Otokoç'tan Ayıplı Hizmet, Araç Alırken Düşünün.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ihsanyıldız Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,879

ihsanyıldız

Ana Kamp
OTOKOÇ’TAN İKİNCİ EL ARABA ALICAM DİYE BİR PLANINIZ VARSA YADA BUNU DÜŞÜNEN YAKININIZ AKRABANIZ MEVCUTSA ÖNCE BENİ BİR DİNLEYİN SONRA KARARINIZI BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRİN.

ÇÜNKÜ 4 GÜN İÇİNDE BAŞIMA GELENLER PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ SANIRIM.

OTOKOÇ’A ÜÇ KURUŞ FAZLA PARA VERİP TEMİZ BİR ŞEY ALAYIM BAŞIM AĞRIMASIN DİYE DÜŞÜNENLER BENİ BİR DİNLEZİN SONRA BİR DAHA DÜŞÜNSÜN

OTOKOÇ BENİ AZ DAHA 50 MİLYONLUK BİR ENKAZIN SAHİBİ YAPIYORDU.

İŞTE CEO’SUNDAN HUKUK MÜŞAVİRİNE KADAR BİR ÇOK OTOKOÇ YÖNETİCİSİNE ATIĞIM O MAİL.

Saygıdeğer Otokoç Yöneticileri;

27.12.2009 tarihinde İstanbul Ümraniye Taşdelen FORD otokoç Şubesine eşimle birlikte gittik.
34 FE 5894 plakalı Ford Mondeo Marka ikinci el araç için Nebi Koca isimli İkinci el Satış danışmanı ile sonraki gün pazarlık yapıp 50 bin tL'ye anlaştık.

22.12.2009 ve 23.12.2009 tarihlerinde toplam 6950 tl kapora yatırdım.

Nebi Koca isimli 2. el satış danışmanına aracın durumu ile ilgili ayrıntılı bir ekspertiz raporu istediğimi söyledim.

22.12.2009 tarihinde Nebi Koca Ekspertiz raporunu çıkarttığını; aracın temiz olduğunu sadece sağ arka çamurluğunda küçük bir boya olduğunu söyledi.

Bende kurumsal kimlik altında görev yapan personelinizin sözüne güvendim.
(NOT: OTOKOÇ SATTIĞI TÜM ARAÇLAR İÇİN EKSPERTİZ RAPORU VERİYOR, ARAÇTAKİ HASARLARIN BU RAPORDA BELİRTİLDİĞİ KURUM TARAFINDAN TEMİNAT ALTINDA. İNTERNET SİTESİNE GİRDİĞİNİZDE EĞER VARSA ARAÇLARDAKİ HASARLARININ BELİRTİLDİĞİNİ GÖREBİLİRSİNİZ)

Arac bedelinin 20 bin tl lik bölümü için Kredi işlemlerini tamamladık.
(NOT:6950 LİARA KAPORAYIDA BAYİYE KREDİ İŞLEMLERİ YAPILIRKEN HAVALE ETTİM)

Kalan 23 bin 50 lirayı bayinin hesabına Perşembe günü gönedermek üzere anlaştık.
Bu arada bir arkadaşım vasıtasıyla aracın durumunu başka bir servisten sordum.
Gelen cevap Nebi KOCA ‘nın tam tersini söyllüyordu.
Araç neredeyse orta hasarlıydı.
Aracın SAĞ tarafı komple boyanmış, sağ ön ve arka kapısı değşmişti. Ayrıca bir farınında yine değiştiğini öğrendim.
Bunun üzerine aracı almaktan vaz geçtim.

Söz konusu personele durumu aktardığımda kendisindeki ekspertiz raporunun öyle olmadığını söyledi.
Bende servis kayıtlarını incelemesini söyleyince durumu kabul etti.
Para iadesi istedim.
Paramın iade edilmesi için kendisine bir yazı göndermemi istedi. Yazıyı gönderdim.

Şimdi personelinizin yaptığı bu davranış müşteriyi aldatmak değilmidir.
Ben piyasada binlerce galeri ve satıcı varken kurumsal kimliğinizi baz alarak OTOKOÇ'u tercih etmekle acaba hatamı yaptım.
Eğer o aracı almış olsam söz konusu şahsın verdiği ekspertiz raporu sahte olmayacakmıydı ?
Durumun mahkemeye taşınması halinde doğabilecek zararları hukuk departmanınız sanırım daha iyi izah edecektir.

Sizden hiç bir talebim yok.
Ama şunu belirtmek istiyorum.
Marka değeri oluşturmanın ve oturtmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum .
O değeri oluşturmak kadar korumakta yine çok önemli.
Söz konusu personelin ortaya koyduğu tutum ve davranış gerek bilerek gerekse bilmeden olsun şahsını değil kurumunuzu bağlıyor.

İhsan Kamuran YILDIZ
0532 252 42 20
BU ŞİKAYETİMİ HEM OTOKOÇ’UN ŞİKAYET HATTINIDA BİLDİRDİM.

SONRASINDA NE OLDU DERSİNİZ.

OTOKOÇ’TAN ARADILAR . OLAYI BİRDE BENİM AĞZIMDAN DİNLEDİ YÖNETİCİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN ERSAN BEY.

ÖZÜR DİLEDİLER. DURUMUN ŞAHSİ BİR HATA OLDUĞUNU BELİRTTİLER.

***PEKİ SATIŞI GERÇEKLEŞTİRSEYDİK NE OLACAKTI HASARLI ARABAYI GERİ ALIRMIYDINIZ DİYE SORDUĞUMDA İSE KİMSE CEVAP VEREMEDİ. ***

SONRA NEBİ KOCA İSİMLİ SATIŞ ELEMANIDA BENİ ARADI.

ÖZÜR DİLEDİ.

AMA ÜSTÜNE ÜSTLÜK NE DERSE BEĞENİRSİNİZ.

BANA ARACIN MEKANİK OLARAK SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİNİ KAPORTASI İLE İLGİLİ BİLGİ VERMEDİĞİNİ ANLATAN BENİ APTAL YERİNE KOYMAYA ÇALIŞAN SÖZLER SARFETMEYE BAŞLAYINCA BENDE ELİNDE ALDIĞINI SÖYLEDİĞİ EKSPERTİZ RAPORUNU HATIRLATTIM.
VE İKİ TUŞA BASARAK ARACIN SERVİS KAYITLARINA ULAŞABİLECİĞİNİDE SÖYLEDİM. YANİ O ARACIN O KADAR BÜYÜK HASARLI OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İÇİN PERSONELİN ASLINDA EKSPERTİZ RAPORUNA İHTİYACI YOKTU ZATEN FORD SERVİS KAYITLARINDA GEREKLİ BİLGİLER MEVCUTTU BUNUN ÜZERİNE NEBİ ARKA ARKA ARKAYA ÖZÜR DİLEMEYE KENDİ HATASI OLDUĞUNU İŞ YOĞUNLUĞUNDAN KAYNAKLANDIĞINI SÖYLEMEYE DEVAM ETTİ.

HEM NEBİ KOCA HEMDE ERSAN İSİMLİ BENİ ARAYAN YÖNETİCİ 6950 LİRAMIN ERTESİ GÜN YANİ 30 ARALIK 2009 TARİHİNDE “SABAH” İTİBARİYLE HESABIMA İADE EDİLECEĞİNİ SÖYLEDİLER.

AMA ERTESİ GÜN HESAPTA NE PARA VARDI NE DE ARAYAN.

SAAT 13.00 SIRALARINDA NEBİ İSİMLİ PERSONELİ YİNE ARADIM.

PARAYI SORUNCA BANA ‘’GÜN İÇİNDE” YATACAĞINI SÖYLEYİNCE ARTIK SİNİRLER GERİLDİ.

KENDİSİNİN VE AMİRİNİN SÖZLERİNİ HATIRLATTIM.

NEBİ EN GEÇ 15.30 ‘DA PARANIN HESABIMDA OLACAĞINI SÖYLEDİ.

PEKİ DEDİM SON BİR ŞANS VERDİM.

SAAT 15.30’DAN SONRA HESABIMI KOTROL ETMEYE BAŞLADIM.

BAKTIM PARA YOK SAAT 15.55’DE OTOKOÇ’U ARADIM.

VE ARTIK AĞZIMA NE GELİRSE TELEFONDAKİ BAYANI TENZİH EDİP SÖYLEMEYE BAŞLADIM.
ÇÜNKÜ KONUŞMA KAYIT EDİLİYORDU. VE O KAYDIN YÖNETİCİLER TARAFINDAN DİNLENECEKTİ.

PARANIN BİNBİR ZORLUKLA KAZANILDIĞI ÜLKEMİZDE PARANIN GECELİK FAZİ BİLE ÖNEMLİ.
O KOCA ŞİRKETLER ASLA NAKİTİ KASALARINDA TUTMUYOR. GECELİK SAATLİK FAİZE YATIRIP SENİN BENİM PARAMDAN YİNE PARA KAZANABİLİYORLAR.
AKLIMA BUNLAR GELDİKÇE DAHADA DELİRDİM.

VE BENİM PARAM 24 SAATTEN FAZLA ALI KONULMUŞTU.
BENDE BU DURUMUN KAFAMDA OLUŞTURDUĞU ANLAMLARI OTOKOÇ YÖNETİCİLERİ İLE TELEFON KAYDIYLADA OLSA SERT BİR DİL KULLANARAK PAYLAŞTIM.

PARA SAAT 16.20 SIRALARINDA HESABA JET HIZIYLA GEÇTİ.

NETİCE:

AMAN KURUMSAL KİMLİK VE MARKA ZIRVALARI İLE KANIP OTOKOÇ’TAN ARABA ALMAYA KALKARKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN .

HEM 500- 1000 LİRA FAZLA PARA ALIYORLAR

HEMDE PİYASADAKİ GALERİLERDEN BENCE HİÇ BİR FARKLARI YOK.

İHSAN KAMURAN YILDIZ

Etiketler

Ynt: Otokoç'tan Ayıplı Hizmet, Araç Alırken Düşünün.

Gemiş ollsun.Bizleride bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.Herkes sizin gibi olmalı

Arkadaşlar sağolun gerçekten geçmiş olsun denilebilecek bir olay başıma geldi sizinde yakınlarınızında başına gelebilir aman bilgilenin bilgilendirin.

geçmiş olsun ucuz kurtarmışsınız :D

''HEMDE PİYASADAKİ GALERİLERDEN BENCE HİÇ BİR FARKLARI YOK.'' bu düşünce ile daha böyle olaylarla çok karşılaşırsınız, zihniyetlerinizi biraz değişin artık, en küçük galeriden bile araç alırken yetkile servise baktırabiliyorsunuz bilginiz olsun...

alırken kazık satarken kazık bu ne be bıktık artık.bende 2004 yılında vw marka arç almak için gittim ve elimdeki aracı onlara versem değerinin ne olacağını sordum ve sonra da piyasada satsam nasıl olur dedim.benim 98 unoya 7500 tl verdiler bende aracın değerinin 9-9,5 olduğunu söyledim işinize gelirse dediler aracın ufak bir sorunu olduğu için bende fazla üstelemedim ve nakit paramı kullanarak arabayı aldım ve bir hafta geçmeden kendim aracımı 8500 tl sattım hemde galericilik yapan bir arkadaşa ve o da araca biray bile binmeden 9300 sattı yani kısaca ben aracımı onlara bıraksam alırken de kazık satarken de kazık yemiş olacaktım.kısacası işten birazcık anlamak gerek(benim aracın ateşleme sorunu vardı ve çözemediler bende ozamanlarda süratli kullandığım için yolda ateşlemeyi kesip daha fazla sorun çıkartmasın diye sattım)

bende otokoçtan bir servis hizmeti sonrası sıkıntı yaşamıştım.. çok geçmiş olsun..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri