Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 720,861
Tüm arkadaşlara selamlar. Bende x35 imi satıp terrano almayı düşünüyorum önceden tercihim vitara idi ama fiyat olarak terrano dan pahalı boyut olarak ise küçük. Birde tüp var 4 kişilik aile için yetersiz kalır bu yüzden yönü terrano ya çevirdim dizel otomatik olacak gibi. Seneden seneye bi uzun yol yapıp köye yaylaya çıkarım işimi görür diye düşünüyorum. Benim merak ettiğim 3. Sıra koltuklar nasıl en azından 2 çocuk oturabilirmi? Memlekete giderken geniş geniş giderim dönüşte de 3. Sıra koltukları yatırsam bayağı bagaj kalırmı diye düşünüyorum.

Özdemir bey merhaba, en arka ikili koltuk çok genişçe olmasa da çocuklar için yeterli oalcaktır. Emniyet kemerlerine kadar var araçta lakin ayaklar için fazla yer yok. koltuk bagaj zeminine monte ediliyor; istendiğinde çıkarılabiliyor. Ayrıca otomatik değil de düz şanzıman tavsiye ederim. Ben de 2.7 dizel düz şanzımanı uzun uzun araştırma ve okumalar sonucu aldım. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim size de

Etiketler
Özdemir bey merhaba, en arka ikili koltuk çok genişçe olmasa da çocuklar için yeterli oalcaktır. Emniyet kemerlerine kadar var araçta lakin ayaklar için fazla yer yok. koltuk bagaj zeminine monte ediliyor; istendiğinde çıkarılabiliyor. Ayrıca otomatik değil de düz şanzıman tavsiye ederim. Ben de 2.7 dizel düz şanzımanı uzun uzun araştırma ve okumalar sonucu aldım. Şimdiden hayırlı olsun diyeyim size de
Hoçam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Otomatik isteme sebebim eşimde kullanması için. Manuel zor oluyor. Şöyle fazla zorlamadan kullanacağız biraz uzun yol biraz şehir içi. Yıllık 5 bin km yi geçmem onun için 3.0 dizel yada 2.7 dizel almayı istiyorum. Uzun yolda fazla sıkıştırmadan 90-100 km hızlarla giderim. Uzun yolda siz kullandınızmı aracınızı? Teşekkür ederim.

Hoçam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Otomatik isteme sebebim eşimde kullanması için. Manuel zor oluyor. Şöyle fazla zorlamadan kullanacağız biraz uzun yol biraz şehir içi. Yıllık 5 bin km yi geçmem onun için 3.0 dizel yada 2.7 dizel almayı istiyorum. Uzun yolda fazla sıkıştırmadan 90-100 km hızlarla giderim. Uzun yolda siz kullandınızmı aracınızı? Teşekkür ederim.

Anladım hocam tercih meselesi tabi ki saygı duyarım. 3.0 olanların birçok açıdan daha başarılı olduğunu uzun uzun okudum ben de konunun üstadlarından lakin bende 2.7 var. Fazla uzun yol şansım olmasa da ben de şehir içi ve dışı karışık kullanıyorum; 2000-2200 devir civarında seyrediyorum ortalama ve 5. viteste bu devirlerde 110-120km sürati görüyor düz yolda. Ayırca uzun yolda bu devirlerde çok tatlı bir motor sesi ve konforla ilerliyor araç, kullandığım en iyi dizel bugüne kadar. (daha önce eski kasa isuzu pick-up, dacia 1.5 dizeller ve kullandım) Üzerinde de AT lastikler olmasına rağmen asfaltta pek lastik sesi duymuyorum. kalkış ve vites geçişlerindeki turbo sesi ise pek sevdiğim bir ses :smiley: Çok sıkıştırmıyorum, şehir içi 50kr, uzun yolda şse 35-37kr yakıyorum. Dün huhusi olarak test etmek için de 100 liralık dizel aldım ve kilometre sıfırladım. Şehir içi kullanıyorum 2 gündür bakalım ne çıkacak sonuç.
Bana göre bu fiyat skalasında alınabilecek, günlük uzun süreler şehir içi kullanım vs hariç, aile için ve ufaktan araziye girilebilecek, performansı yüksek çok ideal bir araç

Üstadım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. En çokta fiyat konusu cazip geliyor yani terrano fiyatlarına artık lada niva alınabiliyor ancak. Yani önceleri vitara bakıyordum görüntü olarak çok beğeniyordum ama fiyat olarak terrano dan pahalı o paralara ortalama terrano almak daha mantıklı geliyor. Hem daha büyük daha yüksek donanımlı ve yakıt vs. gideleri bakımından da arada dağlar kadar fark olacağını sanmıyorum. İnşallah aracı alarak aranıza katılırım tez zamanda. Kalın sağlıcakla.

ben 3 ay önce 97 2.4 terrano aldım ilk sahibinden aldığıma pişman olmadım arazide de çok başarılı şehirdede, uzun yolda 30-35 kuruş arası şehir içi 40 kuruş civarlarında yakıyor 4x4 ler arasında belkide en az yakanlardandır. Çok konforlu sağlam bi araç düzgün ve diri olarak bulunca uzun yıllar keyifle kullanırsınız ( parça sıkıntısı yok sipariş verirsen ankara veya istanbuldan bi kaç gün içinde elinde olur). Millet alışmış bakkaldan tofaş parçası bulmaya o yüzden parçları sıkıntılı diye şuursuzca konuşuyor. İçi çok geniş bagaj hacmi büyük ben uzun boylu olmama rağmen kafamla tavan arasında gene bayağı bir mesafe kalıyor. Tam açılabilir sun roof u var

Merhaba,
2001 model 2.7 dizel terranom ile aranızdayım. Aracı yeni aldım. Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Suan arazi lastikleri var sanırım araçta. Normal yaz lastikleri taksam yakıt konusunda bir fayda sağlarmı? Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 499846

Ekli dosyayı görüntüle 499847
araban hayırlı olsun çok güzel görünüyor bişey sormak istiyorum tavandaki çıtaları neren aldınız ben de takmayı düşünüyorum tepe lambaları tavan sepeti gibi şeyler için

Cümleten selamünaleyküm

Uzun süren (yaklaşık 3 ay) araştırmalarım ve nihayetinde de bütçemi ayarlamam sonucu ben de Terrano kervanına katılmış bulunuyorum. Öncelikle başta terrano hakkında olmak üzere, gönlüme hoş gelen hemen her araçlar ilgili detaylı, seviyeli ve derin bilgilerini paylaşan ağabeylere, arkadaşlar sonsuz teşekkürler. Sayenizde gerek araç seçerken, gerekse alırken kontrol aşamalarında çok rahat ettim. İnterneti nimete çeviren ender platformlardan biridir forumlar ama sayenizde. Terrano ile ilgili başlıkları en başından sonuna kadar okudum neredeyse ve ilk aracım olmasına rağmen tanıyorum diyebilirim, sağolun, varolun.
Gelelim bizim araca; efendim uzun araştırmalar sonucu Adana'da bir araç bulmuştum fakat kayıtlarda ilandakinden farklı bilgiler çıkınca oralara kadar gidip boş dönmekten vazgeçtim ve yaşadığım ilde (kayseri) satılık olan 1998 model 2.7 Düz Dizel, 5 kapı olanı geçtiğimiz hafta aldım. Aracım 234 bin km'de ve önceki sahibinin söylediğine göre tüm bakımları eksiksiz yapılmış. Sözüne de güveniyorum çünkü satış öncesi söylediğinden ne eksik ne fazla hiç bir şey çıkmadı eksper testlerinde. (motor %77,50 bu arada) Aracın hiç hasar kaydı ve değişeninin bulunmaması da benim için tercih sebebi oldu. Yaşı gereği farklı yerlerinde lokal boyalar var fakat ben boya takıntısı olan biri değilim; sonuçta kaportada seyahat etmiyoruz ve görünüm olarak düzgünse benim için problem teşkil etmez. İşim gereği (hayatta kalma uzmanıyım) off-road değil ama ufaktan araziye girip çıkıyoruz, genellikle stabilize veya çarşak, otomobil ve van'ların da ulaşabildiği yerlerde etkinlikler ve eğitimler yapıyoruz ama bazen de bazı bölgelere ulaşabilmek, ulaşmaya çalışırken de "acaba lastik yarılır mı? çamura saplanır mıyız?" gibi korkular yaşamadan gidebilmek gerçekten büyük lüks ve keyif. Diğer yerlere zaten ayaklarımız taşıyor :smiley:
Evet terrano şehir içinde biraz yakıyor ama ezelden beri dizel kullanan birisi olarak ben uzun yolda çok üzeceğini zannetmiyorum. Bunu araç yüksek viteste 2 bin devir ve civarında stabil seyrederken de hissettiriyor zaten; tatlı ve sessiz bir çalışma düzenine geçiyor motor.

Sorum ise şöyle; gerek kısa gerekse uzun huzmeli farlarım yeterince aydınlatmıyor. Akşamüstü ve akşam hususi olarak far yakıp trafikteki diğer araçların aydınlatmasına ve bendekine bakıyorum. Karanlıkta dahi şehir içinde önümdeki yolda farımı zor seçiyorum. Ampülleri orjinaliyle değiştirsem canlılık olur mu? Veya direkt xenon ampül taksak, mevcut far camında verim alabilir miyiz? Geceleri seyahat etmeyi seven birisi olarak, araç bu halde muayeneden geçmiş de olsa benim için far mühim mesele, göremediğim şeyden korkarım :smiley: Zaten yakın zamanda ekstra aydınlatmalar (ön arka ve yan) takacağım ancak şehir içinde durduk yere sis yakan tiplere gıcık olan birisi olarak önümü rahat görebilmek için ekstra far yakmak istemem. Bir de acaba bu modeldeki yuvarlark farları, yine yuvarlak ve aynı çapta, düze şeffaf tarzda başka farla değiştirebilir miyiz?

Yardımlarınız ve önceki yıllara dayanan süper yorumlarınız için tekrar teşekürler...
TERRANON hayırlı uğurlu olsun farlar eski golflerin farlarıyla uyumluymuş galiba onlarla değiştirebilirsin

ben 3 ay önce 97 2.4 terrano aldım ilk sahibinden aldığıma pişman olmadım arazide de çok başarılı şehirdede, uzun yolda 30-35 kuruş arası şehir içi 40 kuruş civarlarında yakıyor 4x4 ler arasında belkide en az yakanlardandır. Çok konforlu sağlam bi araç düzgün ve diri olarak bulunca uzun yıllar keyifle kullanırsınız ( parça sıkıntısı yok sipariş verirsen ankara veya istanbuldan bi kaç gün içinde elinde olur). Millet alışmış bakkaldan tofaş parçası bulmaya o yüzden parçları sıkıntılı diye şuursuzca konuşuyor. İçi çok geniş bagaj hacmi büyük ben uzun boylu olmama rağmen kafamla tavan arasında gene bayağı bir mesafe kalıyor. Tam açılabilir sun roof u var
35-40 kuruşmu yakıyor benim x35 daha fazla yakıyor. O da 7 koltukmu? Gerçi bana otomatik lazım ama yakıt gerçekten düşükmüş dizeller nasıl acaba? Ben dizel otomatik için 50-70 kuruş gözden çıkardım. Parça konusu pek dert değil sonuçta çok zorlamadan kulanacam biraz uzun yol biraz uzun yol biraz köy yolunda kullanacam bakalım hayırlısı artık.

ev
35-40 kuruşmu yakıyor benim x35 daha fazla yakıyor. O da 7 koltukmu? Gerçi bana otomatik lazım ama yakıt gerçekten düşükmüş dizeller nasıl acaba? Ben dizel otomatik için 50-70 kuruş gözden çıkardım. Parça konusu pek dert değil sonuçta çok zorlamadan kulanacam biraz uzun yol biraz uzun yol biraz köy yolunda kullanacam bakalım hayırlısı artık.
evet gerçekten en az yakan arazi aracıdır belkide evet 7 koltuklu ama lpg tankını koltugun arkasına monteli olması lazım dizeller biraz daha fazla yakıyor benzinliye göre dizeller uzun yolda 45 55 kuruş arası galiba türkiyede pek tutulmamış ama iyikide tutulmamış yoksa fiyatı 40 dan aşağı olmazdı rusya ve ukrayna da çok kullanılıyo terranolar sun roof standart hepsinde vede çok konforlu otomobil gibi

eğer dizel alacaksanız 3.0 di olanı yeni nesil motor 154 beygir ve de 2.7 den daha az yakıyor

Bende 3.0 dizel düşünüyorum artık km biraz fazla olacak gibi düşük km li yok ama o da motor yürür sağlam olduktan sonra onlarda çok önemli değil sakin sakin kullanıp giderim diye düşünüyorum.
3.0 motorlar zd 30 model patrollarla aynı motordu galiba patrol da nerdeyse arazi araçları arasında üst sıralarda başarılı inşallah diri ve düzgün kullanılmış bir terranoya rastlarsınız şimdiden hayırlı olsun

3.0 motorlar zd 30 model patrollarla aynı motordu galiba patrol da nerdeyse arazi araçları arasında üst sıralarda başarılı inşallah diri ve düzgün kullanılmış bir terranoya rastlarsınız şimdiden hayırlı olsun

Çok sağolun teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tekrar merhabalar
Bugün yakışla ilgili ölçüm yapma şansım oldu. 3 gün önce kasten ibre kırmızıya tam denk gelene dek yakıt almamıştım; sonra 100 liralık yakıt alarak kilometreyi sıfırladım. Toplamda 235 km yol yapmışım (şehir içi) ve aracı aldığım önceki sahibinin söyleiğinden de düşük çıktı yakıtı. Bu arada tekrar hatırlatmak gerekirse araç 1998 Terrano II 2.7 Düz Dizel.
Ezelden beri dizel kullanan birisi olduğumdan süratten çok devir saatine bakarım bu arada :smiley: Bu aracımı da 2200-2300 devirler civarında kullanıyorum. Bana göre sunduğu konfor ve keyife karşılık şehir iççi kilometrede 43 kuruş şahane bir rakam. Üstelik yaşadığım semtin merkezle bağlantısı gereği (tramvay güzergahı) yolumun üzerinde haddinden fazla kavşak ve kırmızı ışık var (ortalama 500 metrede bir)

Yakıt konusunda da içim rahatladığına göre sırada biraz kişiselleştirme var sanırım :smiley:

Aracımın şu anki görünümü böyle
8e6a801dc015e2eee9ebf86f2733f430.jpg

Aklımda tamponları ve kapı korumalarını (şu an gri) siyaha boyamak, cantları siyaha boyamak ve tavan sepeti var. Tavan sepetiyle ilgili malum fiyatlar da hepiniz gibi beni de "kendin yap" kulvarına sevketti. Demir çelik işçiliği harika bir ağabeyimle görüştüm. Temiz ölçüleri çıkarınca başlayacağız kısmetse. Ayrıca izlediğim birkaç videoda (youtube) yağmur kanalı olmayan tavanlara sepet monte ederken ya kapı fitili altına delik açarak ayakları takıyorlar ya da mevcut tavan barlarını sökerek onların tespit edildiği deliklere montaj yapıyorlar. Sizce hangisi daha sağlıklı olur? Şahsen mevcut barların bağlandığı noktaların az olması (2 ön 2 arka toplam 4 nokta) beni düşündürüyor.

Kısa bir not daha; geçenlerde logomun yedek lastik kılıfı üzerinde güzel duracağını düşünerek önce kılıf yüzünü temizleyip ardından mat siyah spreyle puma figürü ve 4wd yazısını kapadım. Ardından da reklamcıda plotter marifetiyle istediğim ölçüde kestirdiğim logomu yapıştırdım. Şu an için sağlıklı duruyor (üst kısımdaki ufak bir eksiklik hariç, folyonun kenarına denk gelmiş sanırım) zamanla kalkacak gibi olursa maskeleme bandı ile çevresini dönüp sonra iç kısmı sökerek şablon oluşturup bu kez beyaz spreyle logoyu tamamen kalıcı hale getireceğim.
Bagaj kapağındaki eskimiş Terrano II yazısıyla ilgili de güzel bir fikrim var bu arada, yaparsam onu da paylaşırım
32530677_10155849452501234_3401224720991911936_n.jpg

Tekrar merhabalar
Bugün yakışla ilgili ölçüm yapma şansım oldu. 3 gün önce kasten ibre kırmızıya tam denk gelene dek yakıt almamıştım; sonra 100 liralık yakıt alarak kilometreyi sıfırladım. Toplamda 235 km yol yapmışım (şehir içi) ve aracı aldığım önceki sahibinin söyleiğinden de düşük çıktı yakıtı. Bu arada tekrar hatırlatmak gerekirse araç 1998 Terrano II 2.7 Düz Dizel.
Ezelden beri dizel kullanan birisi olduğumdan süratten çok devir saatine bakarım bu arada :smiley: Bu aracımı da 2200-2300 devirler civarında kullanıyorum. Bana göre sunduğu konfor ve keyife karşılık şehir iççi kilometrede 43 kuruş şahane bir rakam. Üstelik yaşadığım semtin merkezle bağlantısı gereği (tramvay güzergahı) yolumun üzerinde haddinden fazla kavşak ve kırmızı ışık var (ortalama 500 metrede bir)

Yakıt konusunda da içim rahatladığına göre sırada biraz kişiselleştirme var sanırım :smiley:

Aracımın şu anki görünümü böyle
8e6a801dc015e2eee9ebf86f2733f430.jpg

Aklımda tamponları ve kapı korumalarını (şu an gri) siyaha boyamak, cantları siyaha boyamak ve tavan sepeti var. Tavan sepetiyle ilgili malum fiyatlar da hepiniz gibi beni de "kendin yap" kulvarına sevketti. Demir çelik işçiliği harika bir ağabeyimle görüştüm. Temiz ölçüleri çıkarınca başlayacağız kısmetse. Ayrıca izlediğim birkaç videoda (youtube) yağmur kanalı olmayan tavanlara sepet monte ederken ya kapı fitili altına delik açarak ayakları takıyorlar ya da mevcut tavan barlarını sökerek onların tespit edildiği deliklere montaj yapıyorlar. Sizce hangisi daha sağlıklı olur? Şahsen mevcut barların bağlandığı noktaların az olması (2 ön 2 arka toplam 4 nokta) beni düşündürüyor.
Yakıt değerlerini görünce terrano hevesim artıyor tam benlik araç. Yüksek konforlu donanımlı dahası fiyatına göre alınabilecek en iyi araba. Neyse araç alınca sizlerin bilgelerinizden daha fazla faydalanacağım inşallah kalın sağlıcakla Allah kaza bela vermesin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.