Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 720,796

Etiketler
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

iyi günler aynı sitede benim aracımda var 18bine onuda inceleyin
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-dizel-kazasiz-klimali-takasli-146799415/detay/

ayrıca km olayı arazi araçlarında o kadar takılacak bir konu değil çok iyi bir usta bulup kaporta mekanik ve yürüyenine baktırmanı tavsiye ederim yoksa km düşük off tan çıkmış bir araç seni araçtan soğutur motor mekanik sorunsuz kaportası düzgün araçla keyif alırsın ufak tefek tadilatları sorun etme

IMAG0839 1

arkadaşlar aracı bakımdan çıkardım. ama sıkıntım var. 4 çeker çalışmıyor. daha doğrusu vites geçiyor. göstergede 4 çeker ışığı yanıyor ama ön teker den çekiş alamadım. aldığımda çalışıyordu. bakımda öndüzen disk falan hersey değişti.
sebep ne olabilir. ustayala telefonla görüştüm. kavrama yapmıyordur. getir ayar yaparız dedi. doğrumudur acaba.

acaba akis falan çıkartıldı. göbeğin içi tamamen söküldü. usta yanlış bir şey yapmış olabilirmi.?
çok anlamıyorum.
şimdiden zaten 3500-4000tl arası harcadım. birde böyle problem çıkınca canım sıkıldı.

Balata ve diskler değişti. (diskler çifti 190tl-ön balatalar75tl-arka balatalar 100tl)
debriyaj balata değişti.bilyası değişti.(eskisinin göbeği kaymıştı. Orjinali(235tl) bilyası 100tl
Akü ve ön düzende 3 rot başı ve kavcuk parçalar değişti.(rot 60tl)
tüm yağlarını değiştirdim.
motor şansıman ve diferansiyel.
motorla şansıman arasındaki keçe(200tl sadece keçe-normal keöe değil metal üzerinde takımmış. bu sebeple pahalı) değişti buradan yağ kaçırıyordu. bu sebeple motor tamamen indi temizlendi.
kayışlan değişti.(3 kayış 75tl)
krank müşürü problemliydi. değişti.(çıkma 150tl(orjinali 400tl)
motoru indirince kulakların kopuk olduğu görüldü. sag-sol iki değişti.(ikisi 300tl
(orjinaline 800tl dedi servis.)
ön amartsörler değişti.(çifti 200tl)
kartel yeniden silikonlandı. daha önce üstünkörü yapılmış.
kartel koruma vida ve tornadan geçerek tam olarak ayarlandı.
arka kampanalar tornadan geçti.
ön düzen yapıldı.
daha bir çok ufak tefek masrafları yazmıyorum.
işçilik 900tl aldılar bunların hepsine
bana 3800yl ye mal oldu.
şimdi tam kullanacağım. 4 çeker çalışmıyor

şimdi tam kullanacağım. 4 çeker çalışmıyor

Bunca bakımı yapan adam o 4 çekeri de çalıştırır bence. Bence siz o ustaya tekrar gidin.
Toplamın nasıl 3800 ettiğini ise anlamadım ama o ayrı bir konu..

selam serviste bu işlemler yapıldıysa 4x4 sorunsuz çalışması lazım fakat her servis hesabı kadar servis olmuyor bence aracın altına grip bir inceleyin arkadaşlar ön şaftı unutmuş olmasınlar yada ön hubları temizlerken takmayı unutmasınlar ilginç olaylara imza atılabiliyor servislerde ayrıca verdiğiniz rakam çok iyi bir rakam bu fiyata orjinal parçalarla bu işi yaptırabilirdiniz biraz sabır ve araştırmayla bu iş daha ehil ellerde daha iyi sonuçlar verebiliyor servis türkiyede tam anlamıyla servislik yapmıyor bazı şeyler kitaptan uygulamaya farklılık gösteriyor bence zaman kaybetmeden sanayide bir ustaya gidip sorunu teşhis ettirin sonra serviste çözdürün inşallah ekstra işçilik almazlar

yukarıdaki hesap toplam 3800tl etmiyor haklısınız. ama birkaç parçayı hatırlamadığım ve yag ve filitreleri yazmadğımdan. bunları yetkili servite yaptırmadım. yetkili servi sadece motor kulaklarına 800tlk istedi. bunları yetkili serviste yaptırsam 5000-6000tl arası yapardı.

İyi günler herkese arkadaşlar ; Bende 3 aydır 2,4 1997 Terrano kullanıcısıyım.

Adım Osman ve Adanadan katılıyorum aranıza.

Aracı ilk aldığımda arka fren merkezi ve alt takımları değiştirdim. Alt takımlarla beraber aks körükleri falanda değişti. Adanada parça konusunda SUN OTOMOTİV var İlker Eraslan , çok yardımcı oldu kendileri.

Hatırladığım kadarı ile ;

Z rot , rot başları , takozlar , aks başı , arka sağ sol fren merkezleri ve periyodik bakım parçaları için 650 TL civarı bir para ödedim parçacıya.

Onarım için tanıdık bir yere gittim ancak beni yanılttıkları ve arabayı yarım teslim ettikleri için adlarını paylaşmayacağım buradan.

Bir çok arkadaş radyatör sorunundan bahsetmiş , değişimi yapılmış ama sorun çözülmemiş diyorlar.

Arkadaşlar bende radyatörü değiştim ve sorun çözülmemeişti. Devamında araçlarımızda aslında o bölgede olmayan bir termostadı takdırdım 86 derece idi zannedersem , motordan gelen suyun radyayötöre gittiği bağlantı üzerine ve sorun yine düzelmedi , sonra aracın orjinalinde olan termostadıda 86 derecelik ile değiştirdim ve şuan Adanayı bilmem anlatmaya gerek varmı , bir çoğunuzun yaşadığı yerin yazından sıcak kışı vardır buranın , hiç bir sorun yaşamadım.

Son olarak NİSSAN skystarların 6 bijon jant göbekleri olmakta aracımıza. Tavan lambası diyen arkadaşada önerim hyundai getzinki uyuyor , birazcık küçük kalıyor ama uyuyor.

Bu arada benimde manifolt çatlak , yaptırmadım öyle biniyorum bakalım. Adanada şahinlere doğanlara manifolt yapan bir ustaya yenisini yaptıracam , çıkması veya kaynağı yerine...

Benim anladığım kadarı ile bizim araçların hepsinde bir zaman hararet sorunu olmuş , Japon amcamlar değişik iklim şartlarını kaçırmış galiba. Buna bağlı tam darbe yiyen motorlar zaten rektefiye ister ama erken ayıkan arkadaşlarında manifoltları çatlamış , çokça manifolt arayan terranocu görüyorum çünkü. Manifoltun çatlak olması çokmu sorun , bence değil , sadece soruyorlar araç dizelmi diye :smiley:)))

Bu arada banada 30 9.5 15 MT lastik takımı lazım ama çıkma arıyorum. Uygun fiyatlı olması için. Elinde olan varsa ilgilenirim.

Adanada olan terranocu arkadaşlarada her türlü yardımcı olurum.

Saygılar Sevgiler.

Osman Bey Merhaba,
Ben de Kahramanmaraşta ikamet ediyorum.
Elim de çok temiz 30/9.5/15 MT çok temiz kumho lastik ve Jantları vardı. Buradaki lastikçi bir arkadaşla takas yaptım.
İlgilenirsen (satmamışsa) sorayım.
Selamlar,

Hakan bey ilgilenirim elbet. Ödemeyi nakit yapacam , lastiklerden bir iki foto olursa veya arkadaşınızın telefonu falan var ise iyi olur. Üstelik bu hafta sonu önce bahçede olacam sonrada Türkoğluna kadar gelecem , oraya kadar gelmişken lastikleride anlaşabilirsek eğer almış olurum , ticaret uzamamış olur böylece :smiley:

Resimleri ilanlar bölümünde var. Oradan bulabilirsin, Yokohoma bayisi arkadaşın ismi Mehmet. Tel. 0541 2360668.
Selamlar.
Hakan

Hocam bilgiler için teşekkürler ama ne yaptıysam göremedim ilan bölümünde sizin lastikleri , arkadaşı arayacam ama görmedende aranmazki , bu arada lstiklerin marka model ve imal yılı bilgisi varmı sizde?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri