Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 721,119
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

phantom20' Alıntı:
Melrock erol usta ilgilenmistir muhtemelen erol ustada iyidir. aracinizi gule gule kullanin.
Teşekkür ederim. Doğrudur Erol usta ilgilendi araçla. ben şahsen memnun kaldım kendisinden. bundan sonraki bakım yada olası problemlerde de ilk adresim kendisi olacaktır.

ttogan' Alıntı:
Aracınızı yüksek devirli kullanmazsanız yani motoru sıkıştırmazsanız yağ eksiltmesi olmaması lazım.
Ustanın dediği gibi daha uzun müddet, efendi sürüşle, problem yaşamadan kullanabilirsiniz.
Eurodiesel kullanmaya özen gösterin. Daha sağlıklı oluyor. Naçizane tavsiyemdir.

Zaten aracı çok zorlayan biri değilimdir. uzun yolda da 120-130'u geçmem. dolayısı ile araç da genelde 2500 devri pek geçmiyor. en fazla 3000'e çıkar o da nadiren. aslında 3.0 motor yüzünden o da. bizim diğer aracımız olan 1.6 doblo böyle değil. 110-120 yapınca yaptığınızı biliyorsunuz. halbuki bu araçta hangi ara 120-130'a geldiğinizi anlamıyorsunuz bile. alet akıp gidiyor bir anda :D özetle aracı günlük pek kullanmayı düşünmüyoruz. bir tek yılda 3-5 defalığına kamp-gezi aktivitelerimizde kullanacağız inşallah. o yüzden hem km hem de kötü kullanım anlamında yorulmayacağını düşünüyorum aracın. bakalım yaşayıp göreceğiz. bu arada arıcı da banka kredisi ile aldık. en azından kredi bitene kadar 18 aylığına büyük bir masraf çıkarmazsa yırttık demektir. ondan sonrası yokuş aşağı ;D

Etiketler

çok teşekkür ederim. Allah her isteyene gönlüne göre versin diyoruz. biz şimdilik muradımıza erdik. zaman içerisinde kozmetik ve arazi ekipmanı ile ilgili yenilemelerini de yaptık mı tadından yenmeyecektir.

arazide iyi lastik ve önde vinç ile çok standart araçtan fazla iş yapan değeri pek anlaşılmamış bir araç

bir zamanlar servislerin hararet problemini çözememesi biraz gözden düşürsede aracı daha sonra çözüm bulununca da insanlara duyurulmayınca sorunlu makina kaldı adı

ben 3 sene boyunca yapmadığım işkence kalmamasına rağmen sattığım kişi halen kullanıyor

bazen aşkım depreşiyor geri al aracı sağlam modla ömürlük kullan diorum ama :D

Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

Hararet probleminin kesin cozumu nedir? Radyatoru buyutmenin yeterli olmadigi soyleniyor.

Daha önce de yazdım,yine yazayım.Aracın davlumbaz ve pervanesi ülkemiz şartlarına küçük.
Nissan Türkiye bunu büyük davlumbaz ve büyük pervane ile o zamanlarda halletti.
Gelgelelim arkadaşımızın dediği gibi adı sorunlu araç olarak hafızalarda yer etti bir kere.

Aslına bakarsanız sistem sağlıklı olduğu zaman korkulacak bir şey yoktur.
Klima açıkken yokuş yukarı bastıkça hızlanma devam eden bir araçtır,gitmem demez.
Bu esnada hararet ibresi sakince yükselir ve bunu görüp az yavaşlarsanız sabit kalır.

Oldu ki unuttunuz araç hızlandı ve hararet yükseldi.Tehlikeli boyuta gelince güç kesilir.
Motor stop etmez ama 30-40 km den fazla hız yapamaz hale gelirsiniz.
Hararet yeniden normal seviyeye gelince tekrar eski konumuna döner.
Yani sizi serbest bırakır.Bunu sık sık yapamazsınız,yaparsanız motoru yersiniz.

Eğer bakımlı ise geçerli bu yazdıklarım.Bilinçli bir şekilde fazla yormadan sıkıştırmadan kullanın.
O zaman uzun yıllar sorunsuzca size hizmet eder.Benimki dizel 98 model 370.000 de.
Radyatörü hala orjinal ve dikkat ederek yaz kış heryere gidiyorum.
Ağır çamurdan çıkınca alt üst ve radyatörü mutlaka yıkatırım.

Ben bunlara dikkat edemem derseniz radyatör büyütmek ama en az dört sıra ile uygundur.
Davlumbaz ve pervane büyütmek te diğer bir sorun gidericidir.
Hepsini yapmak çok daha soğutma sağlar tabii ki.

Sonra da kışın bu aracı ısıtamıyorum demeyesiniz de!!!
Şaka bir yana bu durum için de farklı termostat kullanarak sorun çözülür.
Şahsi bilgilerimden bazılarıdır,yardımcı olmasını umarım.

hararet sorunu büyük radyatör davlumbaz

ya da arap ülkeleri için üretilmiş modellerin radyatör ve davlumbaz montajı ile sorunsuz binilecek araç

burada nissan türkiyenin araç getirirken yanlış teknik veri vermesi sonucu farklı iklim koşuluna göre araç geldiği ülkemiz şartlarına göre araç gelmediği için bu sorun oluşmuş daha sonraki araştırmalarımdan çıkan sonuç....

fakat nissan gibi büyük bir firmanın anında müdahalesi ile 3.0 modellerinde bu sorun nerdeyse görülmez

Tekrar merhabalar,
Araca park sensörü ve geri kamerası taktırmak istiyorum. tabi kamera için bir de ekran gerekli. hazır o kadar tesisat çekilecek, uğraşılacak, sırf ekran olsun diye para vermek yerine bir multimedya cihazı alayım diye düşündüm. Hem navigasyon/multimedya özelliklerinden faydalanmış olurum hem de geri kamerası için ekran görevi görmüş olur.
Tavsiye edebileceğiniz, Terrano'lara uyan bir navigasyonlu multimedya cihazı modeli var mıdır acaba?

selamlar, bende tecrubelı arkadaşlara bır sual edeyım ıstıyorum.. bır arkadaşımızda 3 kapı 99 otomatık 2.7 terrano 2 var, araç 260.000 kmde ve diri durumda, tek sıkıntısı vites otomatikteyken 1 den 2 ye ve 2 den 3 e geçişte vuruntu yapıyor, yanı vıtes gecıslerınde tak sesı ıle beraber araç one fırlıyor. .Sebebını bulamamışlar sızce sıkıntı neden kaynaklı olabılır? Bırde EGR valfı ıptal etmısler performans arttı dıyorlar doğruluğu varmıdır? Son olarak bu km de aracı alırken nelere dıkkat etmek lazım standardın dışında ozellıkle göstert dedıgınız bır yerı varmıdır? Sımdıden teşekkür ettım, saygılar

egr valfi takılması lazım performans artmaz

şanzuman problemi içinde bulunan türbün den yapar yada basınç musluğu denilen halk arasında parçasından otomatik şanzuman ustasının bakması lazım

Hararet probleminin kesin cozumu nedir?

Kullanma klavuzunu okumak ve orda yazanları yapmak. Yani bunu ilk sahibinin yapması lazımdı, o öyle yapmadıysa sizin yapabileceğiniz şey motor bozulduğunda ustanın iyisini bulmak. Tabi bu da biraz iş işten geçtikten sonra korener bypass ameliyatı olmaya benziyor. Gençken spor yapıp fazla yağlı şeyler yememek daha iyi :D

barb_alone' Alıntı:
egr valfi takılması lazım performans artmaz

şanzuman problemi içinde bulunan türbün den yapar yada basınç musluğu denilen halk arasında parçasından otomatik şanzuman ustasının bakması lazım

bu dedıgınız arızalardan sebepse malıyetı ne olur kabaca?

suziki jimny' Alıntı:
bu dedıgınız arızalardan sebepse malıyetı ne olur kabaca?

terrano da şanzuman kırdım 3500TL gibi bir maliyet tutmuştu baya zaman olmuştu en iyisi sağlam bir otomatik şanzuman ustasına gösterip fiyat almak olur

barb_alone' Alıntı:
terrano da şanzuman kırdım 3500TL gibi bir maliyet tutmuştu baya zaman olmuştu en iyisi sağlam bir otomatik şanzuman ustasına gösterip fiyat almak olur

hmm anladım, bılgı ıcın teşekkürler, bu arada onerecegınız bır usta varmı bu arızayı tespıt edıp alınırmı alınmazmı dıyebılecek? Istanbul -kağıthanedeyım ben

suziki jimny' Alıntı:
hmm anladım, bılgı ıcın teşekkürler, bu arada onerecegınız bır usta varmı bu arızayı tespıt edıp alınırmı alınmazmı dıyebılecek? Istanbul -kağıthanedeyım ben

açık adresi şu anda mevcut değil ama size yakın olan maslak Atatürk sanayi sitesine uğramanızı tavsiye ederim orada birkaç otomatik şanzuman tamiri yapan yer var herhangi bir mekanikçi usta dan adres alabilirsiniz....

benim yaptırdığım yer II kısım 36. sokak ismail usta vardı halen açık mı bilemiyorum

banada nıssan konusunda yardımcı olmak ısteyen varmı arkadaslar kayış ve motorun yag kacırma sorunu falan var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri