Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 197,116
Ynt: Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

Ordaki araçta ne diferansiyel var ne fren var zaten,şov amaçlı yapılmış birşey.Kart şasisinin üstüne yapıştırıvermişler motoru,yanlamaktan başka birşey yapamaz zaten o.Benim bahsettiğim daha profesyonel birşey.
dp1050vd3.jpg

1200 euroluk diferansiyel de bu;zincir aktarmalı ve disk frenli bir paket.
dp1073ai3.jpg

Etiketler

Abi ne gerek fren difransiyel falan :smiley: Gazı yapıştırıcaksın dibine çakıldığın yerden morga öylesi keyifli risk olacak heyecan olacak :smiley: Çıkacaksın gece sabaha karşı otobana ...

navaraextreme' Alıntı:
Abi ne gerek fren difransiyel falan :smiley: Gazı yapıştırıcaksın dibine çakıldığın yerden morga öylesi keyifli risk olacak heyecan olacak :smiley: Çıkacaksın gece sabaha karşı otobana ...

Abi Dur Ya Ne Yaptın Darma Dumru Ettin Beni Şimdiden :D

Valla şimdiden hazırla kendini motive et çünkü söylediklerimi şeytana uyup günün birinde yaparsın öle çılgın makina olacak altında MAXIMUM maliyeti 500 ytl gokart motorsuz, 2 lira motor ,falan filan 4 lira ama 100 liralık keyif yaw :smiley:

http://thekneeslider.com/motorcycle-powered-cars/

bi bak derim adamlar hayabusa makinasını v8 olarak yapmışlar yani iki makinayı birleştirip tek makina yapmışlar 700 hp

ve diğer projeler :smiley:

İstediğin araçları buldum fiyatları çok uygun ...

http://www.gurcanticaret.com/gokartlar.html

Erdem Kardeş bir gelip bizim burdakini incele istersen. Woswos kasasına yapılmış bir alet. Bir kere kullandım. Hoşuma gitmedi. Çalıların üstünden atlarken devrilip doğrulurken güzel de çamurdan geçince adamı çamur yapıyor. Yaşlandık artık üst baş değiştirecek vakit yok. Eğer istersen bu baggy i imal eden ustası ile de bir randevu ayarlarız burada aracın başında görüşürsünüz. Ha ustası kullandığım ladaları ayakta tutmayı becerebilecek kadar da ustadır. (15 günlük çekim sonrasında aracın tamiri 15 gün sürüyordu) Ümraniye Kent ormanda aracı görebilirsin. Eğer istiyorsan bana mail at sana ustasının telefonunu da vereyim. baskan@tif.org.tr belki aracı sana verir de biz de bu hurdadan kurtulmuş oluruz:smiley:

izciler' Alıntı:
Erdem Kardeş bir gelip bizim burdakini incele istersen. Woswos kasasına yapılmış bir alet. Bir kere kullandım. Hoşuma gitmedi. Çalıların üstünden atlarken devrilip doğrulurken güzel de çamurdan geçince adamı çamur yapıyor. Yaşlandık artık üst baş değiştirecek vakit yok. Eğer istersen bu baggy i imal eden ustası ile de bir randevu ayarlarız burada aracın başında görüşürsünüz. Ha ustası kullandığım ladaları ayakta tutmayı becerebilecek kadar da ustadır. (15 günlük çekim sonrasında aracın tamiri 15 gün sürüyordu) Ümraniye Kent ormanda aracı görebilirsin. Eğer istiyorsan bana mail at sana ustasının telefonunu da vereyim. baskan@tif.org.tr belki aracı sana verir de biz de bu hurdadan kurtulmuş oluruz:smiley:

Hasan liderim ilginizden dolayı cok tesekkur ederım. bendımde dusuncem aslındaaa vosvos motoru kullanmaktı. ama ınternetten arastırdıgım kadrıyla cok agır bır alet olacak ve hoplamaya zırplamaya dermanı kalmayacak bu motorla bu aletın. sinan-izmir adlı arkadasın dedıgı gibi piyasada ideal bircok motor v ar. sizin ustadan yardım almayı cokisterim ve sizin baggy de gormeyı ısterım ama su anda bır soru n varkı ben ordudayım. ilk fırsatta ıstanbula geldıgımde. ziyaret etmeyı cok ısterım .

Engins' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda yapmış olduğum böceğin sitesi var.

http://www.portakal2007.blogspot.com/

Ayrıca Off-Road Başlığı altında "Buggy" adlı bir konu açtım.

Gelin bilgilerimizi paylaşalım kendimizi ve böceklerimizi geliştirelim

Sevgiyle kalın.

Merhaba Enbgin Bey Araçınıız İncledim Ve Ge rc ekten Cok Güzel Ustaların Ellerine Sağlık Ama Benim Hayalime Göre Cok Buyuk Ve Cok Ağır . Yanı Özllikle Şasi Kalın Parmak Borudan Yapılmıs Şöyle Bir Düşündümde Bununla Atlayp Zıplamak Zıpladıktan Sonra Kalkmak Biraz Zor Olmazmı.

Erdem Arkadaş,

Araçta 45 beygirlik VW motoru var. Ağırlığı sürücü ile birlikte 500 kg civarında. Yani beygir başına 11 kg düşüyor.

Kullandığım diğer araç Vectra. 110 beygir ve 1200 kg. beygir başına 10,9 kg düşüyor. Sanırım performans hakkında bilgi verebildim.

Ayrıca, VW motoru ufak tefek modifiye ile 50-55 beygire, sağlam bir modifiye ile (turbo vs) 150-200 bg ye kadar çıkıyormuş ama bence gerek yok.

Roll Cage e gelince, Plan FIA onaylıdır ama haklısın borular kalın . 5.5 mm kullandım ama aslında 4.5 mm yeter.
Dikişsiz çelik boru kullanılmalı ve gaz altı kaynağı ile birleştirilmeli. Kemer ve ve kolttukları da ekleyince güvenlik işi tamam oluyor. Yan perdeleri de takarsan istersen 5 takla bile atabilirsin.

Buggylerin özel bir sürüş tekniği var. Ön de bir şey olmadığı için yol tutuşu normal bir şürüşe göre sorunlu bu nedenle alışmak gerek. Alışma işi düşük beygirlerde daha kolay ve başlangıçta max. adrenalini sağlıyor. Alışınca daha büyük bir motor konabilir. Duyduğum kadarı ile 5000 TL ye 200 bg lik Porsche bulunabiliyormuş. 2 sene sonra ben de takmayı planlıyorum.

aracın max hızı 120 km. Ama bir orman içinde 50 km bile yetiyor inan.

Şimdilik bukadar.
Hoşçakalın.

Engin Bey Peki Bu Planları Nerden B ulabilirim. Elime Bir İki Plan Gecti Ama Pek Gözüme Isınmadıı. Kaynak Sorunum Varr

Az önce tesadüfen gördüm,ilgilenenlere; www.sahibinden.com ilan no 5877719

sayın abim yakın bi zamana kadar bende baya heves etmiş baya araştırma yapmiştim bu buggy hastalığı için
zaman sıkıntısı yuzunden şu an rafa kaldırdım :-\
sana tavsiyem kendi el becerin iyi bir bilgi birikimin ve yaratıcılık ruhun varsa
bu işe devam et
ancak el becerin ve bilgin az ise
sana fiyat olarak çok pahalıya patlayabilir
ben motor olarak yüksek devir ceviren kross motoru düşünmüştüm en az 200 cc olmak üzere başlangıç olarak iş gorebilir ayrıca öyle bir montaj edeceksin ki basit bir aparatlada motorun kendi şanzımanını kullanacaksın ::smiley:
şase içinde yapılmışların araçların projelerini kagıda dokmek kolay iş biraz çalma gibi oluyo ama
çinlikler bunu yıllardır yapıyr ve durumları ortada
buggylerin internette bir çok parçası mevcut onların aynılarını yaptırabilirsin veya yapabilirsin
ve motosiklet parçalarınıda kullanabilirsin
sana çok kolay gelsin 8)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR