New York Temmuz 2015

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ridvan Filiz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,452

Ridvan Filiz

Ana Kamp
Yer
Isviçre
New York ne bizim gibi sadece üç günde, ne üç haftada gezilip görülecek bir yer değil.

Ama bu seneki Amerika turumuzda New York’a sadece 3 gün ayırabildik.

Bu üç günde özellikle Mahnattan da yaşadıklarımızı sizinle paylaşmak istedik.

New York gezimiz

Etiketler
Merhaba paylaşımınız için teşekkürler.Bu sene bende bostondan araç kiralayıp ve ottawa toronto niagara ve new york ta kiralık aracı vermeyi planlıyorum.
Amerika kanada geçişlerinde kiralık araç ile sorun yaşadınız mı Gümrük memuru nelere dikkat ediyor bilgi verebilirmisiniz?
Selamlar
tanju adalı

Amerikadan Kanadaya geçerken hiç sorun yaşamadık. Kanadalı gümrük memuru çok candan davrandı. Arabaya filan da bakmadı. Sadece nereye gidiyorsunuz? Ne kadar kalacaksınız? diye sordu. Bir sorunla karşılaşacağınızı zannetmiyorum. İyi gezmeler.

Çok Teşekkür ederim Rıdvan Bey
3 Gün önce bostonda budget e bir mail atarak kiralık araba talebimi ve kanadayada gideceğimi söylemiştim onlardan da dün akşam şöyle bir mail geldi

Travel into Canada is not available for rentals from all Budget
locations. With advance arrangement and consent from Budget, certain
cars may be rented from the United States and driven into Canada from
corporate locations throughout the United States. A Canadian
non-resident insurance card is required and is available at the Budget
rental location. Customers must advise the rental counter of their
plans to cross the border into Canada.

Zannediyorum her araca izin vermiyorlar ve özel bir sigorta talep ediyorlar
sizede bu sigortadan yapmanızı istenmiş miydi.?

Selamlar
Dr.Tanju adalı
İzmir

Kiralık araba ile Kanadaya geçmek sorun değil ancak Budget firmasının her acentesi arabalarının Kanadaya geçmesine müsade etmiyor. Ama Budget'in Boston da sayısız acentesi var. Ayrıca ''Enterprıse, Avis yada Dollar'ı da deneyebilirsiniz. Ben de arabamı Budget'ten kiralamıştım ancak New York/Manhattan dan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri