Nereden Nereye... Kısa Şase Küçük Motor Ve Arazisi Iyi Olan Araç Hangisidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hco80 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,823

hco80

Ana Kamp
merhabalar,

kare kasamı v8 mi derken, sadece haftasonları belki oda ayda anca bir iki defa kullanacağım bir araca okadar para yatırmak hem mantıklı hemde maddi açıdan şuan bana çok gerekli gelmediğinden,

15.000tl bütçeyle sadece haftasonları ufak çaplı doğa gezisi piknik yada ava gittiğimde karda çamurda kalmayacağım araçlara bakmaya başladım, belki ilerde bu araçları büyütebilirim durumum el verirse.

nissan terrona 2.4 tek kapı benzinli, suzuki vitara 3 kapı modeller ve suzuki sj modeller dikkatimi çekiyor. bunların içinden nissan en çok bana uygun olan sanırım diğerlerine göre daha fazla iç hacim ve bagaj hacmi var.

bu 3 araçtan hangisini önerirsiniz? nissanın arazasi nasıldır motor hacmı bıraz daha fazla arazıde bunun faydası olurmu?
sorun cıkarırmı bu motor bana? bu aracı kullanan bilen yada tavsiye edecek arkadasların yardımları ıcın sımdıden tesekkurler.

1990 Nissan Patrol 2.8 Turbo D 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 273479352

1994 Suzuki Vitara 1.6 JLX 18.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 279849328

1992 Suzuki SJ Samurai 16.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 280008316

linkteki araçları sadece fikir olsun diye paylaştım.

Etiketler

bu iki video da aracların yaptıkları benım arazıde en fazla yapmayı dusundugum seyler :smiley: bu arac benım ıcın fazla fazla yeterlı olur sanırım.

bu aracı kullanan dıkkat etmem yonlerı yada kronık agrızası varmıdır? pıyasada 16-18bın lıra cıvarı bu araclardan satılık var suan, bu aracın ederı nedır sızce o fıyatlara alınırmı? alındıktan sonra cok masraf cıkarırmı? eger alıp 10bın lıra gıbı masraf cıkarcaksa 25bın verıp daha yenı model saglam araba almak daha mantıklı tabıkı.

ılerde bıraz kenara para atıp aracı bu vıdeodakı hale getırıncede tadından yenmez sanırım :smiley:

Son düzenleme:

o arabalar o paraları etmez. hafta sonu bir kaç saat doğaya çıkayım derseniz neredeyse tamamı rent a car çıkmasi olan bir suzuki bulun, hurda olmasın, "abi ufak tefek keyfe keder masrafı var" denilenler dahil yaklaşmayın. benzin lpg takmayın zaten haftada 1 gün.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suzuki hangi modeli peki? Vitarami yoksa sj mi?

Birde o paralar etmeZ dediginiz araclarin ederi nekadar peki? Kaca alanirsa alinabilir? 1990-1991 model nissanlarin yada suzukileri ederi nedir? Duz donanimsiz araclar icin konusuyorum tabi

Sent from my iPhone using Tapatalk

sj'ler olur ama vitara olsa daha süper olur. grand vitara sizi en az on sene idare eder ama o durumda fiyat onbin kadar artar. artık neredeyse hiç bir firma satın alınabilir fiyatlara merdiven şase, arazi şanzumanı ile gerçek 4L seçeneği olan ve hatta mümkünse arka LSD olan araç üretmediğinden eldeki -dünyanın her tarafında hurda sınıfında sayılacak- araçlar uçtu gitti. bekleyin denk gelecektir hem kafanıza hem kesenize uyacak bir araç. ilk kez niva alırken acele edip resmen avuçlamıştım. ama sonra aylarca bekleyip neredeyse piyasanın yarı fiyatına X-90 aldığımda verdiğim en doğru karardı. Grand vitara 3K rahatlıktı hiç üzmedi. lütfen heyecanla gidip çamura saplanmayın sonra o kadar sanayide uğraşınca insanın bir daha arazi aracı alası gelmiyor. alırsa da bugün neresi gidecek diye binmeye çekinir oluyor. Bir de ssangyong mussolara bakmayı denediniz mi ? tank gibi alettir ve sorunsuz bir tanesine denk gelirseniz uzun süre binersiniz. benzin dizel farketmez. ancak ağır bir araçtır suzuki gibi çukurdan tümsekten sekerek gidemez, batarsanız da iterek çıkartamazsınız traktör o da ancak iri bir traktör yerinden çıkartabilir.

Grand vitara araclar guzel ama en uygunu 25 bin civari suan benim icin yukswk rakkamlar dedigim gibi butcem 15bij civari hatta 12 13bin bir arac bulursam oncelikle 1 2bin lira genel bakimlarina harcayim daha sonrada kenara para attikca vinc, lastik, tampon yukseltme yapmak..

PATHFINDER 2.4 BENZİN+LPG
İlan No: 230648700
1992 Nissan Pathfinder 3.3 V6 16.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 230648700

DONANIMLI VİTARA
İlan No: 281613469
1992 Suzuki Vitara 1.6 JLX 16.750 TL Sahibinden satılık ikinci el - 281613469

Bu iki aracta ilgimi cekmekte, bunlarin ederi nedir? Amacim alip satip kar etmek degil aldigim araci en az 2 sene kullanicam..

off-road'a çok iri bir araçla başlamayın derim. vitara için de benim diyeceğim bir şey olamaz. yetkili servise çekersiniz detaylı ekspertiz yapılır, sonuca göre araç ya beni al der ya da "ölmeye ölmeye ölmeye geldim" der kararı siz verirsiniz. almazsanız 200 küsur lira zarar etmiş olursunuz ki bu size müeccel olarak girecek binlerin yerinde çerez parası olur. tabi 92 model arabada orijinal boya falan aramaz ağır kazası var mı diye bakarsınız. motor iyi mi diye bakarsınız vs.

Yorumlariniz icin tesekkurler dediginiz gibi artik bir sevise baktirip onada gore bir arac alicam artik bir kere kafaya koyduk hayirlisi artik

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR