Nihayet Benim de Karavanım Var :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan theodor_malinovski Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,504
Yer
anatolia
Merhaba Gezenbilir ailesi ve sevgili karavan dostları.
Yıllardır hayalini kurduğum karavana nihayet kavuştum. Karavan dünyasına adım attım desem daha doğru olacak sanırım. çünkü hayalini kurduğum karavana ulaşabilmem için hem daha çok paraya ve zamana ihtiyacım olduğu gibi zannedersen ülkemizin yasal mevzuatlarında da bazı ilerlemeler olması gerekiyor. itiraf etmem gerekirse çok uzun zamandır gerek "sahibinden.com" sitesindeki karavan ilanlarını ve sitenizin "karavan" alt bölümünü defalarca hatmettim. gizli gizli okudum. gizli diyorum çünkü üye olmaya cesaret edemedim. bir karavanım yokken buralarda ahkam kesmek istemedim ve siz değerli dostların tecrübelerini kulağıma küpe ettim. ilanlara bakarken aklımın bir köşesinde hep buralardan ve forum sitelerinden öğrendiklerim vardı ve bana çok yardımınız dokundu. bilginin paylaşarak çoğaldığı gerçeğiyle hepinize teşekkür etmek istiyorum.
Nasıl bir karavan aldığıma gelirsek. öncelikle kısıtlı bir bütçem olduğunu belirtmeliyim. sahibinden.com sitesinden geçen hafta içinde ilgimi çeken bir ilan sahibini aradım ve anlaştık. karavan 1979 model birches firması tarafından üretilmiş sprite model bir çekme karavandı. yılların vermiş olduğu doğal bir yıpranma hali haricinde genel kondisyon olarak iyi sayılırdı. beni cezbeden ise klasik görünümü ve hala faal halde kullanılabiliyor olmasıydı ve tabii ki fiyatıydı. daha önce binbir bürokratik cendereden geçerek aracıma çeki demiri de taktırmıştım ve koşarak karavanımı teslim almaya gittim.
Karavanı marmaris'ten teslim aldıktan sonra önce lastiklerini değiştirdim ve trafik ikaz ışıklarını faal hale getirdikten sonra aracımın arkasına takarak ankara'ya doğru yola çıktım. bu arada aracımdan da biraz bahsedeyim. araç 2010 model dacia sandero stepway 1,5 dci dizel. kendisiyle geçen yaz fas, batı sahra ve senegal' e kadar gitmişliğim vardır ve bu nedenle bence gözümde kendisini fazlasıyla kanıtladı. bu seyahatlerim de zaten ayrı bir başlık konusu ya neyse üye oldum ya artık bir ara paylaşırım sizinle. karavan ile yola çıktığım ilk anlar inanılmaz heyecen vericiydi. araca belli bir yüklenme oluyordu ama motorun dizel olması nedeniyle yüksek tork sayesinde kolayca ilerliyordu. marmaris ile muğla arasındaki meşhur virajlar inanılmaz stresliydi benim için. çünkü ilk kez bir karavan çekiyordum. kilometreler ilerledikçe üzerimdeki acemiliği atmaya başladım. ama asla 80 km. yi geçmedim.
Ankara'ya gelme sebebim karavanın içini tadilat attirme düşüncesiyle oldu. çünkü yaşadığım şehir tipik bir orta anadolu şehri ve bana en yakın karavan imalatçısı da ankarada'ydı. cumartesi sabahı karavanı karavan imalatçı ustaya teslim ettim ve şu an beklemedeyim. işimden izin alabildiğim zamanlarda giderek hem yapım aşamasını kontrolm edeceğim ve burada da elimden geldiğince fotoğrafları paylaşacağım.
görüşmek dileğiyle.

Etiketler
Ynt: Nihayet Benim de Karavanım Var :smiley:

Bir yerden başlamak gerekirdi..En iyisini yaptınız..Aramıza hoşgeldiniz.

Karavanınız hayırlı olsun..

fotolarını da bekleriz..

teşekkür ederim.
gerek heyecan gerekse zaman kısıtlılığı ayrıntılı fotoğraf sergisine izin vermedi. ama iki tane fotoğraf çekebildim yorgunluk ve tasarım aşamasında. işte aracım ve yaşlı sürüngen :smiley:

IMG 01001

İyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler.
Gezenbilir'de yeni olduğum için fotoğraf yüklerken hem de sitenin teknik yönlerini de keşfetmiş oluyorum. Burada ikinci ve şimdilik son fotoğrafı da paylaşacağım. aslında fotoğrafı önce windows paint üzerinden yükleyip plakayı karartmayı düşündüm ama kendime gereksiz gizem katmak anlamsız geldi. zaten hem nick hem de avatar gizemi yeterince itici. :smiley:

bu arada tadilat dolly karavan firmasında bülent usta tarafından yapılıyor. umarım yapım aşamasında görüş, öneri ve desteklerinizi esirgemezsiniz.

şimdiden tekrar teşekkür ederim.

IMG 01011

Aramıza yeni bir çekmekaravancının katıldığını görmek bana keyif verdi aramıza hoş geldiniz...

Tüm karavan dostlarına merhaba DOLLY KARAVAN olarak siz doslarımızın herzaman yanındayız ,ilgi ve alakalarınıza sonsuz teşekkürler.
DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ

S7300089

bülent usta' Alıntı:
Tüm karavan dostlarına merhaba DOLLY KARAVAN olarak siz doslarımızın herzaman yanındayız ,ilgi ve alakalarınıza sonsuz teşekkürler.
DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ

takipteyiz kolay gelsin

Karavanınızı Bülent ustanın yerinde görme imkanım oldu.
Hayırlı olsun. En kısa süre içinde tadilatıda biter, aramıza kavuşursunuz inşallah

dostum yeni karavanınız ı güle güle kullanın.herşeyi anlatmışsın ama kaça aldın.tadilat ne tuttu bilgilendirirmisin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR