Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 513,615

ümiterkan

Zirve
Yer
Rize
Bu aracı kimler alabilir diye kendi kendime sorduğumda şunlar karşıma çıktı.

Kimler Dacia Duster'ı tercih edebilir ?

1-Vergisi az, yakıtı düşük, gücü yeterli görüp, servislerinin Türkiye'nin her yerinde olduğunu bilenler, parçasının ucuz olduğunu düşünüp bu aracı isteyenler

2-Ağır Offroad yapmak istemeyip bu bana yeter, tam bana göre yav, hem fiyatı iyi hem de yakıtı ve vergisi iyi diyenler

3-Yıllarca gerçek 4x4 kullandık da ne oldu sanki, birkaç kere 4L özelliğini kullandık,onda da aslında hiç gerek yoktu, aslında bu araç tam bana göre diyenler

4-Gerçek 4x4 aracımız vardı da ne oldu sanki, ağır araziye girmek için bir ton masraf yapmak gerek, yok yükseltmeymiş, AT lastikmiş, vinçmiş, yok Diff

lock'muş ben bunları aracıma takarsam, şehirde kullanışlı olmaz deyip bu araç tam bana göre diyenler

5-Üç kapılı gerçek bir Japon 4x4'üm var, ağır offroad yapmıyorum, altının yüksek oluşu ve 4 çeker özelliği benim çok işime yarıyor.Fakat bu Duster da bana göre aslında, standart yerden yüksekliği 20cm ve de 4 çeker ve kilitli 4 çeker özelliği var, hem de 5 kapılı ve dizel, bu araç tam bana göre diyenler

6-Yüksek hacimli benzinli araç binip de LPG takan ve LPG sıkıntıları çeken, vergisini ödeme zamanı geldiğinde içinden küfreden, sıksık sanayiye ve ustaya

gidip gelen, parça sıkıntısı yaşamaktan korkan, aracının hata kodlarının karşılığını bakmaktan ezberleyen, sensör hatalarından artık kurtulmak isteyen ve bu

bu DUSTER benim işim görür diyenler

7-Tam yapılı arazi aracım vardı da ne oldu sanki, Tek başıma araziye girmekten korkuyorum ve aracımı zorlu yollara sokamıyorum deyip, bu araç tam bana göre diyenler

8-Grup halinde offroad'a çıkıp, Ulan o kadar araca para harcadık yine çamurda battık, traktör bizi çekmeye geldi. Aslında bu araç yerine bir Unimog almak

lazım deyip, Yav Unimog da şehir de kullanılmaz ki deyip vazgeçen ve aslında bu Duster bana yeter diyenler

9-Ne işimiz var bu çamur yığınının içinde, yan tarafta güzel bir yol zaten oradan geçebilirdik. Ne diye aracı böyle kötü bir yere soktuk ki anlamadım.

Aslında yandan geçseydik 2 çekerle bile geçebilirdik deyip, Duster'ın offroad performansını görünce aslında Duster bana yeter diyenler

10-Arabamda vinç var, ön-arka kilit var, yükseltme var, AT veya MT lastikler var, Çelik Tamponlar var, var oğlu var. Ama aslında bunların çoğunu

kullanmıyorum ki deyip bana az yakan bir 4 çeker olsun altı yüksek olsun diyenler

11-Gerçek bir 4x4 arazi aracım var ama gözüm hep başka bir modelde deyip kendi arazi aracını bile yeterli görmeyip, bu işin sonu nereye kadar ki kardeşim, al şu arabayı hem yakıtı az hem vergisi az, ailecek binilebilecek bir araba işte diyenler

12-Gittik o kadar para verdik, aracımız gerçek bir 4x4 değil bir SUV imiş. Karda bile gidemiyor. Benim çamurda kötü yollarda gitmek ne haddime, Jip havası

olsun , 4 çekeri olsun, kliması, deri döşemesi, ABS'si, ESP'si olsun, normal de bir müzik sistemi olsun, ama fiyatı ve vergisi az olsun yeter deyip, bu aracı

almak isteyenler

13-Ticaret yapmıyoruz ama ailecek binebilecek bir araba alalım dedik, Ama o da nesi ! Araç dizel ama fazla yakıyor, arka tarafında makas var hiç de konforlu

değil veya arkası bağımsız süspansiyon konforlu bir yeni doblo alalım dedik fiyatı ticari olanın 39000 tl , hususi olanın 43000tl, bu kadar para verdik hala

kamyonet biniyoruz, İstanbul'da 1. köprüden geçemiyoruz, her sene de muayene yaptırıyoruz, bunun yerine Duster alırım daha iyi diyenler

14-Altı yüksek olsun jip havası olsun deyip, Fusion, Verso, Meriva, Nissan Note gibi araçları alan , sonra da bu araçlar hiç de jip havasında değilmiş,

sadece yerden biraz yüksek ve az bir kar yağsa patinaj çekiyor diyen, Duster'ı görünce bu araç tam bana göre diyeneler

15-Ben bu aracın benzinli olanını alırım, hem ucuz hem de bagajda gizli bölmesinde yedek lastik yerine simit tipi LPG tankı koyup, Bagajda yerim olur hem de az yakar diyenler

16-Aslında benim işimi eski 5 Kapılı Suzuki Vİtara 1,6'lar görür, Amam onların 2.eli bile fazla pahallı hem de yüksek km'li, Yeni Granda Vitara alacam ama

onlar LPG ile 350-400 Krş yakıyor, Jimny alsam 3 kapısı ailem için sıkıntı oluyor hem de hiç de öyle azımsanacak kadar yakmıyor, bagajına LPG koysam yer

kalmıyor. Aslında bana 4L özelliği o kadar da lazım değil deyip, yeni aracım olsun 4 çeker olsun az yaksın Duster olsun diyelenler

17- Ben bu Duster'ı alırım önüne ve arkasına Çelik Tampon, Bir de vinç ve AT veya MT lastik taktım mı benim bütün sorunumu halleder diyenler

18-Yıllardır otomobile bindim, bıktım bunlardan, böyle bir 4x4 aracın çıkmasını bekliyordum, hem fiyatı iyi hem yakıtı az hem vergisi düşük, hem de parça maliyetleri ucuz, bu araç tam bana göre diyenler

19-4x2 Nissan Qashqai alacaz ama çok para yav, 4x4 olanın fiyatı bile Yeni Grand Vitara fiyatına, bu kadar para bu tür araçlara verilmez diyenler

20- 1998-2000 model Honda CRV'ye 20-25 bin TL vereceğim, hem de km'si çok yüksek. Ne de olsa eski bir araç. Honda sağlam olabilir ama neticede 10-12 yaşında araba biniyorum, bir sıkıntı çıkarsa gel de uğraş, bizim burda servisi de yok anlayanı da. Aslında hiç de gerek yok, git kendine Duster al diyenler

21-Alırım bir Duster, benim işimi görür, Offroad yapacaksam da diğer arkadaşlarımla beraber grup halinde offroad yaparız, geçemediğim yerlerde bana yardım ederler, beni vinçleriyle batarsam çekerler diyenler Dacia Duster'ı tercih edebilirler gibi.

Etiketler

Ynt: Neden Dacia Duster?

yazı guzel emek çok anlatım harika fakat bu dacia duster biraz kandırmaca gibi geliyor bana,yazınızdan sonra sitesine girip inceledim dusterı ve en ucuz 4x4 olan Duster Ambiance 1.6 16v 105 bg 4x4 35.900 tl en ust modeli olaz dizel versiyonu Duster Laureate 1.5dCi 110 bg 4x4 44.000 tl ve bir ara model daha var 4x4 olan Duster Laureate 1.6 16v 105 bg 4x4 oda 39 300 tl bence bu fiyatlara alınabilecek çok daha güzel,konforlu,güvenli ve çok daha fazla off-road kabiliyeti olan araclar var bence ince elenip sık dokunulması gereken bir konu....

İyi dileklerinizden ötürü sizlere teşekkür ederim arkadaşlar. Yukarıdaki yazdıklarım bir anda geldi ve yazıldı ilham gibi yani, herhalde bu araç bizi biraz etkilemiş olsa gerek. Şu bir gerçek ki fiyat ve performans yönünden Duster birçok araca alternatif olacak ya da piyasayı baya alt üst edecektir. Hem sıfır hem de 2.el değeri olarak normal bir otomobile bile alternatif olacaktır.Kısacası Türkiye insanın aradığı birçok özelliği üzerinde barındırıyor bu araç.

Fiyatları yeni belli olmasına rağmen bana göre gayet makul, ne kadar et o kadar köfte misali. 30-45 bin TL arasında Türkiye'de satılan Connect, Caddy vs. gibi araçlar düşünüldüğünde sırf bu araçlara bile alternatif olabilir. Ne de olsa Ruhsatta Ticari araç yerine Arazi Taşıtı veya Hususi Otomobil yazıyor, araç muayenesine de 2 yıl da bir gidiyor. Bunlar yabana atılır şeyler değil arkadaşlar.

Çevremden biliyorum, Ticari aracı olup da K belgesi almayı fuzuli gören, aracını satıp station tarzı normal bir otomobille işlerini yapmak isteyenler var.

üstad sanki genel distribütör senmişsin gibi yazmışsın ya..valla bravo..eline sağlık..aracın pazarlamacılarına kaynak oluşturur bu yazı...tebrikler..

wolkhan' Alıntı:
üstad sanki genel distribütör senmişsin gibi yazmışsın ya..valla bravo..eline sağlık..aracın pazarlamacılarına kaynak oluşturur bu yazı...tebrikler..

Bir distribütörün bu kadar içten ve samimi yazabileceğini hiç sanmıyorum :smiley: :smiley:

reklam buroşurunde bile böyle akıcı bi anlatım yok tebrikler aynanın öbür yüzü
33 bin den başlayan fiyat aralıkları varmış 46 bine kadar çıkıyormuş bu alet buna bu parayı verenekadar gerçekden
ismini ve markasını kanıtlamış alternatiflerinin 2 elini almayı tercih ederim piyasadaki eski modellerini alanın elinde patladı yalanmı

Baz versiyonu 29900
araç boş
klima ABS, yolcu hava yastığı alaşım jant vs yok...

4x4 1.5 dizel donanımlı (!) versiyon 48400

İşçilik ve malzeme kalitesi malum...

Nissan Qasqhai başlangıç fiyatı 45000...

Yorum yok....

selimsarper' Alıntı:
Baz versiyonu 29900
araç boş
klima ABS, yolcu hava yastığı alaşım jant vs yok...

4x4 1.5 dizel donanımlı (!) versiyon 48400

İşçilik ve malzeme kalitesi malum...

Nissan Qasqhai başlangıç fiyatı 45000...

Yorum yok....

bence yan yanabile gelemiyecek 2 markayı kıyaslamıssınız NİSSAN deyilde TATA ile kıyaslanabilir bence

Amaç marka mukayesesi değildi...

Verilen parayla daha akılcı seçimlere yaklaşılabileceği idi...

Duster bir balondur, kandırmacadır...
Dar ve orta gelirli vatandaşın sömürüsü tuzağıdır,

Can güvenliğinin bile opsiyonel olduğu bir kepazeliktir.

selimsarper' Alıntı:
Amaç marka mukayesesi değildi...

Verilen parayla daha akılcı seçimlere yaklaşılabileceği idi...

Duster bir balondur, kandırmacadır...
Dar ve orta gelirli vatandaşın sömürüsü tuzağıdır,

Can güvenliğinin bile opsiyonel olduğu bir kepazeliktir.

Para vererek güvenlik satın alınan bir araç için ne denilebilir ki ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri