Psa Grubu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,432

wankel

Kamp II
Yer
sivas
arkadaşlar, değerli büyükler,
malum forumumuzda pek çok kişi psa gurubundan motokaravan imal etmiş vaziyette. sayenizde motokaravan yapımı ile ilgili çok kıymetli ve hayati bilgiler edindim. en azından birkaç yıldır forumu takip ede ede bu konuda cesaretlendim.
merak ettiğim bir konu var sürekli kafama takılan. ya düzgün bir ducato bulamazsam, yahut alınan bir dukato daha motokaravan yapamadan tüm hevesimi kaçırıp sıkıntı çıkarırsa türünden endişeler aslında.
konu başlığında da belirttiğim üzere, benim gibi psa gurubu panelvan alacak kişiler yada böyle bir niyet taşıyan biri için;
- dukato nereden kimden alınır. bu araçların malum araç alım satım siteleri dışında özel satış yerleri vs. var mıdır?
- dukato alırken motorunda şuraya, yada kaportasında şu şu noktalarına mutlak surette göz atılmalı, aksi takdirde ileride sıkıntı çıkarabilir diyebileceğiniz öne çıkan başlılar var mıdır?
- daha önce birkaç kez kendi kullanımım için binek otomobil alıp satmaktan başka bu işlerin ticaretinden vs. uzak olduğunu düşündüğünüz biri için dukato vs. türünden araç alma aşamasında aracın teknik özellikleri dışında dikkat etmemiz gereken yasal kısıtlamalar vs. var mıdır?
- motor ömrü bu araçları alma aşamasında benim için ayrı bir muamma başlı başına. bu sebeple tabiki bu konuda önemli olan yapılan km. nin nasıl ve hangi koşularda yapıldığını önemli olduğunu bilsem dahi yine de sizlerin tecrübelerine kulak vermek isterim. yani; kardeşim kim ne kadar düzgün kullanırsa kullansın bu makineler şu km. leri geçtikten sonra artık şurası burası sıkıntı çıkarmaya başlıyor türünden ilave edebileceğiniz acı tecrübeler var mıdır?

velhasılı kelam; ikinci el dukato almanın kuralı, kaidesi hakkında değerli tecrübelerinize ihtiyaç duymaktayım. herkese şimdiden teşekkürlerimi sunarım. yolunuz her daim açık olsun.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.