Opel Frontera

'OPEL' forumunda Deep tarafından 6 Ağustos 2007 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Deep

Deep Zirve

Alınan Beğeniler:
    0
    Pathfinder da ciddi bir yakıt tüketimi problemi var, 5.9 Cherokee den bile daha fazla yaktığı söyleniyor, Frontera pek tutulmuyor offroadta, zaten safkan offroad aracı olmadığı gibi modif yapması da zahmetli olur, bence amaç offroad ise Jeep, Land Rover, Land Cruiser, Niva, Suzuki Vitara gibi herkesin offroad için kullandığı araçları tercih etmek gerek

2. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: Opel Frontera

Selamlar. Tek isteği arazide iyi, asfaltta da ayağını yerden kesen ucuz bir araç olan biri olarak, NivaTR'deki arkadaşların da yardımıyla bir Niva almaya karar vermiştim. Fakat aracı kullanacak tek kişi ben olmadığım için veto yedim. Ablam "Ben ona binmem" dedi. Külüstür gibiymiş dediğine göre. La havle çekip başka arazi araçları gösterdim internetten. Genelde arazi aracı görünümlü dandik asfalt 4x4'leri hoşuna gitti (kimseyi rencide etmek istemediğim için söylemiyorum hangi araçlar olduklarını), onları da ben kabul etmedim tabii. Bütçemiz de kısıtlı olduğu için çok fazla seçeneğimiz yoktu, karşılıklı o olmaz bu olmaz derken ikimiz de Opel Frontera için "bu olabilir belki" demeye başladık. Şimdi asıl mevzuya geleyim...

Frontera'nın tipiyle, aksesuarlarıyla, bilmemnesi ile hiç ilgilenmiyorum. Sadece arazide nasıl olduğunu öğrenmek istiyorum. Frontera kullanan veya araç hakkında bilgi sahibi olanlar var mı? Dağları tepeleri aşacak bir araç olmadığı malum ama en azından biraz zorlu bir arazide beni yarı yolda bırakmasın istiyorum. Biraz bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Örnek olarak şu ilanı göstereyim:
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3280981
    (95-97 arası bakıyorum bunun gibi, fiyatı da biraz daha düşük olacak)

3. mogzilla ceyar

mogzilla ceyar denizde ve karada

Alınan Beğeniler:
    0

Hoşgeldiniz.
    Frontera pratikte yolda bırakmayacak fakat ekstrem şartlarda da ilerleyemeyecek bir araçtır.Muadili Nissan Pathfinder'dır.Normal 2H-4H-4L konumlu standart bir transfer kutusuna sahiptir.Ortalamanın biraz altında dişli oranlarına sahip olduğundan dediğim gibi ileri dereceli arazi şartlarında pek performans gösteremeyebilir.Ama bunun açığını iyi bir lastik ile bir nebze olsun kapatabilirsiniz.

4. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Şundan bahsediyorsunuz sanırım:
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4466593

Pathfinder arazide daha mı iyidir? Bunun hakkında da bilgi verir misiniz? Eğer beğendirebilirsem bunu da düşünebilirim.

5. mogzilla ceyar

Alınan Beğeniler:
    0

Biraz daha üst modelleri kastetmiştim.Forumda ilanlar bölümünde ararsanız KLL isimli üyemizin aracını görebilirsiniz.
    Arazi olarak aşağı yukarı aynıdır,o yüzden tercih meselesi.

6. Deep

Deep Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

Frontera, piyasada az bulunan bir araç olduğu ve kimse bu araçla offroad yapmadığı için yükseltme kiti vs. bulmanız çok zor olacaktır. Ayrıca parça bulmanız da zor olur. Arazide de Can'ın dediği gibi zor şartların aracı değildir. Size kısıtlı bütçeye çok uygun bir araç olan Suzuki Vitarayı öneririm, arazide çok başarılıdır, parça sıkıntısı hiç olmaz, offroad için çok tercih edilen bir araç olduğu için modifiye etmeniz de çok kolay olacaktır. 95-97 arası 12-13 lere bulunur. Frontera dan uzak durun bence, size çok masraf açar. iyi şanslar!

7. Deep

Deep Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

Aman derim! Pathfinder tam bir tüketim canavarıdır, LPG yapsanız bile 40 krş. yakar, bu aracı nasıl yapmışlarsa 3.3 motoruyla 5.9 V8 Cherokee den bile fazla yakar.

8. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Çok ağır şartlarda kullanmayı düşünmüyorum zaten. Amacım profesyonel olarak offroad ile uğraşmak falan değil. Bol bol gezmek, sıradan bir arabanın ilerleyemeyeceği yerlerde de gezmeye devam etmek istiyorum sadece. Fakat biraz zora gelince de beni yolda bırakmasın istiyorum. Vitara'yı zaten düşünüyordum ama onun yerine Niva almaya karar verdim. Niva kabul edilmeyince Frontera'ya bakmaya başladım. Vitara düşünmüyorum yani. Yardım için teşekkürler yine de.

KLL'nin ilanına da baktım. O araçlar benim bütçemi aşıyor maalesef.

9. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bu arada herhangi bir araca diferansiyel kilidi taktırmak aşağı yukarı ne kadar tutar?

10. mogzilla ceyar

Alınan Beğeniler:
    0

Sürücü kontrollü yarı otomatik bir diferansiyel kilidi yurtdışında çifti 1000$'ı geçiyor diye hatırlıyorum.Kaldı ki bu araçlara kilit bulabilmeniz de muamma.Arz talep meselesi sonuçta.
    Discovery düşündünüz mü hiç?

11. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Çok düşündüm de benim için önemli olan her şeyden önce fiyatı. Çok zorlarsam bile en fazla 15.000 YTL verebilirim -ki bu fiyata Discovery yoktur herhalde. Zaten dediğim gibi o kadar para vermem de çok zor. Yani 15.000 YTL altı 2. ellere bakıyorum. 3 kapılıları da tercih ederim.

12. Deep

Deep Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

Disco I V8 ler 14 lere de bulunuyor ama tabii ki hem vergi hem LPG masrafı olacak
    diff kilidi zor arazi şartları içindir, çok zorlamam diyorsanız gerek yok zaten
    araziye girdiniz mi fikirleriniz ummadığınız bir şekilde değişebilir, ben de Disco alırken sizin gibiydim, herkes böyle diyor zaten :) o yüzden parça ve offroad kiti maliyetini ve temin kolaylığını da düşünerek Disco I veya Vitara gibi herkesin offroadta kullandığı araçları tercih ederseniz başınız ağrımaz.

13. BolbuzJack

BolbuzJack Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

Range Rover, Disco 1, XJ falan güzel makineler ama tuhaf bir şekilde neredeyse bir yıldır satılmayan arabaların fiyatlarında sahipleri hiç bir indirim yapmıyor...

14. Deep

Deep Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

Başlıca 2 neden var: 1) Tuzu kuru olmaları 2) Disco I ler 3-4 sene önce 30.000 Eurolara alıcı buluyorken şimdi TDI ler 13-14 bin V8 ler ise 8-9 bin Euroya kadar düşüyor

15. taiga

taiga ***

Alınan Beğeniler:
    0

Kendi adıma frontera yerine her koşulda vitara yı seçerdim...(çizdiğiniz çerçevede)

16. mogzilla

mogzilla Toys4BigBoys

Alınan Beğeniler:
    0

Ben de aynı fikirdeyim.Zaten ne kudar tutulan bir araç olduğu da üye araç listemizden belli. :(

17. yücel

yücel Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

bencede vitara daha iyi bir tercih :)
    ama tekrar alacak olsam kısa şasi tercihim olurdu arazide çok daha rahat ederdim

18. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Peki, tavsiyelerinize uyarak başka bir araç bakacağım.

19. erdalyaman

erdalyaman 1997 LR. Discovery 300 TDI

Alınan Beğeniler:
    0

Bence jeep cherooke de düşünebilirsiniz, lpg ile, istediğiniz modifikasyon da kolayca yapılarak kullanılabilecek iyi bir araçtır. Geçtiğimiz aylarda 1993 modeli bir arkadasım rica ettiği için ilanı aşağıdaki linke koymuştum. Hala satılmadı sanıyorum. 101.000 km de 10.500 YTL istiyordu.

http://www.gezenbilir.com/index.php/topic,2212.msg33929.html#msg33929

20. ayt

ayt Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Olabilir tabii, fiyatı da iyiymiş. Ama ben hem 3 kapılı bir şey bakıyorum, hem de Kasım'da almayı planlıyorum. Yani ilanları değerlendirmek için erken biraz. İlginiz için teşekkürler yine de.

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş