Nallıhan, Kamp Ve Karavan Kamping Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supergezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,334

supergezgin

Karavan Yönetim
Yer
Konya
Web
www.ukkf.org
Arkadaşlar,

Nallıhan Belediyesi bir kamping açma çalışması içinde. Bu konu ile ilgili olarak değişik bir organizasyon yapıyor. Konu ile lgili olarak bize bildirilen duyuru, davet ve daha detaylı bilgi alabileceğiniz facebook sayfası aşağıda verilmiştir.

Bu tip yatırımları desteklediğimiz biliniyor ve bu yönde yeni yeni girişimciler bizleri arayıp destek istemekteler. Bu haftaki etkinliğe mazeretim dolayısı ile katılamayacağım, ancak zamanı olan arkadaşlarımızın katılmasını arzu ederim.

Saygılarımla

Erdal Ötügen

-------------

Alternatif tatil seçeneklerinden biri olan kampçılık, bir yandan doğayla iç içe olmanızı sağlarken, diğer yandan ekonomik bir tatil seçeneği sunuyor. Türkiye av turizminden en az kazanan ülkeler arasında. Bu bölgede de avcılık ön planda. Ancak avcılar ilçe merkezleri yerine doğal sessiz ortamlarda konaklamak istemektedirler. Nallıhan’da yatak kapasitesindeki eksiklik bölgeye gelen turist sayısını karşılayamamaktadır. Uluhan’da ormanda konaklama yerleri ve çevresinin düzenlenerek yatak kapasitesinde artış sağlanarak sertifikalı elemanlarla istihdama katkıda bulunulmak istenmektedir. Yaygın eğitim faaliyetleri ile kültürel çeşitliliği ve ekolojiyi korumaya, toplum ve sürdürülebilir turizmi bütünleştirmeye karşı farkındalık oluşturarak, turizmin çevreye olumsuz etkileri ile mücadelede gençleri aktif hale getirerek toplumsal hayata katılımlarını sağlamak için düzenlenecek izci kampında gençler eğitilecektir. Doğa Festivali düzenleyerek Nallıhan’ın alternatif turizmdeki yerini tanıtmak istemekteyiz.
Bunun için öncelikle Kamp Karavancılar ve Çadır alanları için elektrik hatlarının yapılmasıgerekmekteydi. Piknik alanları düzenlendi, çöp konteynerleri, piknik masaları, sabit mangallar ve paintball alanı alınıp kuruldu. Ayrıca Karavan ve Çadırcılar için Bay Bayan olmak üzere extra WC-Duş Konteyneri alımı yapıldı. Sıcak Su Güneş Isıtma Sistemleriyle her zaman olacaktır. Ayrıca bulaşık ve çamaşır yıkama yerleri de proje kapsamında düşünülmüştür. Alan 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenebilsin diye farklı noktalara kameralar yerleştirildi. Çevre düzenlemesi ve peyzajı yapıldı.Turistler için yönlendirme levhaları konuldu.
Tam bir açılışinşaatların bitmemesi nedeniyle yapılmamıştır. Hava koşullarının iyi gitmesi ve projenin Mart ayında bitecek olmasından dolayı Doğa Festivalini bu tarihte yapmaya karar verdik. Festivalimizde kişilerin getirecekleri piknik sepetlerinin yanı sıra bizler mangalda pişirmeleri için et salata yoğurt somon ekmeği vereceğiz. Bölgesel köylerin folklör ekipleri oyunlarını oynayacak. Yerel bir sanatçı kamp ateşinde gitarla müzik ziyafeti verecek. Paintball o gün milli takımdan oyuncularla yapılacak. 4 mevsim çadırlarımız hazır olacak geç saatlere kadar kalmak isteyen olursa ya da kalmak isteyen olursa kalabilirler. Uluhan Nallıhan İlçesine bağlı Göynük yolunda 35. Km de. Göynük 35 km, Mudurnu 50 km olmak üzere 3 ilçenin 3 geninde bulunmakta.
O gün yanımızda olursanız seviniriz.

Saygılarımla,
Sibel Bozdağcı

https://www.facebook.com/groups/172256076298494/

1 002

Etiketler
Ynt: Nallıhan, Kamp Ve Karavan Kamping Projesi

Dar bir zaman,inşallah gözden kaçmaz,değerlendirilir.Türkiye kamp karavan derneği facebook sayfasında paylaştım,Ankaraya yakın değerlendirilir umarım.

Zaman sıkışık fakat gurup toplayabilirsem TKKD olarak gelmeye çalışacağız.

Duyuruyu okuduğumda hafta sonu ne yapsak arayışı içindeydik. Cuma akşamı yola çıktık. Yolda telefon mesajı ile ulaştığımız Sıla kardeşimiz kampingin halen inşaa halinde olduğu hiçbir hizmet veremeyeceklerini söyledi. Bu şartlarda kamp yapabileceğimizi söyleyince, ertesi gün görüşmek üzere mesajları noktaladık. Kamp alanı olan Uluhan Mesire yerine ulaştığımızda saat 23.00 olmuştu. Oradan ayrılmak üzere olan işçi arkadaşlarla kısa bir sohbetin ardından bir kenara karavanımızı yerleştirip geceye geçirdik.
Sabah 9.00 gibi kalktığımızda görevli arkadaşlarda gelmeye başlamıştı. Belediye başkanı Ahmet Adnan Okur, Sibel ve Sıla kardeşlerimizle tanıştık. Son derece cana yakın ve özveri ile işi kotarmaya uğraşan pırıl pırıl insanlar. Hazırlıkların ardından yapılan konuşmalarla Festival başladı. Eymir ve Beydili köyü yerel folklor ekiplerinin oynadığı nefis oyunların ardından yapılan kır düğünü ve Grup Eksen Solisti (Adını hatırlamıyorum özür )nin verdiği mini konserle ile festival sonlandı. Sibel hanımla yaptığımız sohbetlerde bildiğim kadarı ile sorularını cevapladım. Gün boyu yapılan Belediyenin ikramları sonunda akşam 17.00 gibi herkes dağıldı. Biz de ateş başında bir süre oyalandıktan sonra karavanımıza çekildik.
Pazar günü kamp yaptığımız kahvaltının ardından karavanımızı burada bırakıp çevreyi gezmek üzere yola çıktık. Karacasu köyü, Uyuz Suyu Şelalesi (Mevsim nedeni ile kuru idi ), Sarıyar Barajı ve Nallıhan Kuş Cennetini dolaşıp kampa geldiğimizde saat 17.00 olmuştu. Karavanımızı alıp Taraklı üzerinden, Sapanca da karavanımızı bırakıp İstanbul’a döndüğümüzde saat 21.00 olmuştu.
Son derece sıkıntılı şartlarda doğru kararlarla bu işi kotarmaya çalışan Sibel Bozdağcı ve Sıla Ceyda Okur kardeşlerime , Nallıhan Belediyesine çalışmalarında başarılar, bize gösterdikleri samimiyet ve misafirperverlik için buradan bir kez daha teşekkür ederiz.
Saygılarımla....
Bir kaç ta fotoğraf:

1

2

3

4

5

mustafayetim' Alıntı:
Arif abi gerçekten bravo diyorum.Çok güzel olmuş gitmeniz selamlar.

Eyvallah Mustafa abi, öyle bir hafta sonu sıkıntısı vardı, değerlendirdik. Fakat Nallıhan civarını hiç tanımıyordum, mükemmel bir doğası var. Biz gezmiş olduk, onlara da destek vermiş olduk, hoşa gitti, iyide oldu.

Arif abi tebrikler çok iyi bir karar vermişsiniz.

Mart ayında yapacakları açılışa umarım yoğun bir katılım olur,emek verenlerede moral olur.

selamlar

Avrupa M.Karavan dernegi olarak sizlere evvela tesekkurler,calismalarinizda basariler,insallah mart 2014 de acilis yaparsaniz,ben buradaki Karavan forumlarinda hakkinizda reklam islerini uzerime alirim,kolay gelsin diyelim,tebrikler.

Merhabalar,evvela bu kampin yapiminda emekleri gecen herkeze cok cok tesekkurler,hepimize hayirli olsun.Bu yaz kismet olursa gelecegiz,zaten her sene Abant'a geliyorduk,bir de Nallihan'a gidelim.Kamp halen faaliyette mi?Elektrik+Su durumlari nasil.Daha acik izah ederseniz memnun oluruz.Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri