Off Road Deyince Aklınıza Hangi Marka Gelir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sensar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,285

off road deyince hangi markayı hatırlarsınız

• Kullanılan toplam oy
    24
  • Anket kapatılmış .

Etiketler

Ynt: Off Road Deyince Aklınıza Hangi Marka Gelir

Hepsi güzelde benim aklımda olan dayımın kullandığı 76 model çift kabin 4x4 6 silindirli benzinli yerden 4 ileri orjinal vinçli 250 ford vardı şimdi aynı arabanın tek kabini bir arkadaşımda var oda 4x4 alınca koldan 3 ileri idi sonra dızel koyup 4 ileri şanzıman koydu satması mümkün değil.
Ayrıca bir komşumuzun doç'u vardı 300 lük sanırım 60 ların sonu veya 70 başı bir modeldi oda 4x4 8 silindirli arka çift lastikli önünde kocaman bir viç vardı gitmesi için sanki yola gerek yoktu.O arabadan pek görmedim.Tampon ön panjurdan birhayli ilerde haliyle vinç var.Hani şöyle lambalar reno 12 lerinki gibi sağda solda 2 şer tane ve hemen altlarında ortalı sarırenkli sinyal lambaları vardı.Kaputa her iki tarafta power wagon yazardı ahşap kasalıydı.Yıllardır kullanılmadan durur.Son gördüğümde sadece ahşap kasası çürüdü diğer kısmı özellikle nikelajlı kısmı pırıl pırıldı.Mog gibi bir araba,zaten dev diye bahsederlerdi.(O zaman BMC nin dev leri daha yoktu)Bu arabayı bilen abilrimiz vardır.Mutlaka 4x2 si de vardır.Bilgi verebilirlerse sevinirim.Ne bileyim belkide satıalmaya çalışabilirim.
Sağlıkla kalın.

Günatdın arkadaşlar,
29.01.2010 tarihli yazıda behsettiğim araç olan 300 lük doç la ilgili bir resim buldum.Bakabilirseniz <<Türk nakliyesine emeği geçen araçlarımız>>başlığında arayıp 5 nolu sayfaya bakarsanız sayın M.Ali SADE beyefendinin resmini bulup koymuş olduğu aracı görebilirsiniz.Aradaki tek fark burdaki resimde araç dingilli 4x4 değil.Benim komşumdaki 4x4 olup önüvinçliydi.
Sağlıkla kalın.

İyi günler
İlk olarak LR Defender geliyor
Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR