Poyrazlar Gölü - Sakarya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eFinity Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,510

eFinity

Kem alât ile kemalât olmaz!
Yer
istanbul
Kendi blog'umda yazdığım yazımı burada sizlerle de paylaşmak istedim. Blog'uma ulaşmak ve yazının resimli hali için: http://toramanscamping.blogspot.com.tr/2015/06/PoyrazlarGolu.html

Ramazan başlamadan önce ailecek son kampımızı da yapalım istedik. Bu sefer yanımızda misafirlerimizi de vardı. Çoluk çocuk, dede nine hep beraber gittik bu sefer.

Gerçi yola çıkarken hiç aklımızda Sakarya'ya kadar gelmek yoktu. Amacımız Gebze Ballıkayalar'a gitmek ve orada kamp yapmaktı ancak Ballıkayalar'a varınca burada kalamayacağımızı anladık. Pazartesi olmasına rağmen piknikçi ağırlıklı kuru bir kalabalık vardı. Mekan da öyle fazla büyük değil. Haftasonları düşünemiyorum buraları. Neyse belki vadi içinde bir yer bulabiliriz dedik ama orada da ilerledikçe her ağaç gölgesinin altında alem yapan gençler, ufacık göletlere iç çamaşırları ile giren "amcalar" olunca ailece kamp yapmak için uygun olmadığını anladık. Belki tepeye çıkılabilir ama çocuklarla gözümüz yemedi. Biz de daha önce gezenbilir sitesinde okuduğumuz Poyrazlar Gölü'ne doğru yola çıktık. Otoyola bağlandık, Sakarya sapağından çıktık. Sonra da şehir merkezine girmeden Erenler istikametinde 70'i geçmeden (EDS var) yolu takip ettik. Ulaşım çok rahattı. Ana yoldan çıktıktan sonra en fazla 500mt. gidip gölün girişine varıyorsunuz. Çadır başı 20TL verip yer aramaya başladık.
Burası da Ballıkayalar gibi kalabalıktı ama o kadar geniş bir arazi ki bu sizi hiç rahatsız etmiyor. Kendimize diğer uçtaki kapıya yakın uygun bir alan bulduk. İlk başta biraz sinek yoğunluğu vardı ama bir şekilde o da azaldı.

Evde hazırlanan yemekler ısıtılırken bir yandan da çadırları kurmaya başladık.

Tabii her zaman olduğu gibi kurulum işi daha uzun sürdü. İlk fırsatta hızlı kurulan bir çadıra terfi etmekte fayda var. Yola öğleden sonra çıkıp güzargahı da değiştirince akçam bizim için çabuk gelmiş oldu. Çerez faslından sonra da kurbağalarla birlikte uykuya dalıp sabah ağaçkakanlar ile uyandık. Sabaha karşı bir Jandarma baskını da yedik. Gelip ışık tutmuşlar, çadır etrafında dolanmışlar sonra da kayınpederi uyandırıp "Aman abi buralar tekin yerler değil, geçen araba gaspettiler burada" tarzı nasihatte bulunmuşlar. Ne kadar doğru bilmiyorum ancak dünüş gününün akşamında Sakarya'lı bir arkadaş "Olmaz orada öyle şeyler" diye durumu düzeltti. Her halde bir kerelik bir olay ve jandarma başına iş almak istemiyor. Bizi korkutan daha çok kurtların uluması oldu. :smiley: Neyse ki bir olumsuzluk yaşamadık. Her ihtimale karşı haftasonları kalabalık bir ekip olarak gitmekte fayda var sanırım.

Sabah ateşimizi yakıp hellim ve sucuk eşliğinde kahvaltımızı da yaptıktan sonra dönüş yoluna koyulduk. Etrafı gezme şansımız pek olmadı ama fırsat buldukça çektiğimiz resimler ile sizi başbaşa bırakayım.

Beğendiklerim:

• Doğası
  • Ulaşımı kolay olması
  • Geniş bir arazi
Beğenmediklerim:
  • Lunapark'ın veya elektrikli AVM oyuncaklarının böyle bir ortamda olmaması gerek
  • Ticari yaklaşım
  • Jandarma'nın korkutması

Etiketler
Ynt: Poyrazlar Gölü - Sakarya

Poyrazlar gerçekten güzel bir yer yıllardır kampa gittiğim yerlerden biridir.Ancak jandarmanın dediği gibi oralarda gasp vs gibi durumlar olacağına ben ihtimal vermiyorum.Ne bugüne kadar başıma öyle bir şey geldi,nede bir sakaryalı olarak böyle bir şey duydum.

Birde o bölgede kurt olmaz duyduğunuz ulumalar çakallar olmalı.

Canım kamp çekti şimdi :(

Ynt: Poyrazlar Gölü - Sakarya

Arkadaşlar insanı şehrin göbeğinde gaspediyorlar orda neden olmasın jandarma niye böyle bişey uydursun temkinli ve dikkatli olmakta her zaman fayda vardır zannımca güzel fotoğraflar için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR