Nissan Patrol veya XJ Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilkakdeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,214

ilkakdeniz

Zirve
Merhaba,

Arada kaldım yardım eder misiniz?

Nissan patrol 91 sonrası veya XJ 91-93 model aralığı

Biliyorum pek karşılaştırılacak araçlar değil ama ikisi hakında da fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Teknik, sarfiyat, masraf, yedek parça ve en önemlisi kişisel memnuniyet, özellikle son madde çok önemli benim için "kişisel memnuniyetiniz" yani "şimdiki aklım olsaydı bu aracı almazdım da X aracını alırdım" vs. türden düşünceleriniz.

Fikirlerinizi bekliyorum

Selamlar,

İbrahim

Etiketler
Ynt: Nissan Patrol veya XJ Hangisi?

benim aracı tavsiye ederim... ;D ;D ;D

xj ile aynı yürür aksam arka xj de makas zj de yay... ;)

motor, şanzıman aynı...

http://www.sahibinden.com/doktordan_temiz_WQQaXQQ11218393WQQpXQQdisplayitem

;)

İki aracıda yeterince tanımıyorum, bir tarafta japonların sorunsuzluğu ve dayanılıklılığı var diğer tarafta da , XJ nin çok bilinir olması, modifiye imkanlarının bol olması, kullanıcı sayısının fazlalığı sebebiyle yardım alınabilecek kişilerin çokluğu.

Selamlar

Sonuçta eski araçlar, masrafı olacaktır. Yedek parça bolluğu, ucuzluğu ve istediğin zaman nakte çevirebilme açısından XJ derim.

eski ve masraflı oldukları doğru ancak benim için iknci araç olacak ve hobi amaçlı kullanılacak yeni araçların elektronik aksamları beni korkutuyor mekaniğin daha iyi olacağı düşüncesindeyim burada bir arkadaşın bir sözünü okumuştum. "ne kadar az teşkilat o kadar az müşkilat"

sonuçta yaşadığımız ülke ve vergileri ortada 97-98 model bir araca da 4-6 bin ytl civarında vergi ödemeyi açıkçası ikinci bir araç için çok fazla görüyorum.

ayrıca buradaki bir çok arkadaşın aracının da 10 hatta 15 yaş üstü olduğu da aşikar.

önder bey teklifiniz iuçin teşekkür ederim ama zj benim tarzım değil.

ilkakdeniz' Alıntı:
eski ve masraflı oldukları doğru ancak benim için iknci araç olacak ve hobi amaçlı kullanılacak yeni araçların elektronik aksamları beni korkutuyor mekaniğin daha iyi olacağı düşüncesindeyim burada bir arkadaşın bir sözünü okumuştum. "ne kadar az teşkilat o kadar az müşkilat"

sonuçta yaşadığımız ülke ve vergileri ortada 97-98 model bir araca da 4-6 bin ytl civarında vergi ödemeyi açıkçası ikinci bir araç için çok fazla görüyorum.

ayrıca buradaki bir çok arkadaşın aracının da 10 hatta 15 yaş üstü olduğu da aşikar.

Yani size katılmamak elde değil, 12-15 yaş altı araçlar elektronik dükkanı gibi, insan ürküyor, tamam konfor güzel bişey, her tür elektronik olsun ama aracın yürüyen aksamına karışmasın, çalışmayan klima ,cam, koltuk hafızası bizi yolda bırakmaz ama yüzlerce sensörle motorun ve yürüyenin her bir noktasını kontrol etmeye kalkınca iş çığrından çıkıyor. Yeniyken çok güzeller zaman geçinde çözümü imkansız bulmacalara dönüyorlar.

Parçacıya gidiyorsunuz, arkadan bir kutu getiriyorlar , arızalı olan bu diye, kapalı bir kutu içinden 3 kablo bir fiş , fiyatı ? 650 ytl ;D

Dağın başında bu şey bidaha arıza yaparsa? elektronik bu parçanın garatisi var bozulmayacağının garantisi yok.

Sanıyorum bu sebepten arkadaşların çoğu mekanik ağırlıklı, dolayısıyla "eski" araçlara güveniyor onlarla uğraşıyorlar.

Selamlar

discovery-V8' Alıntı:
Yani size katılmamak elde değil, 12-15 yaş altı araçlar elektronik dükkanı gibi, insan ürküyor, tamam konfor güzel bişey, her tür elektronik olsun ama aracın yürüyen aksamına karışmasın, çalışmayan klima ,cam, koltuk hafızası bizi yolda bırakmaz ama yüzlerce sensörle motorun ve yürüyenin her bir noktasını kontrol etmeye kalkınca iş çığrından çıkıyor. Yeniyken çok güzeller zaman geçinde çözümü imkansız bulmacalara dönüyorlar.

Parçacıya gidiyorsunuz, arkadan bir kutu getiriyorlar , arızalı olan bu diye, kapalı bir kutu içinden 3 kablo bir fiş , fiyatı ? 650 ytl ;D

Dağın başında bu şey bidaha arıza yaparsa? elektronik bu parçanın garatisi var bozulmayacağının garantisi yok.

Sanıyorum bu sebepten arkadaşların çoğu mekanik ağırlıklı, dolayısıyla "eski" araçlara güveniyor onlarla uğraşıyorlar.

Selamlar

düşüncelerimi ben bile ancak bu kadar net olarak açıklardım

önder bey yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem sizin aracınızı da ofrumdan takip ettim mümkün olduğu kadar, verdiğiniz emeği de en azından okudum, şahsen verilen her emeğin güzel olduğunu ve takdir edilmesi gerektiğin savunan birisiyim, sözlerim kötü maksatlı değildi yanlış anlamayın lütfen sadece o kasa benim ilgimi çekmiyor, hatam varsa affola...

pancarmotorcu

evet ilandaki patrolu biliyorum, sanıyorum abine aitti, daha önce de forumda araç arayan birisine tavsiye etmiştiniz. tercihlerim arasında ama dediğim gibi henüz marka konusunda bir netlik oluşmadı kafamda.

aslında bunun suçlusu da biraz jeep sahipleri, ben bu foruma ilk kayıt olduğumda aklımdaki tek araç Patrol'dü. ancak forumu takip ettikçi ve XJ sahiplerinin standart bir araçtan ortaya çıkardıkları o makinaları gördükçe zihnim bulandı ve "modifiyesinde sınır yok alternatifler o kadar fazla ki" beni ikileme düşürdüler:smiley: :smiley: :smiley:

ancak patrol'de aynı şeyi söyleyemiyorum yapılabilecekler belli ülkemin şartlarında, sadece Google'da yükseltme aparatları ile ilgili bir aratırma yaptım ve yüzeysel bir araştırmaydı. Sonuç; tabii ki sonuç yok en azından benim araştırma sonucum. ancak belirtmek isterim ki "patrol sahibi arkadaşları üzmek ya da kızdırmak istemem" Patrol hala da benim gözdemdir. Heybetine hastayım aracın. ama göz önünde bulundurmamız gereken gerçekler de var maalesef...

ilkakdeniz' Alıntı:
önder bey yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem sizin aracınızı da ofrumdan takip ettim mümkün olduğu kadar, verdiğiniz emeği de en azından okudum, şahsen verilen her emeğin güzel olduğunu ve takdir edilmesi gerektiğin savunan birisiyim, sözlerim kötü maksatlı değildi yanlış anlamayın lütfen sadece o kasa benim ilgimi çekmiyor, hatam varsa affola...

yok ne yanlış anlaşılması...
aslın da ben o ilanı öylesine koydum. benim arabam o parayı etmez zaten :smiley:
off-road oyunlarında 3 kişi "araç satılık mı" diye sorunca bende biraz da geyiğine koydum ilanı. ve tam ilanı koyduğum da siz konu açınca attım linki buraya...
asıl siz kusura bakmayın.

bence xj doğru tercih...
garaj bölümüne bakın yüksel bey ile mustafa abi neler yapmış öyle ;)

tamam o zaman en sevmediğim şeylerden birisi de yanlış anlaşılmak malumunuz yazarak anlaşmada sözlerin verdiği ifade zenginliğine sahip değiliz. o nedenle belki tabirim sert olmuş diye düzeltme gereği duydum. anlayışınıza teşekkür ederim.

inanın forumu "yalnız off road bölümü" hatim ettim okumadığım konu başlığı kalmadı. henüz yeniyim ve arkadaşları daha tanımıyorum nasip olursa iğneada da bazıları ile tanışma planım var.

ben tecrübeye inanırım önder bey ve buradaki bir çok arkadaş da kedni alanlarında gerçekten tecrübe sahibi olmuş insanlar. o nedenle bu konu başlığını açtım ve herkesin yardımını bekliyorum...

hala yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

bu konu önemli benim için karar vereceğim çünkü...

Merhaba benim xj henüz bir modifiye yapamadığım için okonuda bir diyemiyeceğim ama ben uzun boylu ve kiloluyum arka koltuktakiler biraz sıkışıyor.İtfaiyede iki farklı kasa patrol war enine boyuna geniş bir müfreze adam alıyor nerdeyse...
Mühim olan şu idame ettirmesi kolay olduğu için xj aldınız ama modiye edilmiş bir patrol gördüğünüzde içiniz cızz edicekse patrol alın.Zaten iki araçta mt lastik takıldığı zaman standart halleriyle baya iş yapar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri