Navara mı, Sorento mu? Lütfen Önerileriniz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tayfunk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,544
Ynt: Navara mı, Sorento mu? Lütfen Önerileriniz...

sanırım ben yanlış ifade ediyorum.
cj yi sadece fj40 la mukayese edebiliriz. ve cj ye binerken cj ye biniyormuş gibi binersiziniz.
cherokee yi range le x5 le vs. vs. ile kıyaslarsınız ve jipe biniyormuş gibi binersiniz.
navarayı dmaxla l200 le kıyaslarsınız pikapa biner gibi binersiniz.
navara bu pikap beklentisi ile bindiğinişzde beklentiniziin çok üsütnde size yanıt verecektir. çok dik yoğun karlı bir yolda asfalt har lastikleri ile 2 tane cj5 in çıkmadığı yere çıktım. off road da cj5 ten iyidir diye bişi demedim.tekrar okursanız. arkasına koyduğunuz ağırlık çok önemli. bunu da vurgulamıştım. uzun yolda cherokee nin salıncak gibi sallanmasını görmedim navar da. BU BİR PİKAP. ama pikap üsütü şeyler veriyor. (L200 bundan iyiidir dmax kötüdür bilemem görmedim binmedim bilmiyorum)

Etiketler

navaraları biliyorum guzel hoş havalı araçlar ama asfalt aracları.asfaltta iyiler.arazide düz çimende navaranın hareket edemedigine gozlerimle sahit oldum.

Sevgili Levent Bey hem ben hemde Ates Bey epey araç kullandık ve az çok bilgi sahibiyiz.Sagolsun bu aralar görüşmesekte benim yerimede cevap vermiş sayıyorum bu yüzden uzatmıyorum.2.7 CRD örneği vermişsiniz.O araçta 2700 cc lik mercedes motoru vardır.O aracı 174 Bg 400 Nm lik navarayla yolda karsılastırmanız anlamsız.Ayrıca o kasa zj değildir.Bu sitede asfalt örnekleri pek verilmez ve sevilmez ama ben yinede bilgi olsun diye söyleyeyim bir 5.2 zj herzaman ve her turlu yuk durumunda navara'nın sagından tası atar solundan alır bunu defalarca tatbik etmişimdir ;) Son birşey,zj'yi bmw range rover vb sınıflarına sokmussunuz.Bütün 4 çekerlere jeep demek alışkanlık olmuş ama sadece bir tane 'jeep' vardır o da zj,xj,cj ve dıger modellere sahıp olanlardır.Saygılarımla.

tayfunk' Alıntı:
BÜTÇEME GÖRE 2006 NAVARA İLE SORENTO ARASINDA KALDIM. HEM HOBİ HEMDE AİLE ARACI İTİYORUM. BU KONUDA BENI BILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM SAYGILARIMLA.

sadece yazdığınız araclar arasında tercih yapabilecek olsam;
aracı arazi ağırlıklı kullanacaksam navara,
(köy yolları dahil) asfalt yolda kullanacaksam sorento tercih ederdim,
ancak bu arazi işi ilginçtir, ne kadar yanına giderseniz o sizi o kadar içine çeker,
bu yüzden şimdiden ileriyi görüp arazide sizi yolda bırakmayacak bir araç tercih edin ve karar vermeden önce kullanım amacınızı iyi belirleyin,
selamlar. Mesut

997799' Alıntı:
sanırım ben yanlış ifade ediyorum.
cj yi sadece fj40 la mukayese edebiliriz. ve cj ye binerken cj ye biniyormuş gibi binersiziniz.
cherokee yi range le x5 le vs. vs. ile kıyaslarsınız ve jipe biniyormuş gibi binersiniz.
navarayı dmaxla l200 le kıyaslarsınız pikapa biner gibi binersiniz.
navara bu pikap beklentisi ile bindiğinişzde beklentiniziin çok üsütnde size yanıt verecektir. çok dik yoğun karlı bir yolda asfalt har lastikleri ile 2 tane cj5 in çıkmadığı yere çıktım. off road da cj5 ten iyidir diye bişi demedim.tekrar okursanız. arkasına koyduğunuz ağırlık çok önemli. bunu da vurgulamıştım. uzun yolda cherokee nin salıncak gibi sallanmasını görmedim navar da. BU BİR PİKAP. ama pikap üsütü şeyler veriyor. (L200 bundan iyiidir dmax kötüdür bilemem görmedim binmedim bilmiyorum)

Özgür bey;
bu mesajdan sonra anladıklarınızı yazmışsınız...
Anladım. Bu arablara en iyi siz binersiniz. Tası da sollu sağlı atar geri tutarsınız. Dediğiniz gibi en büyük jeep gerisi yalan. zaten ben de yalan söledim böle tecrübelerim olmadı aracı-cherokee yi satan da satmak için bahane uydurmuştur. Bu arada şunu hiçbir mesajımda yazmadım bu araba cj5 ten ve cherokee den arazi de daha iyidir diye. Geride kalanlar aslında cj5 değilmiş benim olaya bakış açım farklıymış, aslında önde olanlar onlarmış. JEEP in dokunulmazlığını anımsaymamısım bir an.
zj kousunda haklısınız uzun uzun cherokee 2,7 common rail diesel (powered by mercedes) gibi uzatma yapmamak adına grand cherokee demek istemiştim uyarınız için teşekkürler. Saygılar...

Bu kadar alınganlık gösterip böylesine bir serzeniş göstereceğinizi bilseydim emin olun yazmaya gerek duymazdım.Netice de ne siz nissan distrbtrsnz ne de ben jeep'in,abartılı bir şekilde araç savunması yapmakta saçma zaten.Benim ismimle başlayıp cj muhannetine girmişsiniz benim bununla alakalı bir açıklamam olmadı.Ayrıca uzun uzun anlatmanıza gerek yok wj deseniz de yeter.Unutmadan,genel olarak sitedeki yazıları okursanız şakayla karışık az biraz mübalaya maruz kalmış cümleleri görürsünüz ve bunlar bu kadar da dillendirilmez.Neticede herkes fikirlerini paylasıyor kimsenin kimseyi bilgisi olmadığı için üzdüğü bir site değilir burası ve bende üzmediğimi düşünüyorum.Teşekkürler,saygılar.

Özgür bey;
şimdi benim üstte yazdığım mesajdan sonra sizin yazdıklarınıza o sekilde cevap verilirdi BENCE.
Şu bi realitemi bütün cj5 ler arazi de kraldır diyebilirmiyiz diyemeyiz. yada sitede birkaç tane var güzel sağlam yapılmış cj5 onların direksiyonuna araziye çıkar çıkmaz herhangi biri otursa sizin de altınızda sadece mt lastikli bir samurai....vs.vs. bunlar gibi önemli kavramların tartısılamıycağını hepimiz biliyoruz sanırım. teknik anlam da her ne kadar gerçek off-road tecrübem sizlerden az olsada. Profesyonel lisanslı bir motorsiklet yarışcısı olmamdan dolayı mekanik ve teknik bilgim yeterli düzeyde, işim gereği 3.000.000 km yi devirdiğim için direksiyon ve yol bilgimin yeterli düzeyde olduğunu düşünüyorum. (örnek birçok rakibinde de aynı motor olmasına rağmen x sahıs 4 yıldır tr sampiyonu. şimdi motor mu çok iyi yani) Ben şu an bir vitara kullanıcısıyım zaman zaman çıktığım yere ben yolu açtığım için sonradan gelen sağlam off-road araçları var yada adamlardan daha önce çıktığım yereler var. ama sunu nasıl diybilirim ki vitara şundan bundan iyi diye. Şunu tekrar ediyorum Navar bir pikaptır ve beklentinin üzerinde yanıt verir. wj miy di o salıncak, her neyse o bir JEEP tir ben kapıma bağlamam. Benim 4 kapılı bir jeepten beklentimi hayal kırıklığın uğrattı.(burası önemli şehirler arası yolda) (bu benim düşüncem. bindim sürdüm bana bu mesajları verdi bu araçlar. siz binersiniz farklı bir dinaminiz vardır size başka şeyler der bu size yada bana kalmış). Sevgiler ve saygılarımla..

Demek ki neymiş herkesin kendi tecrübesi kendisine dogru bilgiyi sunuyor.Burada da böyle bir sonuç çıkıyor ki :-Soru sormak,yorum, öneri istemek çokta manası olmayan bir durum oluyor.Cj örneği vermişşiniz emin olun burada bana bu araçla alakalı bilgi vermek düşmüyor çünkü yeterli blgim yok olanlardan bazılarıda daha bu yazışmalara katılmadı.Eğer 'Jeep'ten beklentiniz kütük gibi bir araçsa başka modellere bakmakta yarar var ama nedir sallanmıyormu evet sallanıyor onu da nasıl çözüyoruz gidiyoruz yetkili bir servise 4 amortısorude degıstırıyoruz orta sertlıkte bır aracımız oluyor.Bazı dogrular vardır ki Levent Bey ne size göre ne de bana göre değişim gösterir ama konusmanın yönü kötülemeye gidiyor ki bunu hiçbir dogru telafi edemez.Yarışçı değilim,6 yıldır işim gereği genelde 2 şeritin durduruldugu tek seritin acık tutldugu yollardan gıttım ve aracların asfalttakı pozısyonlarını ıvmelenmelerını az cok ıyı bılırım yukarıda da bunu belırttım.Bu yazışmanın ikimize bir yararı olmamasından dolayı yazışmayı kendı adıma burada sonlandırıyorum.

Özgür bey;
Aslında ikimizde aynı seylerden bahsediyoruz. sanırım benim ilk basta biraz daha açıklayıcı yazmam gerekiyordu. ama biliyorsunuz insanları da sıkmak istemedim. sevgi ve saygılar...

2006 sorento aldım hepinize cok tesekkur ederım

hayırlı uğurlu olsun allah kaz bela vermesin

hepinize cok tesekkur ederım en kısa zamanda gezilerde görüşmek dilegiyle.

hadi şimdide siz söyleyin bakalım,
sorentoyu tercih etmenizde hangi gerekçe öne çıktı?
yada neden navara değil?

selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR