Sanziman sorunum var sanirim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sealsdu9 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,855

sealsdu9

Yeni Üye
Tekrar merhabalar arkadaşlar.
2011 Actyon sports 4x4 6at sahibiyim. Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir sorunum var.
Aracım vites değişimlerinden sonra bir miktar yığılma, bununla beraber hıııırrrrr diye alttan gelen bir titreme ve daha önceki actyon sports uma göre daha güçsüz gibi.
Mesela 4. vitesten 5. vitese aktardığında, 5. viteste gücü şanzımana ve dişlilere tam aktaramıyor gibi, biraz yığılma oluyor, gücü veremiyor, hızlanmaya devam edemeyip tekrar 4. vitese geriye düşürüyor.

Daha önceki actyon sports umda böyle bir sorunum olmadı, aynı yokuşlardan 5.-6. viteslerde çıktığım yerlerde bununla 4. ve 5. vites döngüsü içerisinde kalıyorum titreyerek. Cok uzun sürmeden ses kesiliyor.

Tahminim tork konvertörü ve balatalar değişecek. sanırım zamanı geldi. aracım 130.000 km ye geldi.

Fİkirlerinizi almak isterim, hatta aynı sorunu yaşayan varsa daha çok yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Sanziman sorunum var sanirim

Bostancı sanayide hakan gün var. Sanzumancı. Ona bir danişin. İşinin ehlidir. Telefonu 0537 4978080. Benim selamımı da iletin.

iPhone 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

130.000km'de balata değişmesinin gerekmemesi lazım. Ancak sıcak havada şanzımana çok yük bindiyse şanzıman yağının vasfını yitirmiş olması muhtemel. Bence yağ değiştirin; ancak bu işlem biraz hassas bildiğim kadarıyla. İşi bilen bir serviste yaptırmanızda fayda var.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Tekrar merhabalar arkadaşlar.
2011 Actyon sports 4x4 6at sahibiyim. Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir sorunum var.
Aracım vites değişimlerinden sonra bir miktar yığılma, bununla beraber hıııırrrrr diye alttan gelen bir titreme ve daha önceki actyon sports uma göre daha güçsüz gibi.
Mesela 4. vitesten 5. vitese aktardığında, 5. viteste gücü şanzımana ve dişlilere tam aktaramıyor gibi, biraz yığılma oluyor, gücü veremiyor, hızlanmaya devam edemeyip tekrar 4. vitese geriye düşürüyor.

Daha önceki actyon sports umda böyle bir sorunum olmadı, aynı yokuşlardan 5.-6. viteslerde çıktığım yerlerde bununla 4. ve 5. vites döngüsü içerisinde kalıyorum titreyerek. Cok uzun sürmeden ses kesiliyor.

Tahminim tork konvertörü ve balatalar değişecek. sanırım zamanı geldi. aracım 130.000 km ye geldi.

Fİkirlerinizi almak isterim, hatta aynı sorunu yaşayan varsa daha çok yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

Kardeşim selamlar, kendi actyon sportsumda şanzıman sorunu ben de yaşadım, dediğin gibi yığılmalar vs meydana geliyordu ara ara da kendiliğinden boşa düşüyordu vites.Otomatik şanzıman revizyonu yaptırdım komple, tork konvektörü, balatalarım ve valf gövdem değişti. Ve aracım sadece 90000 kmdeydi. Olmaz olmaz demeyin actyon sportsun 6 ileri otomatik şanzımanlı modellerinde olabiliyor ne yazık ki. Valf gövden değişmediği sürece çok büyümez masraf ama her şey şanzıman açıldığında belli olur. Masraf 300 ile 6000 lira arasında olabilir :smiley:
Arıza ışığı yakıyor mu? Serviste bilgisayara bağlattınız mı? Yardım gerekirse soracağınız birşey olursa arayabilirsiniz beni, bu konuya baya bir vakıf sayılırım.. 05378821150

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri