Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,451

arcamenel

Kamp II
Merhabalar herkese,
Pek fazla prado kullanıcı yok nasip ise yakın zaman prado sahibi kervanına katılabilirim. Yaklaşık bir yılı aşkındır belli modeller üzerinde araç bakıyorum.(pajero, grand cherokee,vx100 son olarak prado) Kurban bayram öncesi pajero alıyordum bende hızlı davranan bir alıcıya gitti.
Pardo için yelpaze geniş değil. Bugun bir araca test yaptırdım gayet başarılı çıktı. Test yaptırdığım yerdeki ustada beğendi.Arac da ölçülen beygir 208 cıktı.2004 model bir araç için gayet başarılı diye düşünüyorum.(Orjini 249 hp göre)
Arac motor egrisini paylaşıyorum.Tam olarak neyi ifade ediyor açıklayan olur ise sevinirim.

Etiketler
Baktığım araç için bugün kapora verdim.Kısmet ise haftaya devir işlemleri yapılacak.Sonrasında ilk deneyimlerini burada belirtirim.Şuan severek kullandığım araç grand picasso.Küçük bir karşılatırma da yapmış olurum, en azından sürüş keyfi ve konfor olarak

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun.
Nacizane tavsiyem bulabiliyorsanız 2005 ve üzeri model bulun , zira öncesi 4 vites 2005 ve sonrası 5 vites. Dolayısı ile %10 yakıt tasarrufu ve daha sessiz bir sürüş sağlar.

Merhaba herkese
Sayın Bergin önceliklerimin arasında sizin de belirttiğiniz gibi 2005 model bulunmakta.Fakat arac piyasa da satılık amaçlı çok olmadıgı için cok dar bir yelpaze içinde araştırma yapıyordum hatta pajero almaya ramak kalmıştı.
Aracı bu arada aldım 2004 model bakımları yetkili servis kayıtlı, kazasız değişensiz boyasız.Aracın ilk deneyimi uzun yoldu Ankara ve Adana arası km tüketim değerim 0,32krş ve 0,33 krş çıktı.Hız 100 ile 110 arasında sabitleme ile gidildi.
Yolculuk deneyimi de ayrıca belirteceğim neticede LC ilk deneyimim.
Sizlerede tesekkürler.

Hayırlısı olsun , sefa ile sürün...
lpg li sanırım arac , bahsettiğiniz tüketim değerleri çok düşük geldi.
Benzinli karma tüketim 12-13 lt arası uzun yol 10lt civarı olması lazım kanımca

Tesekkür ederim iyi dilekleriniz için.Adana ya geldiğimde yol bilgisayarı 11,7 gösteriyordu.Yukarıda belirtmiş oldugum degerler lpg tüketimi olup lpg alımındaki bedel ve gidilen km kırılımına göre cıkmıştır.Program altındada kayıt tutacam bir müddet. Aracı ankara sehir içinde de bir müddet kullandım yol bilgisayarı 19lt kadar çıktı.
Lpg kiti olatak prins takılı.

Merhabalar,
2 günlük LC deneyimi kelimelere dökmeye çalışayım. Kısa bir şehir içi turu sonra LC ile uzun yola koyulduk. Aracın genişliği yüksekliği ile birleşince ayrı bir haz veriyor. İnsan düşünüyor sonra, LC ve benzeri araçlar varken zorunlu olarak eğilim gösterdiğimiz sedan araçların durumunu onlarla yaptığımız yolculukları.:(
LC tam bir keyif aracı hatta biçilmiş kaftan diyebilirim. Şehirli kaçak ruhunu çok yansıtıyor. Aşağıda paylaştığım diğer aracımız olan Picasso ile yan yana oldukları fotoya ablamın yorumu çok güzeldi; ''Anne ile Maço oğlu yan yana''.:D
Araç içi ferahlık adına önem veren biri olarak buna ilk adımı Picasso ile yapmıştım. Yolculuk da konfor ve ferahlığın ne kadar önemli olduğu bir çok kez test etmiş oldum. Yalnız her zaman araba dediğin büyük olacak söylevlerimle bugüne geldim. Araç seçimi adına yapmış olduğum kriterler beni prado ile yol kesişimine getirdi. Kime sorsam çok güzel bir araç demiş olmaları önemliydi. Araştırmalarım da sürekli meşgül ettiğim tecrübe ve bilgisini benimle paylaşan @falken'e teşekkür ederim.;)
Aracın direksiyonuna oturduğunuzda sizi ihtiyaç duyacağınızda anda hazır olan bir motor beklemesi çok hoş. Benzinli motorun kükremesini özlemişim:smiley: Aracı yavaş yavaş tanımaya çalışıyor aynı zaman da keyfini de çıkartmak için planlar yapılıyor. Karda aracı test etmek şuan en çok merak ettiğim konu. Adana dayım nasıl olacak bakıcaz:smiley:
Aracın 2 tonu gecen ağırlığına karşın tepkimesi hızlanması çok hoşuma gitti. Şehir içi kullanımda verdiği hissiyat ayrıcalıklı olduğunuz hissettiriyor. Diğer araçların yol istemesem de yol vermelerini garipsedim diyebilirim:p
Japon cüssesiyle kendini fark ettiriyor ve çevrede bunun farkında.
İçimde sürekli gezeyim hissiyatı var. Daha önce Picasso'nun direksiyonuna geçtiğimde de aynı hissiyat olmuştu.2 farklı segment de olan aracı bir birine ile kıyaslamam ikisine de haksızlık olur. İki araç da sürüş keyfi olarak çok keyifli araçlar. Hatta picasso'nun panoramik ön camı ayrı bir keyif . Tecrübe edilmeli düşüncesindeyim.
Keyif aldığım bir araç olması dileğiyle lastiğimize taş değmesin diyerek birkaç foto paylaşıyorum.

Hayırlı olsun. Tek sıkıntınız beyaz araç sonrası siyahın çok kolay kirlenmesi olacaktır diyerek allahtan hayırlısıyla kullanmanızı dilerim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler, iyi dilekleriniz için. Beyaz aracın göze dokunması farklı. Siyah için öyle diyemeyeceğim tabi ki. Kış pek olmayan bir bölgede olmanın avantajı olarak fazla kar yağmur çamur görmeyecek araç.
siyah aracın güzelliği de ayrı bu arada belirtmek lazım.;)

Aracımın kaskosu (1.175.-TL)ve sigortasını (653.-TL) da yaptırdım.Geriye HGS ile bu ay sonu yaptıracağım muayene kaldı.

pradolarda bilmiyorum ama , japonlarda pek rastlanan bir özellik değil . Adamlar cam düğmelerine aydınlatma bilem koymuyorlar :smiley:

Prado da duğmeler aydınlatmalı.Daha önce japon deneyimim olmuştu ASX düğmeler aydınlatmalı değildi.
Cam katlanması kapı kilidi ile birleştirsek anahtardan açılıp kapanmaı halletmiş olurmuyuz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.