Nissan Skystar Hakkında Yardım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brkyx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 111,356

brkyx

Yeni Üye
arkadaşlar son günlerde aklmdan nissan skystar geçer oldu fiyat karşılaştırması yaptığımda diğer pick uplara göre daha uygun ve daha hoş görüntüsü olduğunu farkettim nasıldır kullananlardan yorumları alabilirmiyim bakımları yedek parça fiyatları kullanımı yakıtı vergisi hakkında??

Etiketler
Ynt: Nissan Skystar Hakkında Yardım?

skystarlar 4x2 dir duruşuna aldanmayın arazide transitten farkı yoktur country ve rally raid'er 4x4 dür skysatrlar ticari geçtiği için vergisi düşüktür ben arazide bi kaç kere country kullanma imkanı buldum çok harika üstelik yakıt tüketimide çok ideal asfalttada çok seriler yalnız motor 2.5 olduğundan bandrolleri biraz fazla bandrol sorunu olmasa fiyatları çok ideal

Selamlar , Contry modelinin 4x4 ünü yeni aldım.Girdigim yollarda geçemedigi yok çıkmadı henüz ancak her aracın bir sınırı vardır muhakkak.Benim şimdiye kadar gözlemledigim
araç arazı için tasarlanmış ve düz yolda yüksüzken çok sarsıyor. Arazi için ideal bir araç şu anda yakıt tüketimini test ediyorum depoyu 160tl ye doldurdum şu anda yarıda ve 500km şehir içi şehir dışı klimalı klimasız yol yaptım.Daha önce tecrübe edenler km de 210 kuruş gibi yaktıgını söylemişlerdi.
Not : Aracın kasasını kiliti yok veya ben bulamadım veya bir arızası var bilemiyorum.Merkezi kilitten kilitleyince kapılar tamam ama kasanın kapagı klitlenmiyor.
Ayrıca son birkaç gündür havalar ısınmaya başladıktan sonra lastiklerden virajı sert alıyormuşu gibi ses çıkıyordu şu anda kesti. Sebebi ne olabilir ? ben de forum'a sormak istiyorum

Bizde 4x2 skystar sss vardı pathfinderdan önce. 4x2 olmasına rağmen banamısın demiyordu fakat en kötü yanı arka koltuklarda diz mesafesinin az olması ve genel olarak baktıgımızda güzel bir araç

evet yeni para birimine alışamanlardanım sanırım. :smiley:
21krş dogrudur. Ayrıca nissan pick up 4x4 e ilave olarak sunu da eklemek isterim. engebeli veya bozuk zeminde 2 çeker konumunda çok da güçlü degil özellikle yüksüzken. Çoğu iki çeker aracın çıkabilecegini düşündügüm yerlerden 4 çekerle çıkmak durumunda kaldım.Belki de lastiklerimle ilgilidir. Ama bu olumsuz durum beni araçtan soğutacak kadar etkili degil onu da belirteyim.4 çeker alıp yola devam edip tekrar iki çekere geçiş yapıyorum.

Nissan Skystar

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı hafta sonları dilerim.
bir nissan skystar almayı düşünüyorum parama göre bu 2005-2006-2007 olabilir fakat almadan önce bir araştırmak istedim.
yakıt tasarrufu ile ilgili yazınızı okudum 21 kr.da cidden samimisiniz yoksa aracı pazarlama açısından mı 21kr yakıt tüketiminde
ısrarlısınız ben mersinde oturuyorum senede bir defa kayseriye giderim şimdi bende lpg'li dogan-L var kayseri/karpınar köyü
mersin arası gidiş dönüş 840 km ben aracımla bu mesafede yaklaşık olarak 170ytl lpg yakıyorum şimdi nissan bir araç 21 kr km'de yakarsa
840km de 177ytl yakar yanlışsam düzeltin lütfen. bu benim mantıgıma sıgmadı eger gerçekten öyle ise ben nissan alırım. mersinde bir nissan 2003 model aracı olan vatandaşla görüştüm aracın 50kr yaktıgını ve parçalarının çok pahalı oldugunu söyledi bu beni çelişkiye düşürüyor eger 50kr yakarsa beni aşar bu araç. ayrıca vergileri nedir 4x2 ile 4x4 arasında ne gibi farklılıklar var vergi,yakıt parça,performans açısından ayrıca kasa agırlıgı açısından motor gücü kaç olan bu araca en uygundur.yardımlarınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederim.

Ynt: Nissan Skystar

pasa3838' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı hafta sonları dilerim.
bir nissan skystar almayı düşünüyorum parama göre bu 2005-2006-2007 olabilir fakat almadan önce bir araştırmak istedim.
yakıt tasarrufu ile ilgili yazınızı okudum 21 kr.da cidden samimisiniz yoksa aracı pazarlama açısından mı 21kr yakıt tüketiminde
ısrarlısınız ben mersinde oturuyorum senede bir defa kayseriye giderim şimdi bende lpg'li dogan-L var kayseri/karpınar köyü
mersin arası gidiş dönüş 840 km ben aracımla bu mesafede yaklaşık olarak 170ytl lpg yakıyorum şimdi nissan bir araç 21 kr km'de yakarsa
840km de 177ytl yakar yanlışsam düzeltin lütfen. bu benim mantıgıma sıgmadı eger gerçekten öyle ise ben nissan alırım. mersinde bir nissan 2003 model aracı olan vatandaşla görüştüm aracın 50kr yaktıgını ve parçalarının çok pahalı oldugunu söyledi bu beni çelişkiye düşürüyor eger 50kr yakarsa beni aşar bu araç. ayrıca vergileri nedir 4x2 ile 4x4 arasında ne gibi farklılıklar var vergi,yakıt parça,performans açısından ayrıca kasa agırlıgı açısından motor gücü kaç olan bu araca en uygundur.yardımlarınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederim.

değerli arkadaşım sizin bahsettiğiniz 50 kr yakan araç büyük ihtimalle turbosuz eski kasa pikap tır veya aracın bir arızası vardır, nissan skaystar veya rallraid pikapların içerisinde az yakıtlarıyla tanınan araçlardır 2005 model skaystar uzun yolda bu yakıt fiyatları ile euro dizel olmak şartı ile 25 kr geçmez rahatlıkla alabilirsiniz.. selamlar

brkyx' Alıntı:
arkadaşlar son günlerde aklmdan nissan skystar geçer oldu fiyat karşılaştırması yaptığımda diğer pick uplara göre daha uygun ve daha hoş görüntüsü olduğunu farkettim nasıldır kullananlardan yorumları alabilirmiyim bakımları yedek parça fiyatları kullanımı yakıtı vergisi hakkında??
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65858.0 bu araca bakabilirsin 4x4 gayet temiz

Ben de 2007 model contry 4x4 modelini aldım. Ankaradan tabzona 210 tl lik yakıtla 1080 km yol yaptım. km/h 90-100 yukarı geçmemek koşuluyla. arazisini daha ölçmedim. onuda eklerım. saygılar

Merhaba arkadaşlar acil yardım istiyorum Lütfen bilgisi olanlr aktarsın...
Nissan skystar 4x2 sss 2011 model bir aracım var bu araçlarda Diff kilit varmı bana yardımcı olun lütfennn

Merhaba arkadaşlar.2.5-3 tonluk bir çekme karavan yapmayı planlıyorum şu tiny house dediklerinden çekici olarakta skystar 4*2 düşünüyorum çekme kapasitesiyle alakalı birşey bulamadım taşıma ağırlığı var ama çekme kapasitesi bulamadım.Bu aracın çekme kapasitesi nedir,bahsettiğim karavanı çekebilirmiyim ? Bilen varsa,yardımcı olursa sevinirim.

bence hıç alma kardeş bız aldık 2011 model yolda gıderken durduk yere kalorıfer peteyı patladı ondan 1 kaç ay sonra motor kılıtledı

Kendi tecrubelerimi anlatayım
Santiye de bir adet 4x4 mevcut.
Ön koltuklar rahat ancak arka koltuklar diz mesafesi kısa ve arka kısım süspansiyon berbat.

Sağlamlık kısmına gelirsek normalde ön torsiyon olduğu için bana zayıf görünüyordu ancak aracın canı defalarca çıktı ve tekrar toplandı. Alt takımı toplayıp bi şekilde ayağa kaldırdık. Bu yönüyle bende de hayranlık uyandırdı.

Motor performansı daha bi acayip. Diğer pikaplara göre afaki güçlü olmasada intercoler in konumu sayesinde gaz tepkisi çok ani, adeta atmosferik gibi.

Alındığında dikkat edilmesi gereken husus özellikle alt takımda orjİnal kullanılmalı. Örneğin yan sanayi torsiyon en fazla 1 ay dayanirken orjinal yıllarca sağlam kalıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR