Otomatik Vites De Duruslarda Sarsma Ve Ses Sorunu!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Youngturk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,391

Youngturk

Yeni Üye
Meraba arkadaslar,

L 200 2007 model 4x4 otomatik sansiman arabamda sehir halinden hemen sonra durdugumda ( cok ani olarak degil )normal trafik isiklarinda veya herhangi bir park haline geciste, arac da bir titreme oluyo cok kisa ve " tok " gibi bir ses duyuluyor. Sanziman yagimi degisim istiyor yoksa bir ariza mi var. Service gidip sanzimani bos yere indirtmek istemiyorum acikcasi. Araci yeni aldim, ilk kamyonetim asfalt araclarimdan sonraki, biraz yabanciyim bu tarz araclarda.

Etiketler

Kac mesajda konuya girilen bir yazi platform mu burasi?

Yok ilgimi çekti sadece, ardı ardına hiç bu kadar sık yeni üye görmemiştim.
İlk yapmanız gereken şey şanzıman yağ seviyesini kontrol ettirmek.
Sonra varsa şanzıman yağ filtresini kontrol ettirmek (tıkanmış olabilir).
Daha da olmazsa son deneme olarak yağı değiştirebilirsiniz (doğru yağ ile değiştirmek şartıyla).
Daha da olmuyorsa zaten yapacak birşey kalmıyor pek, ancak problem şanzımandan değilse o zaman durumdan kurtulabilirsiniz. Dolayısı ile yapmanız gereken şey araçtan komple anlayan birilerini bulmak.

Kac mesajda konuya girilen bir yazi platform mu burasi?

Yok ilgimi çekti sadece, ardı ardına hiç bu kadar sık yeni üye görmemiştim.
İlk yapmanız gereken şey şanzıman yağ seviyesini kontrol ettirmek.
Sonra varsa şanzıman yağ filtresini kontrol ettirmek (tıkanmış olabilir).
Daha da olmazsa son deneme olarak yağı değiştirebilirsiniz (doğru yağ ile değiştirmek şartıyla).
Daha da olmuyorsa zaten yapacak birşey kalmıyor pek, ancak problem şanzımandan değilse o zaman durumdan kurtulabilirsiniz. Dolayısı ile yapmanız gereken şey araçtan komple anlayan birilerini bulmak.

Tesekkurler geri donusunuz icin. Araniza katilir katilmaz durumumu hemen paylasmak istedim. Sanziman yagi degisim konusunda bende hem fikirim sizle, bunu dikkate alicam.

Durma noktasına gelişte titreme olmasa yürüyen aksamda biryerlerde boşluk var demek daha mantıklı olurdu ama şu an itibari ile problem her ne kadar şanzıman ile ilgili gibi görünse de bu araçların yürüyen aksamı karışıktır başka birşey de çıkabilir. Hatta "titreyen şanzımanın" patlak egzoz çıktığını da gördüm mesela...

Meraba arkadaslar,

L 200 2007 model 4x4 otomatik sansiman arabamda sehir halinden hemen sonra durdugumda ( cok ani olarak degil )normal trafik isiklarinda veya herhangi bir park haline geciste, arac da bir titreme oluyo cok kisa ve " tok " gibi bir ses duyuluyor. Sanziman yagimi degisim istiyor yoksa bir ariza mi var. Service gidip sanzimani bos yere indirtmek istemiyorum acikcasi. Araci yeni aldim, ilk kamyonetim asfalt araclarimdan sonraki, biraz yabanciyim bu tarz araclarda.
sorununuz şanzuman içi bi unsurdan kaynaklanmıyor olabilir ama aracı yeni aldığınız için bile öncelikle tüm kontrolleri yaptırmanız zaten şart..yağı suyu vs.. bana sanki takoz gibi geldi hem titreme hem sarsıntı duruncada vuruyor

Meraba arkadaslar,

Aynı sorunu bir haftadır ben de 2007 4x4 otomatik aracımla yaşıyorum. İlk aldığımdan beri 10 bin km yaptım, aldığımda da tüm bakımlarını yaptırıp yağlarını değiştirtmiştim. Şanzıman yağı 5 ay gibi kısa sürede tükenmemeli diye düşünüyorum.

Götürüp baktırdınız mı sorununuza bir çare bulundu mu?

bu aralar ne çok yeni üye var forumda, ilk mesajda da hemen konuya giriyorlar.
Bu forumda bir hiyararşimi var eskiler konuya direk girer yeniler sirasini bekler ... bu nasil bir anlayis nasil bir tepeden bakistir.bu ve bunun gibi ukalalar yuzunden zaten bu forumda kimse kalmadi bari yenileri sogutmayin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu forumda bir hiyararşimi var eskiler konuya direk girer yeniler sirasini bekler ... bu nasil bir anlayis nasil bir tepeden bakistir.bu ve bunun gibi ukalalar yuzunden zaten bu forumda kimse kalmadi bari yenileri sogutmayin

Tamam. Zaten vakit kaybından başka birşey değil hadi hoşçakalın. Biri daha gitti.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri