Samurai Sanziman Ses Problemi Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan demirbuken Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,627

demirbuken

Ana Kamp
Yer
antalya
Merhaba 410 samuraim var rolantide calisirken sanzimandan ses geliyor arastirmalarim ve yonlendirmeler dogrultusunda pirizdirek bilyasi grup bilyalari degisti sanzuman yagi degisti fakat yine ayni ses yapiyor fikri olan varmi ?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Merhaba 410 samuraim var rolantide calisirken sanzimandan ses geliyor arastirmalarim ve yonlendirmeler dogrultusunda pirizdirek bilyasi grup bilyalari degisti sanzuman yagi degisti fakat yine ayni ses yapiyor fikri olan varmi ?

merhaba.
debriyaja bastığınızda ses kesiliyor mu ?

Internette okudguma gore debriyaja basinca ses gelirse debriyaj bilyasi sorunmus

Debriyaj bilyasi bozulan araçlarda iki türlü oluyor.
Bazısında debriyaja basınca geliyor bazısında debriyaja basıldığında ses kesiliyor.
Aynı araçta bu sorunu yaşayan varsa bize hangi durumda ses yaptığını söyleyebilir.
Genelde yolda bırakacak bir sorun olmadıgından baskı balata değişene kadar kullanırlar.
Sadece debriyaj balatasi değiştirilen araçta genelde bir sure sonra bilya sorunu ortaya çıkar. Baskı bilya ve balata set olarak değişmeli aracına göre debriyaj telini bile değiştirirler

Himm anladim arabanin basko balatasi yeni sayilir simdi siz oyle diyince bi anda isik yandi kafamda.priz direk ve grup bilyalari ve sanzuman yagi komple degisti enazindan o parcalar sifir icim rahat. Debriyaj bilyasi olayi da aklima geldi ama bu sekilde oldgunu dusunmemistim dogru bi zarari yok sadece ses yapiyor arabanin gurultusunden zaten duyylmuyor :smiley:

ses debriyaj rulmanından geliyor.
boşuna masraf yapmışsınız.
keşke masraf yapmazdan önce yazsaydınız foruma. :smiley:
neyse sağlık olsun.

ses debriyaj rulmanından geliyor.
boşuna masraf yapmışsınız.
keşke masraf yapmazdan önce yazsaydınız foruma. :smiley:
neyse sağlık olsun.
Merhaba, benim samuda da ötme problemi var. Baskı bakatayı değiştirdim devriyaj bilyasıda değişti. Ondan sonra şanzımancıya gittim şanzıman bilyaları dedi! İndirdik toplam 6 adet bilyayı değiştirdik geri taktık çok heyecanlı bir şekilde marşa bastım ötme daha netleşti benim bütün moralim sıfıra indi. O günden beri beri bu şekilde kullanıyorum. Debriyaja basınca bütün ses gidiyor sadece motor sesi çok güzel. Ama denriyajdan çekince ince gıcık bir ses geliyor. Gaza basınca çoğalıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.