Pajero 2.5 Td , Daihatsu Feroza 1.6 Sx , Suzuki 1.6 Jlx

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan avebe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,833

avebe

Ana Kamp
Yer
istanbul-tekirdağ
13-16.000 tl aralığında bir arazi aracı düşünüyorum.Bunlar gözüme çarptı ancak kıyaslamasını yapacak kadar modeller hakkında teknik bilgiye sahip değilim...
Ya da bu aralıkta sizin tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-aksu-autodan-88-model-arazili-dag-canavari-dizel-164652986/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-saglik-memurundan-tertemiz-feroza-160073153/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-daihatsu-1994-model-feroza-1.6-16v-kurus-masrafsiz-sifir-muayeneli-148360723/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-orjinal-degisensiz%2Csorunsuzdur...bayandan-1.6-jlx-151331424/detay

Etiketler
Ynt: Pajero 2.5 Td , Daihatsu Feroza 1.6 Sx , Suzuki 1.6 Jlx

Merhaba,amacınız offroad mu,sakince gezinmek mi?Evdeki tek araç mı yoksa ikinci araç mı?
Bu ve benzeri,kaç kişi gezeceksiniz,çocuklar,yaşlılar vs gibi sorulara göre karar vermek gerek.

İlanlardaki araçlar için yorum isterseniz,Pajero en geniş hacimli olanıdır.
Dövüşken araç sorarsanız hepsi aynı karakteristik özelliktedir.
Tam şaseli,ayrı arazi şanzımanlı gibi.

İkinci elden araç almak zor değil,çok zordur.Tanıdık bildik birinden alınması tavsiye edilir.
Her şeyden önce aracı götürebileceğiniz servis,tamirci,usta ayarlamak gelir.
Eğer bunu çözerseniz araç size keyif verecektir,yoksa eziyet olur,soğutur.

Benim offroad gibi bir amacım yok,kısmen günlük kullanım,hafta sonu gezinti,biraz da sahile tekne getir götür olabilir.Ama seçenek ve kriterler o kadar çok ve karmaşıkki işin içinden çıkamadım açıkcası.10.000-20.000 aralığında olabilir.Uzun süre kullanabileceğim bir araç düşünüyorum ve tabiiki de kullanım maliyetlerini de göz önüne almam gerekiyor.Mesela 3000-500 cc bir araç benim için cazip olmıyacaktır.Açıkcası kafa çok karışık :smiley:

Benzinlilerde genelde tüp olacağından bagaj hacmi olumsuz yönde etkileniyor.
Ayrıca AVM alt otoparklarına,hızlı feribota vs giriş problemleri oluyor.
Buna rağmen vergi ve yakıt konusunda oldukça artı puanlara da sahipler.

Dizellerde bagaj hacmi artı puan olarak öne çıkıyor.
Vergi ve tüketim olarak LPG ye göre eksi durumlar söz konusu.
Duster gibi ekonomik dizeller de ise alırken yüksek rakamlara ihtiyaç duyuluyor.

Önceki yazımda belirttiğim servis,tamirci,usta konusunu irdeleyin isterseniz.
Karar vermenizde,kriter belirlemenizde seçenekleri daraltmanıza yardımı olacaktır.

Şu an en çok Suzuki vitara jlx 1.6 tek kapılar üzerinde yoğunlaştım diyebilirim.Daha önce bir çok yerde bu modelin uygunluğu konusunda bir çok tavsiyeye rastladım.Sonuçta bende daha çok asfalt kullanımı olacak.Ancak marka ve modeller üzerinde hala araştırmadayım çok fazla bilgim olmadığı için sizlerin tavsiyeleri ve fikirkleri benim için çok değerli olacak.Ayrıca ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.Umarım birlikte en doğru kararı veririz.

Evet,Vitara parça bulunabilirliği,yakıt,vergi ve servis gibi avantajları nedeniyle öne çıkar.
Eğer bagaj darlığı sorun olmayacaksa sizin için sanırım en doğru seçenek olacaktır.

Bir de diyelim ki aldınız,memnun kalmadınız sonunda üç kuruş aşağı satarsınız.
Tekrar bir arayışla başka araca geçersiniz,dönülmez değil yani.

Karar vermek zaten yarı yarıya almak demektir.
Hayırlısı olsun,iyi araştırmalar.

İlanlardaki Feroza şuan bende. Aracın keyfi ekstralarını yaptırıyorum. Ön çelik tampon, vinç, yan basamaklar, yükseltme, snorkel, sepet, sis farları, vinç ve ceki demirinin ruhsata işlenmesi vs gibi.. Aracımdan gayet memnunum aslında ama satarsam daha büyük bir 4 kapı alabilmek icin satarım bilginiz olsun.

HakanAydın' Alıntı:
İlanlardaki Feroza şuan bende. Aracın keyfi ekstralarını yaptırıyorum. Ön çelik tampon, vinç, yan basamaklar, yükseltme, snorkel, sepet, sis farları, vinç ve ceki demirinin ruhsata işlenmesi vs gibi.. Aracımdan gayet memnunum aslında ama satarsam daha büyük bir 4 kapı alabilmek icin satarım bilginiz olsun.

Yeni aldınız sanırım.Memnunmusunuz araçtan.Kullanım yakıt vs. durumu nasıl sizce.

Evet memnunum zaten 2 arkadasımda feroza oldugu ve bu aracı özellikle tavsiye ettikleri için bilerek aldım. Bence sorunsuzluk, arazi performansı ve fiyat konusunda alternatifi olmayan bir araba. Yakıtını ölçmedim ama az yakıyor. Dolduruyorum lpg yi, yakıtı unutuyorum uzun süre. Benim tek şikayetim, kendine öyle bir alıştırdı ki gün içindede biniyorum. Malumunuz bu sıcakta klima yok terletiyor kereta :smiley:

HakanAydın' Alıntı:
Evet memnunum zaten 2 arkadasımda feroza oldugu ve bu aracı özellikle tavsiye ettikleri için bilerek aldım. Bence sorunsuzluk, arazi performansı ve fiyat konusunda alternatifi olmayan bir araba. Yakıtını ölçmedim ama az yakıyor. Dolduruyorum lpg yi, yakıtı unutuyorum uzun süre. Benim tek şikayetim, kendine öyle bir alıştırdı ki gün içindede biniyorum. Malumunuz bu sıcakta klima yok terletiyor kereta :smiley:
:smiley:)
Parça bulunurluğu ve parça fiyatı konusunda bir sıkıntı yaşadınızmı.Boşverin klimayı rüzgarın keyfi başkadır :smiley:

Arabada eksikler vardı şahsi fikrim. Titiz biri olduğum için en ince detayına kadar kontrol ettim. Sağ cam mekanizması, sol ayna, sinyal kolu, rotiller, arka tampon köşeleri vb. şeyler. Tüm parçaları beklediğimden aşağı fiyatlara kolayca temin ettim.

HakanAydın' Alıntı:

Parça bulunurluğu ve parça fiyatı konusunda bir sıkıntı yaşadınızmı.Boşverin klimayı rüzgarın keyfi başkadır
:smiley:))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR