Ranger Yakıt Tüketimi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alihay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,958

Etiketler
Ynt: Ranger Yakıt Tüketimi?

6 gün önce aldığım Ranger'in yakıt tüketimini ölçtüm. 6 günde dizel'e 2 kere zam geldi.

Şehir içi kullanımda 330,7 km de 34,63 Litre yakıt tükettim ve 125 TL ödedim, 100 km de 10,47 litre yakıt tüketimi ve kilometrede 0,38 TL yakıt maliyeti çıktı

Şehir dışı kullanımda 328 km de 26,87 Litre yakıt tükettim 97 TL ödedim, 100 km de 8,19 litre yakıt tüketimi ve kilometrede 0,30 TL yakıt maliyeti çıktı

Mesefeleri daha iyi hassas olduğunu düşündüğüm GPS le ölçtüm. Aracım 2004 model 201.000 km de 4x4. Dizelin litre fiyatı 3,61 TL

Saygılar

Ersan

Ranger XLT 4x2 otomatik kullanmaktayım; 5000km'de. Arkada sürgülü kapak var. Şu ana kadar akaryakıt aldığımda hep not da aldım. Trafiksiz şehiriçi (nadiren tampon tampona trafiğe giriyorum), şehirlerarası ve traktör yolunda kullanılıyor. Fazladan ağırlık taktırmadım. Şehirlerarasını yüklü gittim (şehirlerarası 2 bavul). Bunun dışında her zaman arkada yüküm olmuyor, olduğunda da kilo olarak çok ağır olmuyor.

Nerede gittiğimin ayrımını yapmadan, 100km'de; en düşük 9,4 en yüksek de 12,7 litre yaktım.

12,7 lt bir defa yaktım, o zaman da İstanbul'daydım. İstanbul dışında kullanımım genellikle 10-11 lt arası değişiyor diyebilirim.

ayasuluk' Alıntı:
2006 modele kadar zannedersem mekanik enjeksyonlu..kırsal motorin kullanmanızı tavsiye ederim..yakıt 30 35 kruş normaldir..

merhaba aynı sorun bende de var bnm ranger 2004 model 60 krş yakıyor siz kırsal motorin kullanın demişsiniz o nasıl oluyor

bizim burda sarı ve siyah pompa var hangisinden almalıyım

birde 60 kuruş normal mi sizce değilse arızayı nerede aramalıyım avans yapıldı ama çözüm sıfır

jurnal' Alıntı:
euro dizel ile diğeri arasında ki fark nedir

teknik olarak farklarını bilmiyorum. aracı aldıgımda eurodizel almamı söylediler. ayrıca bizim araçların motoru traktör kamyon motoru gibi değil. euro almak mantıklı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri