Önemli !!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakkı57 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,167

hakkı57

Kamp II
Yer
İSTANBUL
Fotoğraftta ki arkadaşıma ait 34 MLY 17 plakalı Toyota Hilux marka model araç İstanbul Alibeyköyden çalınmıştır.Aracı gören veya bilgisi olanlar lütfen buradan yardımcı olsunlar...

Katiloffroad18

Etiketler
Ynt: Önemli !!

Hakki bey gecmis olsun diger sosyal aglarda da gordum paylastim.nasil oldu evden mi goturduler ? Bizimde araclarimiz cabuk calinabilicek araclar onlem alalim diye soruyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

oguzhan3434' Alıntı:
Hakki bey gecmis olsun diger sosyal aglarda da gordum paylastim.nasil oldu evden mi goturduler ? Bizimde araclarimiz cabuk calinabilicek araclar onlem alalim diye soruyorum

teşekkürederiz.park halinde çalınmış büyük ihtimal düz kontakla çalıştırdılar.anahatarlar ruhsat hepsi bizde.valla araçlar çok göz önünde kimse o riske girmez diye olduğu gibi bırakıyoruz bu bize ders olsun.alarm,gizli kontak hatta baston kilit bile takmak lazım şahsen ben yarından itibaren hepsini yapıcam.

Gecmis olsin. Bana Suriye'ye goturmek icin calinanlari hatirlatti. Umarim cabuk bulunur

İnşallah tez zamanda bulunur. Haberlerde izlediğim kadarıyla İŞİD' içiniçin çalınığp sınır dışına çıkarılıyormuş arazi araçları ve kamyonetler. İmkan varsa o yönde araştırmakta fayda var.

Gecmiş olsun umarım kısa zamanda bulunur. Bu kadar göze batıcak aracı çalıp nerde nasıl kullanacak veya saklayacak hayret doğrusu..

teşekkürler herkese iyi dilekleri için.bizde araştırıyoruz çeşitli haberler geliyor umarım herkesin korktuğu gibi suriyeye kaçırma gibi bir şey olmaz.

oguzhan3434' Alıntı:

Hakkı bey büyük geçmiş olsun dilerim en kısa zamanda sağsağlim bulunur.

Oğuzhan beyin de belirttiği üzere bizim arabalar genelde eski olduğundan içine girmesi ve çalması oldukça kolay, bu bakımdan ben herkese defender daki gibi şalterli akü sistemi öneririm, arabadan çıkınca ufak bir hareket ile şalter anahtarını söküp yanınıza alırsanız tüm aracın elektrik aksamı gayrifaal hale geleceğinden arabayı yerinden oynatmanın tek yolu ya vinçli bir çekici yada şalterin sökülerek yeni akü bağlanması olduğundan pratikte neredeyse imkansız hale geliyor. Hem uzun süre park etmelerde akü akım yaratmadığından boşalmadığı için ömrünü de uzatıyor, yeni beyinli araçlar için değil çünkü şalter kapatılınca yeniden anahtar tanıtımı filan gerekiyor ama eski araçlar için Kesinlikle öneririm,
Son olarak da defender gibi eski ve harici arazi vitesli manuel araçlar için ufak bir güvenlik önlemi daha arazi vitesinizi park edince boşta bırakırsanız normal vitesde dahi araç hareket etmeyeceğinden arazi araçlarının kullanımını bilmeyen ve acelesi olan acemi bir hırsızı şaşırtıp vazgeçmesini sağlayabilrisiniz :smiley:
Saygılar
Alkım.

http://www.tvarsivi.com/fox-ana-haber-fox-26-aralik-2014-cuma-f304-c15-5491i.html?p=465148

muhtemelen bu arac.plakası gozukmuyor ama aynı renk aynı lastık snorkerlı kac cıft kabın toyota varkı.

dunku fox haberde gosterdıler.ınsallah bulunmustur.. dakıka 1:37 de baslıyor haber 1:57 de aracı gosterıyor.

evet haberlere çıkan araç bizim araç bulundu.arkadaş şimdi emniyetden haber bekliyor.inşallah en kısa zamanda teslim alıcak.herkese çok teşekkürederiz sağolun.

voyvoda4' Alıntı:
Hakkı bey büyük geçmiş olsun dilerim en kısa zamanda sağsağlim bulunur.

Oğuzhan beyin de belirttiği üzere bizim arabalar genelde eski olduğundan içine girmesi ve çalması oldukça kolay, bu bakımdan ben herkese defender daki gibi şalterli akü sistemi öneririm, arabadan çıkınca ufak bir hareket ile şalter anahtarını söküp yanınıza alırsanız tüm aracın elektrik aksamı gayrifaal hale geleceğinden arabayı yerinden oynatmanın tek yolu ya vinçli bir çekici yada şalterin sökülerek yeni akü bağlanması olduğundan pratikte neredeyse imkansız hale geliyor. Hem uzun süre park etmelerde akü akım yaratmadığından boşalmadığı için ömrünü de uzatıyor, yeni beyinli araçlar için değil çünkü şalter kapatılınca yeniden anahtar tanıtımı filan gerekiyor ama eski araçlar için Kesinlikle öneririm,
Son olarak da defender gibi eski ve harici arazi vitesli manuel araçlar için ufak bir güvenlik önlemi daha arazi vitesinizi park edince boşta bırakırsanız normal vitesde dahi araç hareket etmeyeceğinden arazi araçlarının kullanımını bilmeyen ve acelesi olan acemi bir hırsızı şaşırtıp vazgeçmesini sağlayabilrisiniz :smiley:
Saygılar
Alkım.

teşekkürler emre bey çok şükür bulundu araç.bahsettiğiniz önlemlerin benzerlerini kendi aracımda uyguladım alarm,gizli kontak v.s gibi.ayrıca dediğiniz gibi bu tarz araçları olan herkes alınabilicek önlemlerin hepsini almalı.

Ulke yonetenlerin hirsiz oldugu bu ulke de araba calana hic bisey olmaz.. Soylemeden gecemedim kusura bakmayin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.