Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 720,862
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

terrano' Alıntı:
bu aracı almamanıza sevindim.

bu kadar acele etmeyin bir çok seçenek var, düzgün bir terrano yoksa, suzuki tercih etmenizi öneririm.ya da kişisel beğenilere göre başkaları da olabilir ancak;

bahsettiğiniz araç sıfır ayarında tertemiz olsa bile hiç yakıt tüketimine, vergisine ve parça fiyatlarına baktınız mı? :smiley:

forumda cherokelerin lpg ile 40-50 kuruş arası yaktığı söyleniyor daha fazlasını görmedim bu çok rahatsız etmez vergi konusunda haklısınız onu gözardı etmişim az kaldı alacaktım 97 cherokeeler vergi düşmüş olsa bile yıllık 2000 tl vergisi var o nedenle çok beğenmeme rağmen o araçtan da vazgeçtim rotayı 96*95 cherokelere çevirdim yedek parça konusunda bulunabilirlik sıkıntısı yok ama fiyatlar konusunda belki biraz pahalı olabilir ama kullananlar o kadar memnun ve mutlu anlatıyor ki forumda insanın ağzının suyu akıyor hala aramaya devam ediyorum bakalım sorunsuz bi araç bulursam keseme uygun yedek parçayı düşünmeden alırım sanırım kısmet tabi bu işler ilginize teşekkürler..

Etiketler

Osman bey arkadaş kendi ilanına sizin videoları koymuş. ;) Sizden izin aldı mı bilmem ama bu vesileyle dodge'yi arkadan itiğiniz videoyu da izleme şansına eriştim. Çok keyifliydi. ;D

http://www.sahibinden.com/nissan_terrano_ii_2_7_tdi_arazi_canavari-76WQQaXQQ23577477WQQpXQQdisplayitem

evet yaaa o gun dodge nın ön aks ı kırıldı ...malum sadece arkalarla o çamurda gidebilmek mümkün değil... 5.2 dodge ram bile olsa... benim için de çok zevk aldığım bir andı...terrano ıle pajero ve land cruıser çektiğim anlar bile olmuştur... terrano yu hakettiği yere getirmeye çalışıyorum.... saygılarımla...

videoları kullanan arkadaş benden izin almadı ama olsun onun da terranosu var ...kardeş sayılır...

arkadaşlar önümüzdeki haftalarda araç bakıma girecek. yapılmışken herşey yapılsın istiyorum;

motor temizletmek gerekli birşey midir?. ben hiç yaptırmadım.motora su tutarlarsa elektronik şeyleri bozarlar diye endişe ediyorum.
temiz görünmesi dışında bir faydası varmıdır?

birde karbon temizleme yaptırayım mı? iki sene önce yapmışlardı arada yapalım diyorlar bunun bir zararı olur mu?

Nissan Terrano 2 2.4 benzinli kullanmaktayım. Aşağıda ki sorular konusunda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum
1 Aracımı yükseltmek istiyorum. Ön torsiyonlar esneme payı ile zaten masimumda oluşundan bunun için alternatif önerisi olan var mı
2 Lastik ebadı olarak 32 inch sorunsuz takılıyormu. Mevcut olan 30 inch
3 Performans arttırmak için ne öneriyorsunuz.
4 Isı sorununda diğer yazışmalardan gördüğüm kadarı ile ilave fan deniliyor. İlave fan mı büyük radyötör mü .

Teşekkürler

Ben kısa kasa terrano 2.4 benzinli kullanıyorum.
önleri kaldırıp arkaya da ket koyulduyu zaman araca 33 inç lastik takılıyor ama sonuna kadar kaldırıldığı zaman ön rot kollarında ve z çubuğunda bozulma yapıyor.z kollarının bozulmaması için kamyonetlerin ollarını taktığınızda biraz daha uzun olduğu için sorun kalkmakta.Diğer hararet konusunda ise orjinal termostat 82 derece ben 76 derece kullanıyorum biraz yakıt artıyor ama hararet problemide yasanmıyor

düşük termostat fanı çok çalıştırıyor,özellikle yan sanayi fan çabuk bozuluyor.ben yan sanayi fandan küçük radyatörle hiç randıman alamadım üstelik iki kez değiştirmiştim. ikisi de birkaç ay geçmeden bozuldu.

benzinlide nasıl bilmiyorum ama benimkinde fan devreye girmese dahi araba çalıştığı andan itibaren fanın sabit bir dönüş hızı var. fan bozuk olsa ve yüksek devirde dönmese bile bu soğutma yapabiliyor bu iyi tarafı ama tekrar fan termiğini değiştirip büyük radyatörle fanı çok yormadan kullanmak niyetindeyim

en garantilisi gene radyatörü büyütmek diye düşünüyorum.bu şekilde fan bozulsa ve devreye girmese dahi sabit hızla dönüşü bile büyük radyatörü her koşulda soğutmaya yeterli olacaktırdiye düşünüyorum.

aracın önünde ek fan için yer var. bağlantı yerleri bile mevcut ama fan koymamışlar.ben oraya ek fanı da koyacağım. böylece radyatör arkasındaki fan termiğine hiç iş düşmemesini sağlayacağım.klima fanını manuel yapmıştım ek fanı otomatik düşünüyorum.

sonucu yazarım.

arkadaşlar...hararet için buyuk radyatör sart... ben birde klıma fanını da manuel kullanılır hale getırttım...yani zor durumlarda içeriden açabiliyorum...buyuk rahatlık veriyor...

performans arttırmak için yapabileceğiniz bir şey var ....ben yaptım ve cok memnunum...power kit...tavsıye ederım.... halk arasında çip olarak tabir ediliyor... aracın hava akış metresi ve turbosunun değerlerını değiştırıyor... ve 40 beygir artı güç elde ediyorsunuz.... ve inanılmaz bir şey daha yakıt % 15 oranın da azalıyor... aracın beynine py-pas ediliyor...5 yıl da garantılı... isteyene yapan arkadasın numarasını verebılırım...

arkadaşlar araçla ilgili bugün yapılanlar;

klima fanı değişti yanına aynı fandan bir tane daha ekledik. klima önünde çift fan oldu. hem klima hem de manuel içerden kumanda edilebiliyorlar.

4 sıralı radyatör peteği sipariş edildi..radyatörcü ölçüleri alıp sipariş verdi kale ya da yetsan marka olacakmış. bir iki gün içinde geleceğini söyledi. işçilik dahil radyatör 360 tl tutuyor.

yarın diğer aksama göz atılacak. devam ederim.

bakımın ikinci günü ;

usta motorun çok iyi durumda olduğunu söyledi.

marş motoru soğukta cansız çeviriyormuş. orijinal Hitachi marka marş motoru takıldı.şimdi kontağa değince çalışıyor. .:smiley: üzerindeki orjinal bosch markaydı ama yeni takılan da nissana çok uygun ve çok güçlü çeviriyor. ama dikkat etmek lazımmış çok miktarda sahtesi de olabilirmiş.

ayrıca fan termiği alındı. radyatör yarın gelir ikisi birden değişecek.

bu arada usta yeni radyatördeki kapağa güvenmemek gerektiğini söyledi.uygunsuz bir kapak takarlarsa çok sorun yaratır dedi. önerdiği japon malı kapağı aldım.

devam edecek :smiley:

4 sıralı petek ve yeni fan termiği takıldı ...bugün çok zorlu şartlarda denedim .kilometrelerce rampa çıktım, uğraştım hararet yapsın diye yapmadı.4 sıralı petekle hararet filan kalmıyor.gösterge normal çalışma sıcaklığından bir milim kımıldamıyor en ufak fan çalışmasıyla anında soğutuyor. normal motor çalışma sıcaklığına gelmesi de makul sürede oluyor. kesinlikle tavsiye ediyorum. bu araca binecekseniz radyatörü büyütün her koşulda rahat edin.

yarın daha değişik modifikasyonlar araştıracağız.

devam edecek. :smiley:

sıcakta off road için bakımlar devam ediyor. şimdiye kadar 4 sıra radyatör peteği, yeni fan termiği klimaya çift fan,ve yeni marş motoru takıldı. radyatöre full antifrezee koyduk.

dün radyatör yedek haznesini söktüm. baya kir çamur çıktı. silecek su haznesinin içi de oldukça kirlenmişti her ikisi de sökülüp tamamen temizlendi. bu kadar çamur buraya nasıl girmiş anlamış değilim. sanırım yıllar içinde sudaki toz kir yosun artıkları haznede toplanmış. oralara zaten bakılmasını istemiş su koydurmamıştım.şu an yeni sistem de saf antifreeze dolaşıyor.

silecekler değişti.

bugün tekrar çamur ve yumuşak toprakta engebeli arazi ve yokuşta sıcakta 20 km denedim herşey mükemmel kesinlikle hararet ya da başka bir problem yaşanmıyor.

offroad için modifiye ön takımlar yaptırmayı araştırıyorum. hiç kırılmayacak ön takımlar peşindeyim. önü ağır yük taşıyan araçlardan kamyon vs gibi bize uyan parça varmıdır?

hatilla' Alıntı:
Merhaba ,
Bende Nissan Terrano II 3.0DI var. 2005 model. Hiç 3.0 Di kullanıcısı yorumunu okumadım buralarda? Benim bir kaç sorum var.
1. Aracım özellikle yüksek süratte (90-100km) yol tutuşu zayıf gibi geliyor bana.
2. Yağ lambası arada bir yanıyor. Yağ seviyesi normal. elektriksel problem olabilir diye düşünüyorum.
Ancak genel olarak bu modellerde yağ yakma gibi bir durum var mı?
3. Yakıt tüketimini düşürmek için ne yapılabilir? LPG takılması tavsiye edilir mi?
4. 3.0 Di bakımını en iyi ve en ucuz yaptırabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz?
5. Aracın orijinal lastik ölçüleri nedir? üzerinde 235x65xR17 var.
Şimdilik bu kadar.Selamlar
Merhaba,
Bende ayni araci 2 yildir kullaniyorum. 2005 Model 3.0 TDI. Bu araclarda yukseklige alisincaya kadar sanki yol tutusu azmis hissi olusuyor ancak aslinda cok iyi yoltutusu var. Yag lambasi genelde araci rampada birakirsaniz kalkistan sonra yaniyor ama sonra sonecektir. Yag seviyesine bakin normalse sorun degil devam edin. Ben simdiye kadar hic yag yakma yada eksiltme durumuyla karsilasmadim. Bakimlari duzenli yaptirin yada kendizniz yapin (her 5 bik km'de yag degistirin ve 10 binde filtre ile beraber yagi degistirmeyi ihmal etmeyin). Yakit tuketimi ancak 3 bin deviri zorlamadan kullanirsaniz azalacaktir. Yuksek suratlerde yakit 12-13 litreyi bulur. Ayrica bu arac dizel oldugu icin LPG taktirmak gibi bir sanisiniz yok. Aracin orijinal lastik olcusu 235x65xR17 ama MT lastik takmak isterseniz 16 janta dusurmenizde fayda var. Selamlar,

bir süredir az paylaşım yapılıyor biraz daha ben devam edeyim :smiley:

motora benzin sıkıp temizlemeye çalıştım pek istediğim gibi olmadı ama kirden dolayı göremediğim parçalar ortaya çıktı. yıkatmaya çekiniyorum ama bir soruşturacağım, zarar vermeden yıkayacak biryer bulursam iyice temizlesinler istiyorum.

en arkadaki koltukları söktüm 7 kişilik olmasına gerek yoktu gereksiz ağırlıktı.

arka manevra yaparken karanlıkta arkayı daha rahat görebilmek için arka şase altına geri vitese alınca yanan,yeri gösteren sis lambaları eklemiştim. bir süre çalıştı ama geri vites müşürü bozulmuş. şimdi çalışmıyor. geri vites müşürü bulamadım.

ön takımları değiştireceğim. kamyon tipi araçların daha sağlam olan öntakımlarından modifiye yapmak mümkünmüdür. offroadcu arkadaşlar buralarda nasıl değişiklikler yapıyorlar bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

terrano' Alıntı:
4 sıralı petek ve yeni fan termiği takıldı ...bugün çok zorlu şartlarda denedim .kilometrelerce rampa çıktım, uğraştım hararet yapsın diye yapmadı.4 sıralı petekle hararet filan kalmıyor.gösterge normal çalışma sıcaklığından bir milim kımıldamıyor en ufak fan çalışmasıyla anında soğutuyor. normal motor çalışma sıcaklığına gelmesi de makul sürede oluyor. kesinlikle tavsiye ediyorum. bu araca binecekseniz radyatörü büyütün her koşulda rahat edin.

yarın daha değişik modifikasyonlar araştıracağız.

devam edecek. :smiley:
slm ben levent istanbuldayım aracı alalı 3 ay oldu ve radyatörü 4 sıralı petek le değiştirmek ve yeni fan termiği taktırtmak istiyorum bir ustaya sordum yokmuş dedi eğer istanbul da iseniz nereye ne kadara taktırttığınızı rica etsem söyleyebilirmisiniz
şu an aracın üstündeki lastikler yeni ama biraz daha büyük ve kar dı çamurdu gibi yerlerde sorun yaşamadan kullanmak için acaba lastiklerin ebat larını büyüttürsemmi diye düşünüyorumm ne dersinizz
çamurdaki performansı nı beğendim ama balçık ta çıkmakta zorlandım onun için daha dişli ve büyüklastik düşünüyorumm
yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ederim daha şimdiden ilginizee

lewento1973' Alıntı:
Selam ben levent istanbuldayım aracı alalı 3 ay oldu ve radyatörü 4 sıralı petek le değiştirmek ve yeni fan termiği taktırtmak istiyorum bir ustaya sordum yokmuş dedi eğer istanbul da iseniz nereye ne kadara taktırttığınızı rica etsem söyleyebilirmisiniz
şu an aracın üstündeki lastikler yeni ama biraz daha büyük ve kar dı çamurdu gibi yerlerde sorun yaşamadan kullanmak için acaba lastiklerin ebat larını büyüttürsemmi diye düşünüyorumm ne dersinizz
çamurdaki performansı nı beğendim ama balçık ta çıkmakta zorlandım onun için daha dişli ve büyüklastik düşünüyorumm
yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ederim daha şimdiden ilginizee

levent bey merhaba.

istanbul da değilim maalesef ..radyatörü düzce den geçerken değiştirdim..ama farketmiyor. radyatörcü ölçü alıp sipariş etti. siparişe göre yapıp kargoyla ona gönderdiler.YETSAN marka.duyulmuş bir radyatör.. radyatörcü sipariş ettikten sonra ikinci gün sabahı hemen geldi. radyatörcü üzerine birde güzel kazan yaptı. bir iki saat içinde de arabaya takıp teslim etti. işçilik dahil 360 TL tuttu. .( pazarlık bile etmedim ) :smiley:

fan termiğini ben de değiştirdim. 185 ya da 195 TL civarı NUK marka. daha evvel taktıklarım farklıydı. buna 2 sene garanti verdiler. sizin fan termiği bozukmu ? eğer hem radyatör hem termik değişecekse benim gibi yapmanızı öneriirim;

ben önce eski radyatörü söktürüp termiği taktırdım. sonra yeni peteği taktırdım. . termiği takmaya çalışırken yeni radyatör zarar görsün istemedim.böylelikle iki kere iş çıkmamış oldu. termik takılırken tekrar radyatörü sökmek gerekebilirdi. tavsiyem sizde öyle yapın. önce termiği değiştirin.

yalnız dikkat edin eski termiğin tam ölçülerinde bir termik olsun.kontrol etsinler. bizimkilere uysa bile aynı termiğin iki üç çeşidi olabilir. uzunluğu fazla olmasın,eskisiyle aynı uzunlukta olsun.özellikle arabanın üstündekine dikkatlice bakıp öyle versinler. aynı termiğin çeşitleri olduğunu ve eskisinin birebir aynısını istediğinizi belirtin. satıcı da tek tip zannedebilir. hepsi nissana uyuyor. yanılabilirler. amacımız yeni radyatörün yerini daraltmamak.

benimkinde daha büyük ebat çamur lastiği var..MT tipi maksis.dediğiniz gibi daha dişli ama çamur lastiği ile buzda gidilmiyor. bence çamura fazla girmeyecekseniz gerekmez. daha büyük ebat olsa bile kar buzda en azından yolu daha iyi tutan bir lastik seçimi daha iyi olabilir.

görüşmek üzere.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.