Romork ustu cadir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaanki Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,397

kaanki

Ana Kamp
Romork ustu cadirim sonunda bitti bursaenduro festivalinde denendi ve tam not aldi

Iste fotolar

86bf8af84b8af3c011d8c4aa0db8c71c.jpg

f18946bcafb41c1264465cde8f080b27.jpg

5e142a4f1c668112e0caa1dd47b72601.jpg

71f137fd663e3c3f25ef0fa2b6e792ff.jpg

8d4b45cca83f388904a8330d1a5bd758.jpg

00532f6115f6ce717d2618fa5acdfff8.jpg

ff821978b47f065e6712f30be3a79d46.jpg

Etiketler
Ynt: Romork ustu cadir

Ooo supermis ya siz kendiniz mi yaptiniz bunu hocam valla ben begendim acikcasi benim gibi otomobil sinifinda araci olanlar icin idealmis bunun maliyeti nedir acaba

Imalat tamamen bize ait sadece cadiri nefes alabilen ancak su gecirmez kumastan yaptirdim. Romorkun altinda rampalari var ve cadir demonte haldeyken atv yada motorsiklette binebiliyor. Isterseniz cok hafif olan cadiri ccikartip yuk te tasinabikiyor cadiri 1 kisi acip kapatabilmekte iki kisi ile yerinden cikartilmaktadir. Cadir kapali iken kasanin icini esya koymak icin kullanabiliyorsunuz arka kapak her turlu acilabiliyor hatta cadir aciiken bile kaldirip altina yuk koyabiliyorsunuz

Valla cok begendim hocam bnde bunu bi dusuneyim hb bi aracin var boyle biseyi cok rahat cekerim 90 beygir araba sonucta sanirim tek sikinti aracin arkaasina bi ceki demiri sart

Ynt: Romork Ustu Cadir

çok beyendim.
yapım süreci ile ilişkin dökümanlar varsa paylaşabilirmisiniz.
saygılarımla.

Ynt: Romork Ustu Cadir

Bu tür çadır römork/karavanlara Türkiye‘ de hemen hiç rastlamadım. Avrupa‘ da sıkca karşılaştığımız bir kamp aracı. Çok değişik örnekleri var. Böyle bir araçla 6 hafta Iskandinavya‘ yı gezdim. Kampinglerde kaldık ve orman içlerinde kampdışı geceledik. Rüzgara karşı sağlam, çabuk açılıp toplanabilen, çocuklu bir aileninde kullanabileceği bir tatil aracı. Bizim kullandığımız araçta mutfak bölümü de vardı.
Türkiye iklimine uygun ve fazla masrafı gerektirmeyen pratik bir kamp aracı.

Elinize sağlık ve güzel geziler.

Merhaba, ben de bir süredir römork üstü çadır yaptırmayı planlıyorum. Bu çadırı nerede yaptırdınız acaba. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim...

Bu konuda benimde Karavan dışında farklı bir hayalim daha olduğu için araştırıyorum.

Önceliklerim:
1- Trafikte kullanacağım için 750 kg altı O1 belgesinin olması.
2- UTV ile çekmek istediğim için ağırlığının mümkün mertebe 300 kg altı olması.
3-UTV'de arka kasa olduğu içi bagaj problemim çok yok. Bu yüzden romörkün bagajının mutfak/akü vb malzemeleri alacak şekilde olması.

Bu tanımlamalara uyan ve 14.500 TL fiyat etiketi olan yerli malı bir ürün var: PICCOLO KAMP RÖMORKU

Sadece Offroad için belki çok masraf etmeden bir lastik değişimi yapılabilir...

Teknik Özellikler
En:1,25 metre
Boy:2,45 metre
Yükseklik:0,66 metre
Yük kapasitesi:750 kg
Ağırlık:285 kg
Besleme gerilimi:12 v
Renklendirme:Elektrostatik toz boya

Standart Donanım
  • Ahşap masa – çekmece – raf
  • Üst Çadır
  • Çakmaklılı USB çıkışı
  • 50 lt. temiz su tankı
  • 4,2 lt. hidrofor
  • Krom musluk – evye
  • Duş
  • Yedek Lastik
  • Opsiyonel donanım
    • İsteğe bağlı renk seçimi
    • 50 W güneş paneli sistemi
    • 500 W sinüs inverter
    • 40 A akü
    • Kamp ocağı

• IMG 0083
    IMG 0064
    IMG 0086
    IMG 0099
    IMG 0020
    IMG 0096

Piccolonun bu ürününü inceledim ancak bizim için küçük. Ailecek kullanabileceğimiz bir römork yaptırmak istiyorum. 3 kişilik yatak kapasitesi olmalı. Bir de buzdolabı koymak istiyorum.

@timurks

Belirttiğiniz gibi daha büyük birşey istiyorsanız ve aracınızda ATV&UTV değil de otomobil olacaksa, araç üstü 3 kişilik Fiber cadır alıp, bagaja Campbox yaptırabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraf Caravelle'e uygulanmış ama bildiğim kadarıyla her araca uygun ölçülerde yapabiliyorlar. (Sedan araç dışında)

Birde bu uygulamada, 170A 12V Jel Yaşam Aküsü, 25A 12V Şarj Cihazı 220V, Araçtan Tahrikli Akü Şarjı, Smew Ocak, Portatif Lavabo, 30Lt. Su Deposu, Duş Başlığı, 7Lt./Dk. 12V Hidrofor, 40Lt. Kompresörlü Buzdolabı 12/24/220V uygulanmış. Siz isterseniz boyutlara göre değiştirebilirsiniz.

Ancak Fiber Çadır ile böyle bir uygulama, benim 2 kişi için yukarıda bahsettiğim uygulamadan daha pahalı olabilir. Ama romörk taşımamanın artısı tabiki var.

CampBox Caravelle - Emeksan ® | Karavan ve Römork İmalat Sanayi | Çeki Demiri Servisi | Karavan ve Römork Yedek Parça

1214647e8b505e2f0c3e921199cd02f95c6

9bfd6ca83629bd11b3b7cf5fc98cfc665c6

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri