Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 513,565
Ynt: Neden Dacia Duster?

neden olacak boşa atacak parası olanlar için dacia.şimdi bir tarafta kendini ispatlamış ve ne olduğu belli olanlar bir tarafta da bişey olduğunu ima eden bir marka ve modeli.stepwaya 4x4 koysa daha hoş ve ucuz olurdu bence.hem daha gösterişli hemde daha ekonomik olurdu ve işte ozaman piyasayı belirlerdi. oysa şimdi satış rakamları düşük olacaktır en azından birkaç yıl sonra kesin düşecektir.

Etiketler

Dacia Duster neden üretilebilir ? ortada bir ihtiyaç mı var acaba diye sordum kendi kendime. Yani insanlar dağlara taşlara kendisini atabilecek bir araba mı bekliyorlardı bu zamana kadar, hem de bu fiyatlara diye sordum.

Neden firma ucuz fiyatlara gerçek 4x4 binebilisiniz edasıyla ortaya çıktı ? Yoksa firma ortaya çakma bir 4x4 çıkarma heveslisimiydi.

Firma şunları düşünmüş olabilir: İnsanlar gerçek bir 4x4 biniyorum edasıyla bu Duster'ı alıp binerler, ufak tefek işlerini görürler, Kısacası eğlenirler kendi kendilerine. Zannederler ki; bu araba canavarmış be. Şehirdeki yüksek bir kaldırıma çıkmak bile onlara heyacan verir. Çünkü onların gerçek 4x4 almaya paraları yok. Gerçek bir 4x4 nedir ondan bile haberleri yok. Yaşı geçmiş arabalarla da uğraşmak istemiyorlar. Ne kadar da güvenseler o arabalara, bir türlü gönülleri o eski model araçları istemiyor. Duster'ın 2. eli oluşsun da alalım diyenler bile çıkabilir diye kendi kendime söylenirken. Youtube'da acaba yeni Dacia Duster alıp da video koyanlar var mı diye aradım ve şu videoya rastladım.Bu arabayı üreten adamların hiç de öyle çakma bir 4x4 yapma merakı içerisinde olmadıklarını gördüm kendimce.

http://www.youtube.com/watch?v=OviAkdcDxaI&feature=related

Görüntülerde ciddi bir offroad kapasitesi yok...
Tam tersine aracın asla bu işe uygun olmadığı görülüyor...
Görüntüler muhtemelen firmanın aracın üretim aşamasındaki denemeleri...
Üzerinde hangi motor olduğu meçhul...

Her aracı çamura sokarak benzer görüntüler elde edilebilir...

Göz boyamadan başka bir şey değil...

Ucuza 4x4 araç almak isteyen varsa...

Lada Niva alsın...

Aslanlar gibi offroad yapar...her yola gelir...Ucuzdur...sağlamdır... ;)

bence bu araca az zaman tanımak lazım, televizyonda gösterilen modelle bahsedilen paranın aracı farklı geldi bana içine oturup şöyle bir konsola baktığımda havalandırma ızgaralarının kalitesizliği hemen göze çarpıyor, biz ne 15 ile 20 yaşındaki araçların konsollarını gördüm en azından bana daha lüks geldi, yine dediğim gibi araca az zaman tanımak lazım hele az yol yapsın ülkemizde sonra tartışmak lazım bence
herkeze saygı ve selamlar.

Dacia Duster'ın diğer birkaç 4x4 ile yaklaşma-uzaklaşma açısı ve yerden yükseklik karşılaştırması

5895.jpg

Arkadaşlar
Dacia Duster i yakından görme ve inceleme fırsatım oldu...

Maallesef sonuç düş kırıklığı...

Uzaktan güzel görünen araç yaklaştıkça rahatsız edici bir görünüme kavuşuyor...
İçine bindiğinizde ise film kopuyor...

İşçilik fena, ucuz plastik görüntüsü çok çok fena...

Sanki baz versiyon bir dacia binek alt yapıya bir kupa giydirilmiş, uydurulmuş gibi...
Benzin kapağını açınca benim izlenimim bu yönde oldu...

Motor 1.6 Megan 1 motoru idi...

Aracın ruhsatında otomobil yazıyor...Arazi aracı falan değil...
Zaten aracın arazi ile ilgisi yok...
Hemen oradan ARAZİ oldum

Özetle ....

Dışardan baktım yeşil türbe,
İçine girdim...Estağfur tövbe...

sevgiler

selimsarper' Alıntı:
Arkadaşlar
Dacia Duster i yakından görme ve inceleme fırsatım oldu...

Maallesef sonuç düş kırıklığı...

Uzaktan güzel görünen araç yaklaştıkça rahatsız edici bir görünüme kavuşuyor...
İçine bindiğinizde ise film kopuyor...

İşçilik fena, ucuz plastik görüntüsü çok çok fena...

Sanki baz versiyon bir dacia binek alt yapıya bir kupa giydirilmiş, uydurulmuş gibi...
Benzin kapağını açınca benim izlenimim bu yönde oldu...

Motor 1.6 Megan 1 motoru idi...

Aracın ruhsatında otomobil yazıyor...Arazi aracı falan değil...
Zaten aracın arazi ile ilgisi yok...
Hemen oradan ARAZİ oldum

Özetle ....

Dışardan baktım yeşil türbe,
İçine girdim...Estağfur tövbe...

sevgiler

Sizin baktığınız araç 4x2 olduğu için ruhsatında hususi otomobil yazıyor. Bildiğim kadarıyla 4x4 araçlar henüz Türkiye'ye gelmedi.

hocam daha önceki yorumumda yazının çok mantıklı oduğundan bahsetmiştim. ama bu hafta içinde duster'la tanışınca fikirlerim değişti.dıştan fena değil.içi hiç olmamış.bikere felaket bir plastik kokusu var araçta, bu kokuyu renault kangoo dan hatırlıyorum. 2004 yılında kayınpederim sıfır almıştı. iki hafta önce sattı ve koku hala aynıydı.yıllarca geçmiyecek bir koku. kabin genişliği fena değil. mühendisler bir araç tasarlıyorlar, bisürü emek sarfediyorlar, bisürü paralar harcıyorlar ya bi bakar insan nasıl olmuş diye.o cam açma düğmeleri, havalandırma düğmeleri ne öyle ya.hiçmi başka araçlara binmiyorlar!... iyi olarak gördüğüm, bagajı baya geniş. motor zaten kendini kanıtlamış. sonuç olarak ağır araziye girmiyorsan, ver 35.000tl al bir CRV....

Arkadaşlar bir aracın kalitesi torpidosunun plastik kalitesinden veya havanladırma deliklerinden cam açma düğmelerinden ölçülmez. Ne kadar et o kadar köfte misali. Şu anda bile piyasada olup da kaliteli bildiğimiz nice araç var ki arazi kabiliyeti iyi olup fiyatı da iyi olmasına rağmen hiç de güzel ve kaliteli olmayan ön kokpite, plastik kalitesine ya da manuel cam açma kapama düğmelerine sahiptir. Vereceğiniz parayla neyi karşıladığınıza bağlıdır bütün mesele. Eğer herşeyiyle kaliteli olsun lüks olsun istiyorsak fiyatlar haliyle baya değişmektedir.

Size birkaç örnek vereyim, karadeniz bölgesindeki araçlara bakarken şu ilanları gördüm , fiyat ve performansları gayet üst seviyelerde olmasına rağmen şu arabalarda ki basitliğe bir bakın . Araçlarda otomatik cam açma kolları bile yok. Daha da yazabilirim ama siz yine de şunlara bir bakın. Tabi bunlar aracın kalitesiz olduğu anlamına hiç gelmez.

http://www.sahibinden.com/2010_ford_f450_chassis_4x4_otomatik_klima_6_4l_ohv_power_stroke-97WQQaXQQ22083202WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2010_ford_f350_cab_chassis_otomatik_klima_6_4_dizel-35WQQaXQQ22980369WQQpXQQdisplayitem

Bir örnek daha vereyim yeni L200'e birçok kez binmeme rağmen, ve gerçek bir 4x4 olmasına rağmen, süper bir tasarıma sahip olmasına rağmen, parasının iyi olmasına rağmen hiç de güzel bir iç kokpit, plastik ve konfor yapısına sahip değil (Deri Koltuklu olanları saymazsak). O kadar paraya bence daha kaliteli olabilirdi.

Kısaca şunu diyeyim... plastik kokusuna, araç içerisindeki düğmelere, konsola vs. bakarak bir aracın kaliteli olup olmadığı değerlendirilmemeli.

4x4 lerde direksiyon ve koltuklar deri olacakmış
Yol bilgisayarı elektronik klima yağmur sensörü ve navigasyon standart olacakmış...
Ha bir de diff lock olacakmışş ... ASR BSR CSR hepsi zaten olacakmış...
8 hava yastığı olacakmış bu arada...
Bir de yanında vinç veriyolarmış

Standda tanıtım yapan kızı da yanında ......yok artık...

Daçya Dastır....

umiterkan' Alıntı:
Arkadaşlar bir aracın kalitesi torpidosunun plastik kalitesinden veya havanladırma deliklerinden cam açma düğmelerinden ölçülmez. Ne kadar et o kadar köfte misali. Şu anda bile piyasada olup da kaliteli bildiğimiz nice araç var ki arazi kabiliyeti iyi olup fiyatı da iyi olmasına rağmen hiç de güzel ve kaliteli olmayan ön kokpite, plastik kalitesine ya da manuel cam açma kapama düğmelerine sahiptir. Vereceğiniz parayla neyi karşıladığınıza bağlıdır bütün mesele. Eğer herşeyiyle kaliteli olsun lüks olsun istiyorsak fiyatlar haliyle baya değişmektedir.

Size birkaç örnek vereyim, karadeniz bölgesindeki araçlara bakarken şu ilanları gördüm , fiyat ve performansları gayet üst seviyelerde olmasına rağmen şu arabalarda ki basitliğe bir bakın . Araçlarda otomatik cam açma kolları bile yok. Daha da yazabilirim ama siz yine de şunlara bir bakın. Tabi bunlar aracın kalitesiz olduğu anlamına hiç gelmez.

http://www.sahibinden.com/2010_ford_f450_chassis_4x4_otomatik_klima_6_4l_ohv_power_stroke-97WQQaXQQ22083202WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2010_ford_f350_cab_chassis_otomatik_klima_6_4_dizel-35WQQaXQQ22980369WQQpXQQdisplayitem

Bir örnek daha vereyim yeni L200'e birçok kez binmeme rağmen, ve gerçek bir 4x4 olmasına rağmen, süper bir tasarıma sahip olmasına rağmen, parasının iyi olmasına rağmen hiç de güzel bir iç kokpit, plastik ve konfor yapısına sahip değil (Deri Koltuklu olanları saymazsak). O kadar paraya bence daha kaliteli olabilirdi.

Kısaca şunu diyeyim... plastik kokusuna, araç içerisindeki düğmelere, konsola vs. bakarak bir aracın kaliteli olup olmadığı değerlendirilmemeli.

Ümit Bey denenmemiş ve hatta bazı modelleri ortada olmayan arazi aracı sınıfında değerlendirilemeyecek (bakınız nissan ya da hondanın ürettiği benzer modeller) bir modeli insan niye bu kadar cansiperane savunur anlamaya çalışıyorum ama bir anlam da veremiyorum. Aydınlatırsanız sevinirim. Tecrübe paylaşımına tamam da iş reklam boyutuna varırsa bu buradaki insanları yönlendirilebilir grup olarak görmeye girer ki o durumu düşünmek istemiyorum.

Yaşar Bey,
Ben Rize'de yaşayan bir insanım. Duster'ı henüz burdaki bayiye gelmediği için daha görmedim bile.Trabzon'daki bayiye giderek gördüm. Sadece ilk yazdığım o uzun maddeler arabadan etkilendiğim için ve piyasaya hareket katacağı için, insanların artık SUV araçlara rahat binebileceğinden dolayı sevindiğim içindir. Hatta öyle ki ilk yazdığım maddeler 12 Nisanda yazılmış olmasına rağmen 16 gün sonra cevaplar yazılmaya başlanmıştır. Ben de ilerleyen günlerde ister istemez yazılanlara cevap vermeye başladım. Maksadım arabanın reklamını yapmak değil Renault başlığı altında Duster ile ilgilli birşeyler öğrenmek ve bu başlık altında bilgileri paylaşmaktır. Niyetim reklam olsaydı başka platformlarda illa ki paylaşırdım. Benim şu anda kullandığım araç Suzuki Jimny olmasına rağmen bu araçla ilgili reklam türüne benzer hiç birşey yazmış değilimdir. Niyetim gayet halisane olup bilgileri arkadaşlarımızla paylaşmaktır. Ayrıca şunu da söyleyeyim şu anda araç alma arayışları içerisinde olduğum için her türlü 4x4 araca bakıyorum. Duster'dan da etkilendim doğrusu. Ama bu aracı alacağım anlamına gelmez tabi. Forum'dan biraz beni araştırırsanız bu yazdıklarımı daha iyi anlayabilirsiniz. Saygılarımla...

Sevgili Ümit,

Alacağın araç eski ya da yeni kasa L 200 4x4 (Magnum) dür...
Fazlaca başka bişey arama ....2. elleri de uygundur...Çok sağlam ve konforludur, Karadenize de çok uyar...

Bu arada Dacia Duster la ilgili Esprilerime kızmıyorsundur umarım...
(Gerçekten vatandaşa yapılan bir hakarettir zira ...)

Karadenize Rizeye sevgiler selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri