Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 197,121

erthem

Moderatör
Yer
Ordu
Merhaba Arkadaşlar

Kısa Bir Süredir Offroad tipi go kart modellere merak saldım ve kısa bir araştırma sunucu böyle bir araçı yapabileceğime karar kıldım. Ve aklımda bir ton soru var. acaba gezenbilir eşrafından bu konu hakkında bilgisi deneyimi merakı olan birileri varmıdır.

Plan-Proje hakkında yardımcı olabılecek , motor secımı, tekerlekler, şase amortisörler, dizliler, zincier bır yıgın soruu aklımı allak bullak ettı.

Ben inaniyorumki geniş yelpazeye sahıp bu siteden cıkar bır kac cevher ve bana yardımcı olabilir...

Saygılarımla

Etiketler

Ynt: Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

Bir Kaç Örnek Ama Bunlar Cok Profesyonel Projeler

Gokart 311862175607 buyuk

New Go Cart

Gocart 796487

Selam,aracı yapmak mı istiyorsunuz yoksa toplamak mı onu bilemiyorum.Ama en azından şasi sizin elinizden çıkacak sanırım.Amatör bir proje için motor seçimi Honda nın GX serisi olmalı bence;CVT şanzımanlı kullanımı rahat bir motor.Geriye kalan difransiyel,salıncaklar,poryalar vs gibi parçalar da ATV parçaları arasından seçilebilir.ATV parçası kullanmak dışında pek bir seçenek te yok zaten,ya da çok masraflı.

Evet Şasini Kendim Dizayn Etmeyı Planlıyorum, Motor Olarak Aslında Şasenin Ebatları Tam Olarak Belirlenmedi Ama Cıkma Bir Motorsiklet Motoru Olabilir Diye Düşünüyorum Ama en Küçük Vitesli Motorsiklet Motoru 125 cc Acaba Bu Güz Arazı İçin Fazla Olmazmıı ? Asıl Sıkıntım Bu Parc aları Temın etmekte . Bir Yerle rde Eski vosvos motorundan yapılmıs b ır model gormustum. ama bu motorda ağır olmazmı? Kafa allak b ullak

125 cc motosiklet motoru fazla güç vermeyi bırak,aracı götürmez bile.Yapacağın araç ağır ve tekerlek sürtünmesi fazla olacak,o yüzden yüksek torklu bir motor gerekir.Vos motorunu taşıyacak saşi çok ağır olur,o yüzden bunu da ele bence.Dediğim gibi tek seçenek Honda GX.Hem ucuz,hem güvenilir,hem torklu,hem montajı kolay bir motor.Kullanılmış olarak ta bulması kolay.

Nasip olursa 1300 cc 170 hp (turbolusu 350hp ama gerek yok) zincirli ve vitesli bi go kart yapıcaz yaza kadar :smiley:

internette predator veya 126bis buggy adı altında araştırın, ben bir ara epey niyetlendim. 1 adet 126 bis alınır, kaporta atılır, profilden şase yapılır, motor, ön arka takım , direksiyon kutusu bu şaseye aktarılır çokda şirin 26hplik 4 ileri bi buggy olurrrr :smiley: bana en ekononik mantıklı ve hızlı yapılabilecek proje bu gibi gelmiştiii...

http://www.blitzworld.co.uk/products.php?productId=13
BURDA ÇOK DETAYLI ŞEKILDE ANLATIYOR

sinan-izmir' Alıntı:
125 cc motosiklet motoru fazla güç vermeyi bırak,aracı götürmez bile.Yapacağın araç ağır ve tekerlek sürtünmesi fazla olacak,o yüzden yüksek torklu bir motor gerekir.Vos motorunu taşıyacak saşi çok ağır olur,o yüzden bunu da ele bence.Dediğim gibi tek seçenek Honda GX.Hem ucuz,hem güvenilir,hem torklu,hem montajı kolay bir motor.Kullanılmış olarak ta bulması kolay.

Sinan Bey Dedikleriniz Mantıklı,

İlgi Alakanızdan Dolayı Teşekkürler Hepinize

Araştırmaya Devam

navaraextreme' Alıntı:
Nasip olursa 1300 cc 170 hp (turbolusu 350hp ama gerek yok) zincirli ve vitesli bi go kart yapıcaz yaza kadar :smiley:

He he.O araç go-karttan çok single-seater olur herhalde.Ben de bir kaç tane Busa ve 1000RR motorlu araç projesi incelemiştim.Şasi,motor gibi parçalar burada halledilir ama diğer aksamlar hep yurtdışından siparişle geliyor ve çok pahalı.Bir disk frenli arka difransiyelin fiyatı 1200 euro civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.

hiç siparişe yurtdışından parçaya falan gerek yok aktarmayı zincirle yapıcaksınız zaten arka tekerler birbirine direk bağlı olacak 1 ters bir düz dişli yada çift zincir işi bitiriyor :smiley: Minimum harcama maximum verim ...

http://www.youtube.com/watch?v=ddhrD3a2I1M

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR