Savaş Zamanı Ukrayna Kiev'de Olmak !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emiraskin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,588

emiraskin

Ana Kamp
Yer
Samsun
Web
www.aroundtogether.com
UKRAYNA , KİEV
Ukrayna Ziyaretim tam da Ukrayna’da Hükümete karşı yapılan protestoların gerçekleştiği zamana denk geldi.Önce gitmesem mi diye düşünsem de sonrasında gitmeye karar verdim.Peki Ukrayna’da neler oldu Bilmeyenler için yazımdan önce kısaca bahsetme isterim. Ukrayna’da Kasım 2013’te Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç‘e karşı büyük bir protesto başladı. Sebebi Ukrayna hükümetinin Avrupa Birliği ile anlaşma imzalamak yerine, Rusya ile ilişkilerini güçlendirmek istemesiydi. Avrupa Birliği yanlısı Ukraynalılar ise bu meydanda toplanarak büyük bir protesto başlattılar.

Göstericiler devlet binaları işgal etti ve hükümet bu konuda yasa çıkarttı. Çıkan yasa (tüm tutukluların serbest bırakılması ve şartları) ortamı yumuşatmaya yetmedi ve gösteriler 2014 Ocak ayında giderek şiddetlendi. Gösteriler sırasında çok sayıda ölen ve yaralanan insan oldu.Sonuç olarak Rus yanlıları Ukrayna’nın doğusunda ki bölgeleri işgal etti ve Kırım Rusya’ya bağlandı.Bende tam bu olaylarım ortasında 10 günlük Ukrayna gezimi gerçekleştirdim.

Maidan Nezalezhnosti ( Bağımsızlık Meydanı )
Sonra zamanlarda Televizyonlarda gördüğümüz Kiev’in ve Ukrayna’nın ana meydanı. Meydanın simgesi “özgürlük” anıtı, Kiev’e gelen turistlerin fotoğraf çektirmek için seçtikleri başlıca anıtlardan olan meydanı tam bir savaş alanı her yerde barikatlar var.Meydana bağlı caddede araba lastikleri,çöp kontreynırları,kum çuvalları yığılmış durulma.Caddelerde kurulan çadırlar halen duruyor.Nöbet tutan insanlar halen bu çadırlarda konaklıyor,yemeği yiyip ısınmaya çalışıyorlar.

DSC 0299
DSC 0312
DSC 0322

Andryevskiy Katedrali
Botanik bahçeden çıkınca taksiye atlayıp Andryevskiy Katedrali doğru yola alıyoruz. Andryevskiy katedraline çıkan yokuşta inip kiliseye doğru yürüyoruz.Katedral o kadar gösterişli ki insan daha içerisine girmeden hayran kalıyor.Katedrali 1747-1754'te, İtalyan mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından bir tasarıma inşa edildi. Katedralin tam karşısında güzel bir yemek yediktren sonra hediyelik eşya bakıyorum.Hediyelik eşya yatan yerle c adde boyunca devam ediyor.Bişeyler almak isterseniz gönül rahatlığıyla pazarlık edebilirsiniz.Caddenin sonunda çok güzel çikolatalar kahveler yapan cafe var ismi Lviv Handmade Chocolate oturup bişeyler yiyip içiyoruz.
Adres: Andriivs'kyi descent, 23, Kyiv, Ukrayna, 04070

St andrews church 99528
Church 214560

Yazının tamamına sitemi ziyaret ederek okuma fırsatı bulabilirsiniz.Nerede konakladım,neler yedim,Kiev'de ulaşım ücretleri ve daha fazlası Blog'um da yer alıyor.

Beğenin,Paylaşın,Takip de Kalın!!!
Blog
: Savaş zamanı Ukrayna’ya gitmek:Kiev | Gezi Rehberi & Seyahat Blogu
İnstagram: AroundtogetherGezi Rehberi (@emiraskin) • Instagram photos and videos
Facebook: Güvenlik Kontrolü Gerekli
Twitter : aroundtogether (@aroundtogether_) | Twitter

Buraya yazıyorum zaten yazının büyük bir kısmını.İsteyen olursa detaylara ulaşabilir.Buradaki üyeleri çalmıyorum ki.Böyle düşünmenize üzüldüm.Gezenbilir oldukça köklü bir site,üye çalmak gibi bir düşüncem yok.Sadece sitem yeni olduğu için böyle yazmıştm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.