Neden Enduro?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PrometheusTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 159
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,157
Ynt: Neden Enduro?

RAMZEY, 200cc'lik Suzukinin bir taklidi o yüzden ucuz. Yapısı nedeniyle vurduya kırdıya geliyor ama uzun yolda hararet sıkıntısı yaratabiliyor. Motor bloğunu incelersen alt kesimde soğutma kanatlarının olmadığını görürsün ayrıca altta alüminyum karter koruma muhafazası motorun alt gövdesinin ve bununla birlikte motor yağının soğumasını engelliyor bu da ahrareti tetikliyor tabiyki. Uzun yolda sürekli aynı gazda giderken de yağlama yetiştirememe gibi duyumlar aldım bazı ustalardan.

HONDA XL200'den menunum. malzeme kalitesi iyi ve RAMZEY'den daha az yakıyor. Amortisör yumuşaklığı ve konforu ile kesinlikle boy ölçüşemez RAMZEY, XL200 ile. Ramzey'li arkadasım bunu söyler hep diğer bir söylediği konu ise XL200 RAMZEY'den daha agresif. Fiyatlarını göz önünde bulundurursan tabiyki RAMZEY ucuz ama anladığım kadarıyla sen gezeceksin, yol alacaksın sana en uygunu XL200 ve o ayarda makianalar.

Motosikletim iki konuda benim tam notumu aldı. Biri 2 defa acil durum freni yapmak zorunda kaldım. Hiç dengesini bozmadan çok güzel bir frenaj yaptı iki kere beni tehlikeden kurtardı. Diğeri ise viraja giriş ve çıkışı. Biri kefkene giderken diğeri ise Geyve Taraklı'ya giderken 2 kere sert viraja girmek zorunda kaldım. Düşmeyi göz önüne alarak racing motorcular gibi yatırdım motoru ve sıkıntısız bir şekilde virajdan çıktım, bunlar çok öenmli şeyler aslında birçok kişinin motosiklet alırken hiç önemsemediği şeyler. Sesi olsun, gösterişli olsun derler hep.

Eğer alırsan HONDA, birgün atlar gelirim senin mekanına. Benim motorumda önceden yapılmış birkaç değişiklik var uzun boylu kullanıcılar için. Onu da görmüş olursun gerekirse motosikletine uygularsın

selamlar
Murat VURAL
KOCAELI

Etiketler

kesinlikle uzun soluklu gezi için istiyorum..bazı iki teker sitelerinde gezileri inceliyorumda sanki bizim offroad gezielrimizden daha keyifli geçiyormuş gibi...

Serkan kardeşim. benim bildiğim en son 2005 te geldi XL200'ler ondan sonra XR olarak çıktı. Birkaç tane gördüm. Bu modeller çok nadir geliyor Türkiye'ye. Honda Türkiye pek önem vermiyor nedense bu modellere.

Nasıl bir değişiklik yapacağını bilmiyorum ama pek fazla birşey gerektirmiyor. Sadece çanta bağlamak için bagaj demiri yapsan yeterli.

Üstteki motor 2009 Model XR modeli, Alttaki motor ise benim motorum XL,
Motor alırken tecrübenin yanında bütçe de önemli. Eğer kullanabilirm, kontrol edebilirm diyorsan daha büyük hacimli makinalarla da ingilenebilirsin. 400cc 600cc gibi ama daha yukarı çıkma

2009 model XR

Murat Honda

pardon evet en son 2005 de gelmiş..motor çok güzel gerçekten ama yıl olarak beni düşündürüyor..he desenki sıfırı var al.alamam bütçe olarakta 2005 tam sınırda benim için..:smiley:
bakıcaz artık temiz birşey..bundan sonra sık sık başını ağrıtıcam yani..:smiley:

Yıl olarak seni düşündürmesin. Eğer cross tarzı araziye vurup kırmamışlarda motur kolay kolay birşey olmuyor bunlara. Yüksek devirli olmadıkları için motor yıpranmıyor öyle..

Sana bir telefon verecem, oraya bir sor istanbul, ümraniyede biri. Benim bu motosikleti aldığım yer. Adam alım-satım ufak çaplı bakım yedek parça temini yapıyor istiyorsan bir görüş.

Ben sana illa da XL200 al demiyorum kullandığım motor olduğu için ondan bahsediyorum. Arkadaşımda RAMZEY olduğu için hatta bir aralar almayı düşündüğüm için Ramzey'le karşılaştırabiliyorum mesela SUZUKI'nin de güzel modelleri var 350cc lik Boyum kısa olduğu için hepsine binemiyorum. Buna da binemiyordum ama her taraftan alçattım selesinden bile. Seni boyun çok iyi, farklı modellere markalara da binersin.

benim gönlümde hep Chopper vardı ama Enduro aldım özgürlüğü yaşamaya başladım. Fotoğrafçılıkta olduğu için bende her tarafa götürüyor bu motor beni. Çok uzun yol yapmadım ama motoru sıkmazsan yani tam gaz sürat yapmazsan rahatlıkla götürür seni her yere.

İyice araştırmadan motosiklet alma. başka markalara da bak ama senin motorun ENDURO...

serkann' Alıntı:
enduro yu aklıma sen soktun..sebebim sensin ona göre :smiley:

gönder müsait olunca ararım abi..

Sevgili Sevgii Serkan,

Yazıları ilgiyle izliyoruz, ama Murat 'ı vebal altında bırakma :smiley:

Enduro gerçekten doğru seçim olabilir ama sen kendi durumunu, kendi hayat tarzını kendin belirleyeceksin. Murat'ın son sözüne dikkatini çekerim, sadece tek bir kulvara bakıp orada takılı kalma. İyice incelemeni yap, soracağın soruları cesurca sor, herkes sana bildiğini seve seve söyleyecektir. Zaman açısından aceleci olma hep zamanın olsun. Sonradan pişman olacağın bir kararı acele ile alma derim. İki teker gerçekten çok zevkli, ama bu gerçekten zevk alacağın konumda kalsın.

Sevgiler

Teşekkür ederim gezent-i desteğin için. Yazılarımda zaten bu durumu belirtmeye çalıştım arkadaşımıza. kendisi de zaten esnaf olduğu için bütçesine göre güzel bir araştırma yapacağını zannediyorum. Bizim amacımız yol göstermek bildiklerimiz paylaşmak.

İyi akşamlar

Murat VURAL
KOCAELI

teşekkürler ilginize..gezenbilirin farkı hep bu olmuştur..samimiyet karşılıksız paylaşım..

bu fırsat kaçarmı aklıma takılan en ufak şeyleri bile soru halinde yönelticem sizlere tabiki.:smiley: bu arada vebal altında bırakmam tabiki enduro yu aklıma soktu diyelim..:smiley:

AIR' Alıntı:
Yazınızı Çok Beğendim Başka Bir Motosiklet sitesinde alıntıdır diye belirterek kullanabilir miyim?
PrometheusTR

Sevgili AIR,

Tabiki kullanabilirsin, bilgiler paylaşmak için... Ayrıca seni aramızda gördüğümüze çok sevindim... Ben de sizin bulunduğunuz yere üye olmuştum ve sizlerin bilgilerinizden çok faydalandım. Ayrıca Gürbüz beyin de bilgilerine şapka çıkarıyorum...
Aramıza hoşgeldin der sevgi ve saygılar sunarım.. Görüşmek dileğiyle.....

gezent-i ilgi ve anlayışınıza çok teşekkürler..
Aranızda olmaktan onur duydum.. inşallah sizin gibi değerli üyelerle de yüz yüze tanışabiliriz..

Saygılar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.