Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 720,794
Merhaba,
2001 model 2.7 dizel terranom ile aranızdayım. Aracı yeni aldım. Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Suan arazi lastikleri var sanırım araçta. Normal yaz lastikleri taksam yakıt konusunda bir fayda sağlarmı? Şimdiden teşekkürler

15CA350C 4410 4394 882D 44A261CFFB5C

60BF737B 9071 4ACE B88F 7E3A284E06A6

Etiketler

Merhaba,
2001 model 2.7 dizel terranom ile aranızdayım. Aracı yeni aldım. Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Suan arazi lastikleri var sanırım araçta. Normal yaz lastikleri taksam yakıt konusunda bir fayda sağlarmı? Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 499846

Ekli dosyayı görüntüle 499847
merhaba güle güle kullanın çok güzel bir araç.. yakıt tüketiminde biraz azalma oluyor ama çok fazla bi fark beklemeyin ama. bence arazi lastikleri kalsın araca extra br hava katıyor :smiley:)

merhaba güle güle kullanın çok güzel bir araç.. yakıt tüketiminde biraz azalma oluyor ama çok fazla bi fark beklemeyin ama. bence arazi lastikleri kalsın araca extra br hava katıyor :smiley:)

Teşekkür ederim. Dün michelin asfalt lastikleri taktırıp ön tarafı düşürttürdüm. Sadece şehirde kullanacağım çünkü. 75 krş luk tüketimi biraz düşürebilir belki. Diger kastiklerdeki çekme problemide düzeldi. Bir sorumda aracın ön lastikleri hafif içe bakıyor bu durum normalmi?

Teşekkür ederim. Dün michelin asfalt lastikleri taktırıp ön tarafı düşürttürdüm. Sadece şehirde kullanacağım çünkü. 75 krş luk tüketimi biraz düşürebilir belki. Diger kastiklerdeki çekme problemide düzeldi. Bir sorumda aracın ön lastikleri hafif içe bakıyor bu durum normalmi?

ön lastiklerin içe bakma durumu normal değil ama bi foto atabilirseniz benim araçla bir kıyaslama yapabiliriz.

Kamber ayarında bozukluk varmış. Fakat bu araçlarda kamber ayarı yağılmıyor sanırım. Bu sorunu nasıl düzelteceğim. Rot ayarına soktum sol lastikte fark daha cok.
bu konuda benimde bi fikrim yok.. istanbul'daysanız bu terranodan anlayan bi usta bulabilirseniz aslında.. maslak sanayide vardı galiba

bu konuda benimde bi fikrim yok.. istanbul'daysanız bu terranodan anlayan bi usta bulabilirseniz aslında.. maslak sanayide vardı galiba

Buldum. Maslak Atatürk sanayide Nur Oto Erol Usta i, tam bir terrano doktoru. Bir bakışta sorun çözüldü. Alt rotiller orjinal olmadıgı için kısa geliyor ve aracın ayarını bozuyormuş. Ön takımı komple değiştirdik. Yükseklik ayarları yapıldı. El freni teli değişti. Arka balatalar değişti. Araç Erol ustanın deyimiyle TAY gibi oldu...

Buldum. Maslak Atatürk sanayide Nur Oto Erol Usta i, tam bir terrano doktoru. Bir bakışta sorun çözüldü. Alt rotiller orjinal olmadıgı için kısa geliyor ve aracın ayarını bozuyormuş. Ön takımı komple değiştirdik. Yükseklik ayarları yapıldı. El freni teli değişti. Arka balatalar değişti. Araç Erol ustanın deyimiyle TAY gibi oldu...
sorunun çözülmesine sevindim.. bu işlemler ne kadara çıktı?

Arkadaşlar 2.7 düzel ptomatik. Parkta iken gösterge panelinde ATP uyarısı yanıyp. N ye yada D ve R ye aldığımda sönüyor. Bunun anlamı nedir?

Image

Şanzıman problemi varsa yanar( Automatic Transmision Problem) bi şanzıman yağına baktırın önce.. Eğer değişim yaptıracaksanız koyulan yağ ATF olması lazım.. Genelde hata yapıp ATF-II koyuyorlar..

Cümleten selamünaleyküm

Uzun süren (yaklaşık 3 ay) araştırmalarım ve nihayetinde de bütçemi ayarlamam sonucu ben de Terrano kervanına katılmış bulunuyorum. Öncelikle başta terrano hakkında olmak üzere, gönlüme hoş gelen hemen her araçlar ilgili detaylı, seviyeli ve derin bilgilerini paylaşan ağabeylere, arkadaşlar sonsuz teşekkürler. Sayenizde gerek araç seçerken, gerekse alırken kontrol aşamalarında çok rahat ettim. İnterneti nimete çeviren ender platformlardan biridir forumlar ama sayenizde. Terrano ile ilgili başlıkları en başından sonuna kadar okudum neredeyse ve ilk aracım olmasına rağmen tanıyorum diyebilirim, sağolun, varolun.
Gelelim bizim araca; efendim uzun araştırmalar sonucu Adana'da bir araç bulmuştum fakat kayıtlarda ilandakinden farklı bilgiler çıkınca oralara kadar gidip boş dönmekten vazgeçtim ve yaşadığım ilde (kayseri) satılık olan 1998 model 2.7 Düz Dizel, 5 kapı olanı geçtiğimiz hafta aldım. Aracım 234 bin km'de ve önceki sahibinin söylediğine göre tüm bakımları eksiksiz yapılmış. Sözüne de güveniyorum çünkü satış öncesi söylediğinden ne eksik ne fazla hiç bir şey çıkmadı eksper testlerinde. (motor %77,50 bu arada) Aracın hiç hasar kaydı ve değişeninin bulunmaması da benim için tercih sebebi oldu. Yaşı gereği farklı yerlerinde lokal boyalar var fakat ben boya takıntısı olan biri değilim; sonuçta kaportada seyahat etmiyoruz ve görünüm olarak düzgünse benim için problem teşkil etmez. İşim gereği (hayatta kalma uzmanıyım) off-road değil ama ufaktan araziye girip çıkıyoruz, genellikle stabilize veya çarşak, otomobil ve van'ların da ulaşabildiği yerlerde etkinlikler ve eğitimler yapıyoruz ama bazen de bazı bölgelere ulaşabilmek, ulaşmaya çalışırken de "acaba lastik yarılır mı? çamura saplanır mıyız?" gibi korkular yaşamadan gidebilmek gerçekten büyük lüks ve keyif. Diğer yerlere zaten ayaklarımız taşıyor :smiley:
Evet terrano şehir içinde biraz yakıyor ama ezelden beri dizel kullanan birisi olarak ben uzun yolda çok üzeceğini zannetmiyorum. Bunu araç yüksek viteste 2 bin devir ve civarında stabil seyrederken de hissettiriyor zaten; tatlı ve sessiz bir çalışma düzenine geçiyor motor.

Sorum ise şöyle; gerek kısa gerekse uzun huzmeli farlarım yeterince aydınlatmıyor. Akşamüstü ve akşam hususi olarak far yakıp trafikteki diğer araçların aydınlatmasına ve bendekine bakıyorum. Karanlıkta dahi şehir içinde önümdeki yolda farımı zor seçiyorum. Ampülleri orjinaliyle değiştirsem canlılık olur mu? Veya direkt xenon ampül taksak, mevcut far camında verim alabilir miyiz? Geceleri seyahat etmeyi seven birisi olarak, araç bu halde muayeneden geçmiş de olsa benim için far mühim mesele, göremediğim şeyden korkarım :smiley: Zaten yakın zamanda ekstra aydınlatmalar (ön arka ve yan) takacağım ancak şehir içinde durduk yere sis yakan tiplere gıcık olan birisi olarak önümü rahat görebilmek için ekstra far yakmak istemem. Bir de acaba bu modeldeki yuvarlark farları, yine yuvarlak ve aynı çapta, düze şeffaf tarzda başka farla değiştirebilir miyiz?

Yardımlarınız ve önceki yıllara dayanan süper yorumlarınız için tekrar teşekürler...

Tüm arkadaşlara selamlar. Bende x35 imi satıp terrano almayı düşünüyorum önceden tercihim vitara idi ama fiyat olarak terrano dan pahalı boyut olarak ise küçük. Birde tüp var 4 kişilik aile için yetersiz kalır bu yüzden yönü terrano ya çevirdim dizel otomatik olacak gibi. Seneden seneye bi uzun yol yapıp köye yaylaya çıkarım işimi görür diye düşünüyorum. Benim merak ettiğim 3. Sıra koltuklar nasıl en azından 2 çocuk oturabilirmi? Memlekete giderken geniş geniş giderim dönüşte de 3. Sıra koltukları yatırsam bayağı bagaj kalırmı diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri