiz sakin, ormansı bi yer arıyorum. Muğlaya iki üç saat uzaklıkta otobüsle ulaşabileceğim yerlerde olabilir. Bilen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.
Teşekkürler.

Etiketler
mrb ben de milasta oturuyorum işletme kamp alanlarını sevmiyorum ben de daha bakir ve sakin yerler arıyorum sana önerebileceğim muğlaya 2-3 saat mesafede olarak gürçamlar taşlık plajından sola kayalıklara doğru ilerleyince çamlık bi bölüm var çok güzel tavsiye ederi mmilasa gelip minibüsle ulaşım sağlayabilirsin bir diğer önerebileceğim yer ise geyik barajı yine milastan türbe köyü minibüsleriyle ulaşım sağlayabilirsin. yaylamsı bir yer çam ağaçlarıyla kaplı.Kamp arkadaşı arıyorum ben de bu arada onu da söylemek isterim yakın oturuyoruz diye dedim:smiley: ulaşmak istersen mail adresim: cagankarasulu86@gmail.com

mrb ben de milasta oturuyorum işletme kamp alanlarını sevmiyorum ben de daha bakir ve sakin yerler arıyorum sana önerebileceğim muğlaya 2-3 saat mesafede olarak gürçamlar taşlık plajından sola kayalıklara doğru ilerleyince çamlık bi bölüm var çok güzel tavsiye ederi mmilasa gelip minibüsle ulaşım sağlayabilirsin bir diğer önerebileceğim yer ise geyik barajı yine milastan türbe köyü minibüsleriyle ulaşım sağlayabilirsin. yaylamsı bir yer çam ağaçlarıyla kaplı.Kamp arkadaşı arıyorum ben de bu arada onu da söylemek isterim yakın oturuyoruz diye dedim:smiley: ulaşmak istersen mail adresim: cagankarasulu86@gmail.com

Ahh be dostum geç kaldık çok teşekkür ederim ama kimse cevap yazmıyor diye mesajlara bakmadım. Şimdi gördüm mesajını ve çok pişman oldum :smiley: Bende gidecek arkadaşlara ön bilgi olması amacı ile gördüklerimi paylaşayım belki faydalı olur.

Akyaka orman kampında geceliği 35 tl ye rezil bir kamp yaptım. (Şu konularda haklarını vermem lazım tuvaletler oldukça temiz, sıcak duş imkanı var, elektrik var, kamp alanı içinde market var, çalışanlar kibar insanlar, ormanın içinden denizi seyredebileceğiniz nadir yerlerden biri, kamp alanı içinde benim gibi sahili sevmeyenler için resmen doğal olarak tasarlanmış 6 - 7 tane küçük küçük süper taş koylar var, kısacası aile ile kamp yapılabilecek bol imkana sahip rahat ve güzel bir mekan denilebilir.)

Peki neden rezil bir kamptı ? Bu söylemimden kastım işletmenin sağladığı imkanların benim kamp mantığıma ters olması ayrıca daha mevsim doğru düzgün açılmamış olmasına rağmen etrafta epey bir insan vardı, denize uzaklığım 30 metre bile olmamasına rağmen çadırdan çıkarken ilk gördüğüm şey deniz değil kampı çevreleyen demir teller, -ya o tellere ne gerek var ya! Koyun muyuz biz. Taktım o tellere. Hadi bilinçsizce ateş yakan amatörlerden dolayı yer ateşi yasağını anladık ama sanırım kamp ocağı bile yasak, kamp alanı içinde bir market var. Markette; tost, çay, alkol gibi ıvır zıvır ne ararsanız var fakat günde en az 10 bardak çay içen benim gibi insanlar için epey tuzlu bir kamp oluyor (1 bardak çay 3tl). Ben daha yazarım ama sanırım ön bilgi olarak bu kadar yeterli.

Tekrar teşekkür ederim kale alıp cevap verdiğin için. Muğlada ikamet etmiyorum sırf orada kamp yapabilmek için 500 km yol teptim eğer tekrar yolum düşerse haber vereceğim dediğin yerlerde birlikte kamp yaparız belki :smiley:

Hocam 5 senedir burda kamp yapıyorum.Ocak hiç yasak olduğunu görmedim.her gittiğimde yanımda oluyo hiçde birşey demediler.Hatta küçük tüp kullanıyorum ben :smiley: Biraz erken gittiğiniz için olabilir bu yasak.Çünkü tatilciler gelmeye başladığında sadece ateş yakmak yasak ki bence gayette haklılar.Bizim insanımız çok vurdumduymaz o konularda.

tel olayına gelince genelde aileler kaldığı için küçük çocuklar için alınmış bir önlem.Oynarken aşağı yuvarlanıp düşmesinler diye yapıldı çünkü yapısı gereği kamp alanının aşağısı kayalık.Daha önce olmuş bu tip olaylar.İşletmede kendini sağlama almak için bu yolu seçmiş.

Ama tatilinizi yapmışsınız artık yapacak bişey yok.Umarım bi sonraki yerde istediğiniz gibi bir tatil sizi bekliyordur ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR