Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 721,115
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

terrano' Alıntı:
levent bey merhaba.

istanbul da değilim maalesef ..radyatörü düzce den geçerken değiştirdim..ama farketmiyor. radyatörcü ölçü alıp sipariş etti. siparişe göre yapıp kargoyla ona gönderdiler.YETSAN marka.duyulmuş bir radyatör.. radyatörcü sipariş ettikten sonra ikinci gün sabahı hemen geldi. radyatörcü üzerine birde güzel kazan yaptı. bir iki saat içinde de arabaya takıp teslim etti. işçilik dahil 360 TL tuttu. .( pazarlık bile etmedim ) :smiley:

fan termiğini ben de değiştirdim. 185 ya da 195 TL civarı NUK marka. daha evvel taktıklarım farklıydı. buna 2 sene garanti verdiler. sizin fan termiği bozukmu ? eğer hem radyatör hem termik değişecekse benim gibi yapmanızı öneriirim;

ben önce eski radyatörü söktürüp termiği taktırdım. sonra yeni peteği taktırdım. . termiği takmaya çalışırken yeni radyatör zarar görsün istemedim.böylelikle iki kere iş çıkmamış oldu. termik takılırken tekrar radyatörü sökmek gerekebilirdi. tavsiyem sizde öyle yapın. önce termiği değiştirin.
cem bey çok teşekkür ederim ilginize ve verdiğiniz bilgilere lastik için karda buzda etkili olması daha önemli aynı lastiğin çamur performansı düşük mü olurr ayrıca ebat olarak mevcuttan biraz büyük olma şansı da var sanırım gerçi bu yıl değiştirmeyi düşünmüyorum henüz çünkü üzerindeki mevcut lastikleri aldığım kişi yeni taktırmış tekrar dan çok teşekkür ediyorum görüşmek üzere :smiley:
ekte benim taka yıda ekliyorumm ::smiley:
[attachment=1]

yalnız dikkat edin eski termiğin tam ölçülerinde bir termik olsun.kontrol etsinler. bizimkilere uysa bile aynı termiğin iki üç çeşidi olabilir. uzunluğu fazla olmasın,eskisiyle aynı uzunlukta olsun.özellikle arabanın üstündekine dikkatlice bakıp öyle versinler. aynı termiğin çeşitleri olduğunu ve eskisinin birebir aynısını istediğinizi belirtin. satıcı da tek tip zannedebilir. hepsi nissana uyuyor. yanılabilirler. amacımız yeni radyatörün yerini daraltmamak.

benimkinde daha büyük ebat çamur lastiği var..MT tipi maksis.dediğiniz gibi daha dişli ama çamur lastiği ile buzda gidilmiyor. bence çamura fazla girmeyecekseniz gerekmez. daha büyük ebat olsa bile kar buzda en azından yolu daha iyi tutan bir lastik seçimi daha iyi olabilir.

görüşmek üzere.

12032010063

Etiketler

Cem bey merhaba kusura bakmayın mesaj biraz karışmış nasıl olduysa sizin yazdıklarınızla içiçe girmiş verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ederim görüşmek üzere

12032010066

Teşekkürler Songofsofia
Siz arabayı servis olarak nereye götürüyorsunuz? Önerdiğiniz bir yer var mı?
Ben Bursa da Nissan servise götürdüm. Ancak Terrano hakkında çok yetkili gibi gelmediler bana?
Arabamdan gerçekten keyif alıyorum. Ama Yol tutuşunu hala pek beğenmiyorum. Belkide araba gibi yola yapışmasını bekliyorum?
Bursa da ofroad yapan bir grupla şöyle bir doğa yapmak isterim, -z.

Selamlar Bursa ' da Kulübümüz üyelerinde ben dahil 6 kişide 4 ü benzinli 2 si dizel olmak üzere 6 adet kısa kasa terrano 2 kullanmaktayız ve gerçekten standart bir arazi aracından inanılmaz iyi bir performans almaktayız.Terranolarda tek sıkıntı parça fiyatları ve bazen parça bulmaktaki zorluk ama iyi yanı çok fazla parça ihtiyacımız olmamakta.Eğer isterseniz aktivitelerimize katılabilirsiniz.Bu ay Türkiye OFF-ROAD şampiyonası 3.yarısı düzenleneceği için biraz bu yarışa kanalize olduk 22-23 mayıs tarihlerinde Gursu Yamaç paraşut alanında yapılacak yarışma hem öncesinde hemde yarışmada görüşüp tanışmak isteriz.Görüşmek üzere

dromer' Alıntı:
Selamlar Bursa ' da Kulübümüz üyelerinde ben dahil 6 kişide 4 ü benzinli 2 si dizel olmak üzere 6 adet kısa kasa terrano 2 kullanmaktayız ve gerçekten standart bir arazi aracından inanılmaz iyi bir performans almaktayız.Terranolarda tek sıkıntı parça fiyatları ve bazen parça bulmaktaki zorluk ama iyi yanı çok fazla parça ihtiyacımız olmamakta.Eğer isterseniz aktivitelerimize katılabilirsiniz.Bu ay Türkiye OFF-ROAD şampiyonası 3.yarısı düzenleneceği için biraz bu yarışa kanalize olduk 22-23 mayıs tarihlerinde Gursu Yamaç paraşut alanında yapılacak yarışma hem öncesinde hemde yarışmada görüşüp tanışmak isteriz.Görüşmek üzere

slm ben de tam arkadaşımıza sizlerin varlığından bahsedecektim sizden mesaj geldi. :smiley:

ben aracımda yaptığım değişiklikleri burda yazıyordum. sizden de fikir alayım. ön takımları modifiye etmek mümkünmüdür? kamyon gibi önü ağır araçların ön takımları bizimkilere uyar mı. offroad için böyle sağlam ön takım modifikasyonlarıyla kırılması bozulması zor ön takımlar elde edilebilir mi? sizler standart ön takımlarla mı bu aktivitelere katılıyorsunuz?

Şu ana dek standart ön takımlarla geziyoruz sadece bir araç ta ön aks kesme problemi yaşadık onun dışın da çok sorun yaşamıyoruz , genelde yükseltilmiş kullandığımız için z kollarında çıkabiliyor problem ama 30 tl değerinde bir parça değiştirnce sorun kalmıyor.Alt takımı hiç modifiye etmedik ve gerçekten sorunsuz etaplar çıkartıyor.

Selamlar h.atilla

Ben Izmir Nissan Karakaslar servisini kullaniyorum. Servisin sahibi Kamil abimiz bize cok yardimci oluyor. Eger takildigin birsey olursa bana sor bende kendisinden yardim isterim. Bu arada ben aracima Ispanya'dan iki adet Air Locker (ARB-RD136) siparis ettim. 4 tane Nitrocharger shock absorbers ve iki tane de OME yukseltme yayi (arkalar icin) siparis ettim. On taraf zaten torsiyon barlariyla 2 cm yukseltilebiliyor. Simdi de jantlarimi degistirip Bridgestone MT673 (235/85/16) lastik takacagim. On akslara 97 kasa Terrano'larda kullanilan otomatik porya kilitlerinden takiyorum. Birde Nissan Navara D22 kasaya ait safari snorkel gelecek. Neticeyi sizlerle paylasirim.

Arkadaşlar Merhabalar. Çok şükür terrano hakkında bilgi bulabileceğim bir yer görebildim. 2000 moden terrano 2.7 araç aldım çok uzun araştırmalar sonucu buna karar kıldım. ve şu an iyikide almışım diyorum. aracımı çok seviyorum. yanlız fazla bilgim olmadığından insanların dedikleri aklımı karıştırıyor. aldığım kişi bana 4 çekerin çalıştığını söyledi güvenilir bir arkadaş olduğundan bende lifte filan kaldırtıp denemedim. araç gerçekten çok temiz kullanılmış. ama arkadaşım mazda servisi onlara gittim bi eksiği varmı bakalım diye. o sırada 4 çekeri denemek aklıma geldi sonunda:smiley: lifte kaldırdık aracı 4 çekere aldım usta bana 4 çekerin çalıştığını gördüğünü söyledi ama ön lastiklerde bi parça varmış lastikleri kilitlemesi gerekiyormuş. onların olmadığını söyledi. cantın orta kısmında bulunan kafaların altında oluyormuş. bende servise filan sordum çıkmasına 500 sıfırına ise 900 tl dediler. tek bitanesi için. acaba ustanın bana dediği gibi 4 x 4 kullanabilmem için bu kilit gereklimi yoksa arazide bu olmadanda 4 çeker olarak kullanabileceğimmi aracımı. baya bi araştırdım bu kilit meselesini ulaşabildiğim şey otomatik porya kilit çıktı. ama buda çok gerekli değil diye yazıyor forumlarda. lütfen bana yardımcı olurmusunuz.
Şimdiden forumda olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. ayrıyatten bu başlığa yer verdiğiniz içinde teşekkürler.

O kilit yerine difransiyel kilidi taktırırsanız arazide daha iyi performans alırsınız Yinede o kilit nekadar gerekli onuda terano kulanıcılarına sorarsanız daha iyi olur selamlar

dediğim gibi fazla anlamadımğımdan dolayı hangisinin gerekli olduğunuda bilmiyorum kılınç arkadaşım. konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olur elbette. yada hafta sonu nissan servisinin yolunu tutacaz konuya aydınlık getirsin diye:9 teşekkür ederim. selamlar.

Affedilmeyenn' Alıntı:
Arkadaşlar Merhabalar. Çok şükür terrano hakkında bilgi bulabileceğim bir yer görebildim. 2000 moden terrano 2.7 araç aldım çok uzun araştırmalar sonucu buna karar kıldım. ve şu an iyikide almışım diyorum. aracımı çok seviyorum. yanlız fazla bilgim olmadığından insanların dedikleri aklımı karıştırıyor. aldığım kişi bana 4 çekerin çalıştığını söyledi güvenilir bir arkadaş olduğundan bende lifte filan kaldırtıp denemedim. araç gerçekten çok temiz kullanılmış. ama arkadaşım mazda servisi onlara gittim bi eksiği varmı bakalım diye. o sırada 4 çekeri denemek aklıma geldi sonunda:smiley: lifte kaldırdık aracı 4 çekere aldım usta bana 4 çekerin çalıştığını gördüğünü söyledi ama ön lastiklerde bi parça varmış lastikleri kilitlemesi gerekiyormuş. onların olmadığını söyledi. cantın orta kısmında bulunan kafaların altında oluyormuş. bende servise filan sordum çıkmasına 500 sıfırına ise 900 tl dediler. tek bitanesi için. acaba ustanın bana dediği gibi 4 x 4 kullanabilmem için bu kilit gereklimi yoksa arazide bu olmadanda 4 çeker olarak kullanabileceğimmi aracımı. baya bi araştırdım bu kilit meselesini ulaşabildiğim şey otomatik porya kilit çıktı. ama buda çok gerekli değil diye yazıyor forumlarda. lütfen bana yardımcı olurmusunuz.
Şimdiden forumda olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. ayrıyatten bu başlığa yer verdiğiniz içinde teşekkürler.

hoşgeldiniz. terrano güzel araç. . yazdıklarımızı okursanız serviste bulamayacağınız bilgiler var. mesela 1998 model TDİ aracımda iki sıra peteğin soğutamadığını ve 4 sıra petek sonrası sıcakta hararet sorununun olmayacağını buralardan öğrendim. bizzat denedim ve 4 sıra peteğin benim model için şart olduğunu anladım. şu an sıcaklarda aşırı zorluyorum hiçbir sorun olmuyor.sizinkinde motor farklı olabilir ama deneyin sıcakta hararet ortayı geçiyorsa peteği büyütün.

porya kilitleri serviste çifti 1500 tl civarı olması lazım. tamiri yapılabiliyor ama herkes uğraşmak istemiyor. basit parçalar aslında. parçacı bir arkadaş başka forumlarda bizimkine uyan kilitlerin sıfırının başka marka ismiyle çiftinin 750 tl olduğunu yazmıştı.
görüşmek üzere

Affedilmeyenn' Alıntı:
dediğim gibi fazla anlamadımğımdan dolayı hangisinin gerekli olduğunuda bilmiyorum kılınç arkadaşım. konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olur elbette. yada hafta sonu nissan servisinin yolunu tutacaz konuya aydınlık getirsin diye:9 teşekkür ederim. selamlar.

önlerin devreye girmesi elbette gereklidir.tamirini istanbulda yapan yerler varmış diye duydum.dediğiniz kilitleyen yuvarlak halka şeklindeki parça serviste 50 tl civarında . bazen servisler bunu parça olarak satabiliyorlar.ama genelde servis problemi ucuz yoldan değil direk parçayı değiştirerek çözme yoluna gidebilir. bazıları bu parçayı temin ediyor ama gideceğiniz servis verir mi bilemiyorum.zaten ya o kırılır ya da kilit içindeki spiral yay. o spiral yay dışarda pek bulunmuyor ama yerine elektrik motorlarındaki pul şeklindeki yaylar her yerde bulunuyor kenarları hafif traşlanıp inceltilince yerine oturuyor . bir de o ilk bahsedilen kilitin içinde döndüğü yuvanın çentikleri aşınmış ve gevşemişse takmadan önce bu parçanın yuva içindeki hareketine bakıp gerekirse tornacı da hafif sıktırmak gerekebilir. yuvayı ve kilitin ikisini beraber satarlarsa sorun yok. .bu şekilde sorun çözülür.

sanırım bana yuva ve kilit ikisi birlikte lazım. çünki ön lastiklerin ikisindede dedim mekanizma yok. yani en iyi ihtimal ile 1000 liramızın çıkması lazım. sağlık olsun önce servisle bi görüşeyim uygun olu ise en güzeli servisten almak. ama tanesine 900 civarı diyo servis. ankarada çıkmasını buldum 800 tl ye çiftini. araçta dediğiniz gibi bir hararet problemi yaşamadım henüz. ama birkaç aya belli olur. kamp lara filan çıkacağım. olduğu zaman sizlerle paylaşırım.

Merhabalar,

Bende 2001 model terrano 2.7 aldım. Aracımın benden önceki sahibi pek bakmamış. Boya kaporta iyi fakat tamponlar lastikler döşemelrde problemler var. Onları hallettikten sonra keyfine varmaya başlayacağım. Sizden fikrinizi almak istediğim konu lastik: orjinal ebadı 235/70/16 olan aracıma 245/70/16 lastik takarak yerden bir miktar yükseltmeyi düşünüyorum. Ama marka ve model konusunda kararsızım benim tercihim A/T tarzı bir llastik. Her yerde kullanabileceğim bir lastik olması lazım. Bu konuda hemen BFGoodrich aklıma geliyor ama fiyatı yüksek diyorlar. Sizin önereceğiniz memnun kaldığınız marka model varmı? ve birde fiyatlar hakkında bilginiz varsa ve paylaşabilirseniz sevinirim. BFGoodrich lastiknet de 275 tl kdv dahil adet fiyatı buldum bu fiyattan daha uygun bir yer biliyormusunuz?

teşekkür ederim.

Herkeze Selamlar

MERHABA BEN UZUN ZAMANDIR MOTOR SIKINTISI İLE UĞRAŞIYORDUM BURAYA DA YAZMIŞTIM BENİM ARACIMDA KENDİ KENDİNE STOP ETME VEYA GAZ VERME OLAYI VARDI SERVİS ÇÖZEMEDİ AMA BURADA SANAYİDE BİR MOTORCU YANİ BASIT Bİ MOTOR USTASI OLAYI ÇÖZDÜ VE BENİ BÜYÜK SIKINTIDAN KURTARDI

ARIZA: MOTORUN FANIN OLDUĞU YERDE BİR SENSOR VAR MOTOR BLOĞUNUN İÇİNE GİRİYOR BU SENSÖR MOTORUN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI NE KADAR DEVİR YAPTIĞINI ÖLÇÜYOR VE ONA GÖRE MAZOT POMPALIYOR BU SENSÖR OKSİTLENMİŞ USTA TEMİZLEDİ VE ARABAM DÜZELDİ

BURADAN NİSSAN SERVİSLERİNE SESLENİYORUM ARACIN ELEKTRONİK ENJEKTÖRÜ ARIZALI DİYİP 1800 TL MASRAFININ OLDUĞUNU SÖYLEDİNİZ YA 1800 TL MASRAF YAPIPTA AYNI ARIZA DEVAM ETSEYDİ O ZAMAN NE OLACAKTI

SELAMLAR SAYGILAR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri