Off-Roadçu İçin Uyku Tulumu Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan concrete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,953

concrete

Erisir menzil-i maksuda, aheste giden
Yer
İstanbul
Zaman zaman planladığım kamplı off road gezilerinde kullanmak üzere, en fazla 150 - 200 tl ile alabileceğim (tercihen daha ucuz tabii), ağır kış şartlarında kullanabileceğim ve fermuarlarından birleşip iki kişilik olabilecek türde uyku tuşlumuna ihtiyacım var.

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Etiketler
Ynt: Off-Roadçu İçin Uyku Tulumu Seçimi

Uyku tulumu alacağım zaman sitelerde gezinirken ERMA marka tulum görmüştüm aynı tulumdan 2 tane alırsanız fermuarlarından birleşebiliyor veya ayrı ayrı kullanabilirsiniz fiyatıda normaldi.

Birbirine fermuarlanma özelliğinin hangisinde olduğunu göremiyorum sitelerde.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard-item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A&_DAV=MainCatcat20075-cat20077-cat20144&id=0066778518915a&navCount=1&podId=0066778&parentId=cat20144&masterpathid=&navAction=push&catalogCode=IK&rid=&parentType=index&indexId=cat601233&hasJS=true
bu fiyatın üzerine %40 kargo ödersiniz 4 günde elinizde olur ebat büyüktür rahat edersiniz açıp battaniye olarak da kullanabilirsiniz.Biz en az 10 adet temin ettik.hoşçakalın

Adrenalin mağazalarından bilgi ve fiyat alabilirsiniz.Yardımcı olacaklardır.
Ben alşveriş merkezlerinin birinden aldığım uyku tulumunu kullanıyorum.4 ad almıştım.(tüm aile bireylerine)Bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım.Hiçde üşümedim.Em son kartepede -12 derecede ikisini iç içe geçirip kullandım.Sabaha kadar üzerimde sadece termal içlikle hiç üşümeden uyudum.Bence uyku tulumunu kadar altına sedriğiniz mat da çok önemli.Zeminden gelecek soğuğa karşı iyibir izolasyon sağlamak en önemlisi diye düşünüyorum.

Not:Tabiki bu durum kişiye göre değişebilir.Ben soğuk havayı seven,genelliklede üşüyen birisi değilim.

Ben erma olarak hatırlıyorum fermuarlı av bayii arkadaşta daha sonra katoloğunu görmüştüm inceleyip en kısa zamanda size bilgi vermeye çalışırım tanesi 40tl kadardı.
concrete' Alıntı:
Birbirine fermuarlanma özelliğinin hangisinde olduğunu göremiyorum sitelerde.

Sitelerde genelde sağ sol fermuar seçeneği verilmiyor fakat mağazalara telefon ile sağ ve sol fermuarlı birleştirilebilir tulum olarak sorarsanız çoğu yer bu konuda size bilgi verebilir.
Bu arada fikir mantıklı gibi gözükse de tulumları birleştirmek ne yazık ki soğuk havalarda verimli olmuyor. İki tulumun boyun bölgesindeki açıklığı tam kapatmak mümkün olmadığı için tulumlar içinde hava sirkülasyonu oluyor ve ısı kaybına neden oluyor. Kullanıp denemekte fayda var tabi ki ama kendi deneyimim dışında tulumları birleştirip kullanmak isteyen bir çok kişiden soğuk hava kullanımı için benzer yorumlar duydum. (farklı marka ve modellerde bu durum değişebilir, belki mağazada birleştirip görmek daha iyi olacaktır)

Kapitan' Alıntı:
Dostum bir Marmot Wave 4 al. Hem bütçene uygun hem de isteklerini son derece rahatlıkla karşılayabilen bir tulumun olsun.

Gayet kaliteli bir urun oldugu anlasiliyor. limmitimin ust sinirinda fiyat olarak. Tesekkurler...

hasanfb' Alıntı:
Bu tarz eşyaları gezenbilir olarak toplanıp alsak toptan fiyatına daha uygun ve mantıklı hale gelmezmi??? Alırken kazanmak lazım.. ;)

Toplu satin alma durumunda indirim imkani olup olmadigini bir arastirmak lazim.

Geçtiğimiz haftalarda tulum ve çadırlarda sadece Gezenbilir üyeline yönelik bir indirimimiz olmuştu, süresi bitmiş olsa da arzu ederseniz bu ürün için aynı indirimi size de önerebilirim. (ya da bugünlerde tulum çadır ihtiyacı olan diğer Gezenbilir üyelerine) Özel mesaj ile bana ulaşırsanız sevinirim.

concrete' Alıntı:
Gayet kaliteli bir urun oldugu anlasiliyor. limmitimin ust sinirinda fiyat olarak. Tesekkurler...

Estafurullah dostum, bizim ekiptekin çoğu arkadaşımda olan bir tulum. Muadili marka ve modellerde de tulum kullanan ekip üyelerimiz var ama kullanıcı deneyimleri doğrultusunda üst limitlerini zorlaman daha iyi olacak kanaatindeyim. Alıp uzun süre rahat edersin, bu tip ekipmanlar bir kere alınıyor nihayetinde.
Yinede tercih sizin ;)

selam güven bey ,yeni aldığım lafuma marka uyku tulumunu öneririm fiyatıda 120 tl civarı içinde bağdaş kurup yatın çok rahat, mümkünse mumya tipi denilen ayak ucuna doğru daralanlardan almayın çok rahatsızlık veriyor istanbul karaköydeki mağazalardan temin edebilirsiniz yada internetten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri