Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 197,118
Ynt: Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

resim paylaşımı için teşekür ederim ama resin ekleyen arkadaşlardan rica etsekde ölçüleri enini boyunu malzemenin yazsalar çok daha iyi olacak bende niyetlendim bi kere motorkuzzu motoru şanzumanı defransiyeli kulandım motokuzular 3 teker oldugundan bende öne otoser in komple ön takımı koydum benim yola çıkışım ve yapmak istegim buraya kadarı buggy le aynı sonrasında elektirik olayına takıldım ordada bıraktım 3 ayı geçti garajımda yatıyor bide ailem bu ne bu kaadar araban varken vs gibi homurdanmalarıda sinirlendirdi ve o çıkış garajdan dada uramadım il denememdi BAŞARISIZ OLDUM, AMA YILMADIM... sorunumsa ölçüsüz yapmak asıl ve elektirik konuları yardımcı olacak arkadaşlarımızıa peşinen teşekür ederim

Etiketler

Arkadaslar harika paylasimlar. Gokart imalatini bilen kisilere ihtiyacimiz var. Benim ilanimi incelerseniz sevinirim. Sanirim bu iste bize yardim edebilecek usta kisilersiniz. Bana ilgilenirseniz bir pm atarsaniz sevinirim.
Tesekkurler

arkadaşlar bende off tipi go kart yapıyordum işlerim nedeniyle vazgeçtim elimde 4 ileri bir geri skoda taksi şanzımanı var ve bu şanzımanla kullandığım 9.6 hp american malı hava soğutmalı çok güçlü bir motor var eskiden sürat teknesinde kullanılmış full rektefiye yaptıım canavar gibi çalışıyor markası clintın u.s.a. almak isteyen arkadaşlar ulaşsınlar 05346159697 kendim 800 liraya aldım masraf ettim ama çok uuygun vereceğim 500 lira alıcı olan arkadaşlara indirim yaparım

bende kendime offroad go kart yapmak istiyorum el yapımı ama elimde proje çizimi yok nasıl nerden yapıcam bilemiyorum bana yardımcı olurmusunuz ? elimde benzinli dizel motorlar var.yaylar tekerlekler sorun değil.ben sadece porje ye başlamak için zorlanıyorum elimde çizim veya ölçü filan yok nasıl başlamam gerek

arkadaşlar ben buggy için kremayer dişli direksiyon kutusu arıyorum. site veya firma ismi önerebilirmisiniz?

shaaringan' Alıntı:
arkadaşlar ben buggy için kremayer dişli direksiyon kutusu arıyorum. site veya firma ismi önerebilirmisiniz?

tofaşınkini incele(kuş serisi) ufak tadilatla kullanabilirsin. bir arkadaşım buggyde kullanmıştı gayet iyiydi.
çıkma uygun fiyata bulabilirsin.

S.A BEYLER. 3 ARKADAS GO KART YAPMAYA KARAR VERDIK. YAŞIMIZ 17 PARCALARI TOPLAMA YAPALIM DEDIK. ARKAYADA AMARTISOR KOYMUCZ RAHAT YANLAYALIM DIE SIMDILIK KASAYI BITIRDIK GERI KALANI 3 AY TATILDE BITIRCEZ ORTALAMA NE KADAR LAZIM 2 AMARTISOR, DIREKSIYON TEKER MOTOR(VITESSİZ) KOLTUK FLN BI YARDIMCI OLURMUSNZ ACIL CVP BEKLIORM

THERACULA' Alıntı:
S.A BEYLER. 3 ARKADAS GO KART YAPMAYA KARAR VERDIK. YAŞIMIZ 17 PARCALARI TOPLAMA YAPALIM DEDIK. ARKAYADA AMARTISOR KOYMUCZ RAHAT YANLAYALIM DIE SIMDILIK KASAYI BITIRDIK GERI KALANI 3 AY TATILDE BITIRCEZ ORTALAMA NE KADAR LAZIM 2 AMARTISOR, DIREKSIYON TEKER MOTOR(VITESSİZ) KOLTUK FLN BI YARDIMCI OLURMUSNZ ACIL CVP BEKLIORM

Nerede yaşıyorsunuz. Şaseyi şekili görmeden yardımcı olmak zor.

THERACULA' Alıntı:

Msn de arkadaşına yazar gibi yazmışsın. Sizin Türkçe derslerinizde bunlardan bahsetmiyorlar mı? İş hayatına girince resmi kurumlara nasıl dilekçe yazacaksınız? Acil CEVAP BEKLİYORUM ...

arkadaslar bende off road yapmayı dusunuyorum. elımden bu tip işler geliyor fakat kafama takılan bazı sorular var?

ben plakalı ruhsatlı bi off road yapmayı dusunuyorum bu yuzden woswosun şasesınden yapmayı dusunuyorum woswosun kendı motorunu kullanmayıp enjeksıyonlu bı motor takmayı dusunuyorum. bu motoru ruhsata ısletebılıyorum dımı?

off roadı yaptım dıyelım ruhsatlı olacak ama bu trafıkte bı sıkıntı olabılır mı polıs durdurdugunda falan ?

vızede bı sıkıntı yasarmıyım ?

ben su sekıl yapmayı dusunuyorum off roadı bıtırdıkten sonra rengını koltuk sayısını motoru vss bu tıp her seyı ruhsata ısletıp ılerde sıkıntı yasamak ıstemıyorum... bunları yaptıktan sonrada sıkıntı yasarmıyım ? bi bilginiz varmı ozellıklede bu tıp yapan arkadaslar var onlarında yorumlarını almak ıstıyorum...

merhabalar konuyu yeni gördüm elimde iki silindir 18 hp marşlı sarjlı hava soğutmalı boksör debriyaj baskı ve balata bağlanabilecek kendinden fanlı istenirse orjinal olarak etrafı kapatılabilen <jeneratörden çıkma > regülatörlü tek karbüratörlü sıfır ayarında bmw motor var 7-8 sene evvel bugi yapmak için aldım ancak uygun şanzuman ve diferansiyel bulamadım yardımcı olacak arkadaşlara peşinen teşekkürler inanın dapoda gidip gelip seyredip iç çekiyorum bazan çalıştırıp olduğu yerde sesini dinlemek bile ayrı zevk veriyor insana merakla bekliyorum enkısa zamanda resimlerini ekleyeceğim hatta video bile :smiley:

ben de önce 4 tekerlekli bisiklet yapayım biraz kullanırım sonra çamaşır makinesi motoru takar elektrikliye dönerim diye düşünüp 4 tekerlekli bisiklet yapmaya başladım.

sürekli ne yaparım da daha hafif olura kafa yoruyorm. kestiğim hurda bisikletlerdeki et kalınlığı 2 mm idi. ben de 2 mm profil kullandım. kullandığım profillerde ısıl işlem yok, yamulur mu bilmiyorum. bisiklet çeliğinde var mı emin değilim.umarım yoktur.

ne kadar hafifletirseniz o kadar zayıflaşıyor, yamulma , parça kırma sorunu yaşayabilirsiniz. kalın parça takarsanız da ağırlaşıyor. hafif olsun diye bisiklet tekeri kullandım ama iç ölçüleri (23mm) falan saçma sapan olduğundan arka dingil standart rulmanlara uymadı, falan epey uğraştık. bu hafta koltuğu takıp vites sistemi için bisikletçiye götüreceğim.
Fadl 3

Fadl 6   Kopya

daha ileri aşamalarda motorluda öyle birşey denicem.

ben de forumlardan birinde el arabası lastiğindeki 4 tane vidaya tofaş poryalarının uyduğunu okudum. ama emin değilim. deneyen var mı?

El arabas lastii

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri