Neden Bedrettin Şimşek Türk Edebiyatının En Büyük Yazarıdır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan marki de sade Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,641

marki de sade

Yeni Üye
Nobel ödülü almış yazarların kitaplarında dahi tek bir orijinal fikre rastlanmazken Türkçeye tek bir kitapla olağanüstü güzellikte yüzlerce yeni söz kazandırdığı

Eserlerinde aşk, ölüm gibi tüketilmiş temalar üzerine bile hala söylenecek yeni şeyler olduğunu gösterdiği

Shakespeare, Oscar Wilde, Nietzsche gibi dünyanın en büyük yazarlarının üslubuyla yazdığı, özellikle kimi satırları Shakespeare kaleminden çıkmış gibi gelse de ‘Tehlikeli Düşünceler’ dünya edebiyatında Oscar Wilde’a en çok yaklaşan bir eser olduğu

Okurların yadırgayacağı en aşırı fikirleri bile en incelikli şekilde ifade ettiği

‘Türk edebiyatı bir ev, Bedrettin Şimşek o evi saran bir yangındır. Bu ev çok yakında içindekilerle birlikte yanıp kül olacaktır’ dediği

Eserleri deha denilen zihin hastalığının tüm belirtilerini yansıttığı, bu yüzden kitaplarını okurken bize sürekli ‘çılgınlık bu’ dedirttiği

Hiç kimsenin aklına gelemeyecek şeyleri, hiç kimsenin söyleyemeyeceği bir tarzda söylediği için

Bedrettin Şimşek Türk edebiyatının en büyük yazarıdır.

Yazarın web sitesi:
http://www.komeditiyatrosu.com

Etiketler
Ynt: Neden Bedrettin Şimşek Türk Edebiyatının En Büyük Yazarıdır?

Hangi kriterlere dayanarak bu sonuca ulaştınız.
Sadece yukarıda yazdıklarınız ile mi.?

Türk edebiyatının en büyük ustası Aziz Nesin'dir çünkü ne kendisi ne de birbaşkası tarafından en büyük ilan edilmesine hiç gerek kalmamış, toplumun yüzüne tuttuğu ayna yeterli olmuştur.

olasiliksiz' Alıntı:
Türk edebiyatının en büyük ustası Aziz Nesin'dir çünkü ne kendisi ne de birbaşkası tarafından en büyük ilan edilmesine hiç gerek kalmamış, toplumun yüzüne tuttuğu ayna yeterli olmuştur.

Sadece Türk edebiyatının değil, Azerbaycan'dan Rusya'ya kadar bir çok ülkenin milli eğitim müfredatında ders kitabı olarak okutulur :smiley:

bencede cok iddalı kim neye göre karar vermişki :smiley:)

Sadece Türk edebiyatının değil, Azerbaycan'dan Rusya'ya kadar bir çok ülkenin milli eğitim müfredatında ders kitabı olarak okutulur Smiley

Bu ciddi mi?:smiley:
Okutulmuyorsa da okutulmalı ;D

Aziz Nesin kürk manto giyerdi ama kadın kürk mantosu.
:smiley:
Boyu kısa olduğu için.

Aziz Nesin gibi cimri biri kürk mantoya nasıl para harcadı diye soracak olursanız.
SSCB zamanlarında Aziz Nesin'in Rusya'da basılıp satılan kitapları için telif ücreti ödeniyormuş.
Ama ödenen paraların ülke dışına çıkarılmasına izin vermedikleri için mecburen Rusya'da iken harcıyormuş.
Her Moskova seyahatinde üşüyünce (bunu ben ilave ettim ) kendine bir kürk manto almak istemiş ama erkek mantoları için boyu kısa kalmış.
;D
Oda gitmiş kadın kürk mantosu almış.
Bu arada Aziz Nesin'in kurmuş olduğu vakıfta ki bir çok malzeme de Rusya'dan satın alınanlar olduğunu okumuştum.
Altın kaplama çatal bıçak takımları vs diye yazıyordu okuduğum bir kitapta.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.