Ruhsatta Minibüs Karavan Yazan Araca Tadilat ve TUV Sorunu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan raptor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,379

raptor

Hikmet özkan ANKARA
Yer
ankara
merhabalar kısa bir süredir işlerimden dolayı siteye giremiyordum bu aralar karavanımda tadilat yapmam gerektiğini düşündüm ve işe koyuldum aracımın yatak sayısını 2 ye cıkırtıyorum ve duş yerleştiriyorum bunlar ekstra yaptıklarım .aracımın tümünü boyatıyorum ve tüm iç mobilyalarını değiştiriyorum yatak sayısını artırmak için tavanı ön yarı kısım itabariyle 30 cm yüksellttim .ve arkaya ceki demirinin devamına (ceki demiri ruhsata işli) motosiklet platformu yaptım arac daha önceki haliyle tüv den gecti yeni haliyle sizce bir problem çıkartırlarmı ?

Etiketler
Ynt: Ruhsatta Minibüs Karavan Yazan Araca Tadilat ve TUV Sorunu?

Değişiklikler, ciddi, özellikle tavan yükseltme, sanırım proje çizdirmeniz gerekecek, ama şabsınızı bu şekildede denemeye değer, burası Türkiye, neyin geçip neyin geçmeyeceğini artık kestiremiyoruz..

en cok merak ettiğim ruhsatta alcak tavan ve yüksek tavan diye bir ayırım varmı? cünkü benim aracı vw lt 28. 3 ayrı boyutta tavanı olan bir araba benimki orta boyda ve fiber tavan ve gümrükten cıkma yani bir projesi yok gümrükten cıktığunda ruhsata karavan minibüs diye yazmışlar

Genellıkle TUV ılk gorunumunu tastıkledıkten sonrakı rutın kontrollerde , ılk kayıt evrakları ıle karsılastırarak muayene yapmıyorlar (eger sız kendınızı ele vermezsenız)
Abartılı orjınallık bozucu dıs gorunum hatası goze carpmıyorsa sanırım sıradan bır TUV gecısı yapabılırsınız.

Adamları orjinalmi yoksa ilavemi anlama yetenekleri var, ilave kısım orjinalden farklı bir işcilik kalitesi göstermiyorsa sorun çıkmayabilir...

Evet . Dıs kısımda abartılı degısıklık derken kastettıgım, yalap-sap yapılmıs "ben buradayım" dıyen uygulamadan bahsetmek ıstedım.
Orjınalı ıle bıre-bır uyum saglattırabılecek Zenaatkarlar da var dır dusuncesındeyım.

bu arctan ankarad 2. bir adet daha yok bunu orjinal olmadığını nasıl kanıtlarlar?

Onlar bir şeyi kanıtlamak zorunda deyil, onlar sadece şüpelense bile, siz orjinal olduğunu kanıtlamak zorundasınız..Onlar ağır kusurlu diye imzyı basar geçer, veya izinsiz tadilat var der ek proje ister, siz uğraşırsınız...

arac bu şekilde görünecek[attachment=1]

2670506191 cf99100177

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri