Nissan Patrol Için Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alisami Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,898

alisami

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Herkese Selam
1982 model nissan patrol aldım. Araca daha yeni sahip oldum ve bu tarz araçlar hakkında pek bir bilgim yok. Önerileriniz, yapılması ve yapılmaması gerekenler varsa ve paylaşabilirseniz sevinim.
Birde İstanbul Anadolu yakasında (Ümraniye çevresi daha iyi olur) tavsiye edebileceğiniz usta var mı?
Şimdiden teşekkürler...

Etiketler

Araç tamamen mekanik olduğu ve benim bu tarz bir tecrübem olmadığı için genel yazmıştım :smiley:.
Arabanın kullanımını daha konforlu ve güvenli hale getirmek için neler yapabilirim. Ne tarz yağlar kullanmalıyım. Veya çok abartmamalı mıyım, sonuçta eski model bir araç ve çok gereksinimi yok mu?
Aslında iyi bir usta bulamadığım için bu konuyu açmıştım. O sorunumu halletsem başka sorunum da kalmayacak gibi...

kullanım olarak size pek sorun açmaz sizde mekanik olduğunu yazmışsınız

araç dizelmi benzinli mi otomatik mi düz mü ona göre yağları paylaşmaya çalışayım

daha konforlu kullanım için ön düzen kontrolü ve amartisör kontrolü yaparak olur çok yol konfaru aranmayacak bir model

bostancı sanayisinde duyduğum bir 4x4 ustası vardı adresi bulamadım karşıda ikamet eden arkadaşlar yardımcı olacaktır

cevap biraz gecikti

motor için tavsiye edilen 15w-50
ön Diff 90w
arka Diff 85w140
vites kutusu 75w85 Gear Oil
arazi şanzıman 80w90 Gear Oil

arka diff. sınırlı kaydırmalı ise yağı değişebiliyorr altta verdiğim resim de anlamazsanızyardımcı olurum

ektede lt bazında oranları var
95 fluid capacities

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR