Pathfinder Vs Pajero Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa_Aktac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,186

Mustafa_Aktac

Yeni Üye
Yer
Ankara
Merhaba ;

Öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmek isterim daha önce ki yıllarda
bir kaç ay platformu inceleme şansım olmuştu bir diğer tecrübem ise iki yıl Eş durumundan mütevellit Azerbaycan'da yaşayıp 4 adet jeep i deneme, kısa süreli kullanma şansım oldu bunlar ise... Prado 2.7 benzin ( 2007 ) Mercedes ML 320 ve GL 500 benzin , wv toureg, ama 2008 - 2010 arası Pajero ve pathfinder deneme şansım olmadı bu iki araçtan hangisi daha iyi dir, iyi den kasıt hem günlük hemde korkusuzca dağ bayır gezmek çünkü arada araç ile Azerbaycan a gidiyorum.

Son düzenleme:

Etiketler
merhaba, aramıza hoşgeldiniz..
2008-2010 arası modelleri sordunuz sanırım pajero ve pathfinder için.. pajeronun sıfırı da dahil her modelini ülkemizde bulmak mümkün ancak pathfinderin bildiğim kadarıyla 2009 dan sonrası ülkemizde yok gibi, varsa da sayısı çok az.. 2006 pathfinder kullanıcısı olarak, yerden yükseklik ve differansiyel kilidinin başarılı faaliyetinden, 420 nm tork ve 174 bg lik motoru ile arazide gayet başarılı işler çıkardığını belirtmeliyim.. asfalt kullanımında da aracın salınımından dolayı konforu tatmin edici seviyede.. uzun yolda ses izolasyonu da çok yüksek hızlarda kullanılmazsa eğer rahatsız edici değil.. pajero benimde çok beğendiğim ancak henüz kullanma imkanı bulamadığım ender araçlardan birisi.. elbette sitede kullanan arkadaşlarımız vardır, en doğru bilgiyi de yine kendilerinden alacağınıza inanıyorum.. ancak motor hacminden dolayı yüksek mtv benim pajero hakkında yapacağım tek olumsuz yorum olacaktır.. saygılar

Son düzenleme:

2006 path kullaniciyim agir araziye girmedim ancak st durumdaki aracim hafif arazide eğimde beni bugüne kadar uzmedi yakiti ekonomik parçalar navara ile aynı oldugu kolay bulunuyor vsvs

Pajeroyu kısa bir sure kullandim arazi performansı daha iyi yakiti daha yuksek servis agi daha dar konforu daha dusuk path e gore bide 2.el fiyatlari daha yüksek yanlis hatirlamiyorsam

Sunuda onemle belirtmek isterim araci arazide motoru %30 lastikleri % 50 kullanicisi %20 goturur bence

Kisacasi ben biraz modifiye ederim agirligim arazi derseniz ve butcede el veriyorsa pajero tercih edilebilir yok ben uzun yol yapicam ailecek tatile gidecem arada Bi ormana dalicam diyorsanizda path ı tercih ederim ki ettim zaten..,

Sent by Rider 76

Pathfinder ile pajero ayni klas degildir pajero bariz sekilde daha iridir muadili patrol dur. 3.2 did kullanicisi olarak pajero dan sonra baska marka sinif tip vsvs dusuncem kalmadi pajero varken pajero

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri